Фан клуб: МЗТ Скопје

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Сабота сите на натпревар...сакам победа!
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Не се игра во сабота.Одложено е целото коло за една недела.Маврово треба да уплати уште 5.000 евра за да се натпреварува во 1 лига.Ако не плати ќе има нова ждрепка и можно е да не играме со работнички.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.593
Поени од реакции
48.413
http://www.sport.com.mk/?ItemID=48639E5640D166418AD04EEB3D5ABED1

еве ви сега за МЗТ мислам дека ова е подобро пошто некако не ми се почиња сезона со пораз а да бидеме реални Работнички ке не посерат вака нека си се падне Маврови анови или некој шашав тим да си ги плеснеме и да си кажеме аирлијаsd
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
http://www.sport.com.mk/?ItemID=48639E5640D166418AD04EEB3D5ABED1

еве ви сега за МЗТ мислам дека ова е подобро пошто некако не ми се почиња сезона со пораз а да бидеме реални Работнички ке не посерат вака нека си се падне Маврови анови или некој шашав тим да си ги плеснеме и да си кажеме аирлијаsd
ako gi plesneme kako lani feni vo prvo kolo bolje da pocneme so rabotnicki bar ke bide ludo
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Одложена е утакмицата за на 12.10 зашто маврово треба да платат некои пари за да играат во прва лига.. така да ќе почекаме уште малце за навивање..
Поздрав аеродромци!
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Одложена е утакмицата за на 12.10 зашто маврово треба да платат некои пари за да играат во прва лига.. така да ќе почекаме уште малце за навивање..
Поздрав аеродромци!
За на 12.10? Не е некој празник тогаш?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.593
Поени од реакции
48.413
За на 12.10? Не е некој празник тогаш?
Не е 11 е ден кога пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово и така почнала вооружената борба на Македонскиот народ против окупаторите во Втората светска војна...на 12 немало ништо и може да се одигра утакмицата sd
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Не е 11 е ден кога пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово и така почнала вооружената борба на Македонскиот народ против окупаторите во Втората светска војна...на 12 немало ништо и може да се одигра утакмицата sd
I 12 ti e drzaven praznik nema nisto da raboti ni na skolo nema da se odi na 11 i 12. Imase nesto vo vladata sega imame pogolem broj na drzavni praznici a 12 oktomvri e den sto nema nikakva vrska so makedonskiot narod mislam deka e muslimanski praznik no eve za da im se pogodi na site 12 oktomvri e proglasen za drzaven praznik i sezonata kako sto znam pocnuva na 13 oktomvri(Sabota) pozz:helou:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Не е 11 е ден кога пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово и така почнала вооружената борба на Македонскиот народ против окупаторите во Втората светска војна...на 12 немало ништо и може да се одигра утакмицата sd
Kако бе нема, има и на 12 празник ! :) Муслимански празник е, мислам дека е Курбан Бајрам така нешто ама сега го направиа државен празник така да не ми се верува дека ќе играат на 12.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.593
Поени од реакции
48.413
Kако бе нема, има и на 12 празник ! :) Муслимански празник е, мислам дека е Курбан Бајрам така нешто ама сега го направиа државен празник така да не ми се верува дека ќе играат на 12.
не знам за тоа богами ако е така ние имаме двајца славеници во екипа па така да нема играње ке се ждере баклава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom