Фан клуб: МЗТ Скопје

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
de be daaaaaa gledam odamna kosarkan sigurno ima 10. se secavam nogu ubavo na buroks,duck,kuco,jovanovski,bracata bocevski. pratam odamna kosarka
Јас не се сеќавам на нив, ти ке се сеќаваш. Само си слушал муабети...

kako i sto rekov...neznaete za nisto drugo osven za provokacija...i vi rekov deka ve svakam.slobodno provocirajte...ako toa vie e uteha zaradi vasiot zalosen tim...
Која провокација е тоа што те прашаа, каде бевте лани кога немавте конкурентен тим? Или немаш одговор и за се што немаш одговор, ти го сфаќаш како провокација

ajde aerodromci neka ni e cestita titulata nikoj na nikoj ne mu tekna da ni ja cestita. pa vi falite se za navivanje posle barem bidete ednas kako sto se narekuvate vie 'gragani' cestitajte da ja ebam majkamu. a posle ne mi smeta falete se barem dva pati vo godina cestitajte ni gi titulite i posle falete se pozz..
За што да ти честитам бе? Како да сте биле аутсајдер, да сте имале најслаб тим, да сте имале најмал буџет, да сте играле на гости и да сте прикажеле најдобра игра, како да сте играле и против судии, па уште молиш да ти честитаме. Незнам дали примети, колку ние не се замараме со вашите победи. Радувајте се на тоа што Еврејот ви купи пехари. А честитки, ке си го прашам мочалово што ке ви дадам.

Па знамето беше одма под нас, но не повлечија нагоре и се наредија 2 реда цајкани. Кога го зимаа знамето сите рипнавме надоле но бевме спречени, тегнати (и блузон ми скинаа), а ајдукот успеа да се прошета низ терен покрај толку обезбедување (што не е дозволено:toe:), али тоа е минато и како и да било пак е страмота.
И ајде тоа е минато што ке се памти, и мислам да не дискутираме повеќе на таа тема.
da ama nie gi imame dvaesetina znaminja i transparenti

И нас не повлекоа 3 реда погоре, ама за разлика од вас, ние сме навивачка група со организација, искуство и што ти не, и додека не качуваа нагоре, тројца од нас се стрчаа муѓу обезбедувањето и си ги земаа знамињата. Ама добро, ние сме ФА, Козари се подобри од нас имаат уште 20, па едно помалку не им било на одмет. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈ каква изјава, место да се срами и се распадне навивачката група поради срамот што им украле знаме, тие се фалат дека имале уште.:toe::toe::toe:


Абе момак нели гледаш дека на нас не не занима што ни зборуват другите, не не интересира едноставно. Вие ако сакате и на лустерот качете се неможете да ни кажете кои песни да ги пееме.

Си играме ние наша игра а тоа дали ви се допаѓа или не кур не заболе.

Толку сте креативни вие. ПЕсните од Чкембари, Комити и ФА ги земати и ги препевате и наместо Пелистер, Вардар и Мзт, ставате Струмица. И пичку матер добра навивачка група сте. И вие доста се буните за знамето, и вас ви украдовме ние знаме, а тоа што сте за нијанса подобри од Козари, не значи дека сте најдобри. Или се рачуна како во тенисот. Надал е најдобар, ама после Федерер исто и вие, најдобри сте, ама ако ги исклучиме од споредба ФА

Абе се знае кој се број 1 во македонија...АЈДУЦИ СЕВЕР !
Баш тоа им кажував на другариве. Мора да се метнеме на Ајдуци Север. Момците биле страв и ужас кај и да одат, дома кога играат пекол прават, тимовите си ги бодрат и кога играат во втора лига, они се поим за верност, организираност, бројност, креативност. Кога ги гледам едноставно уживам...уживам што не сум во таа дружина, што си имам, може не којзнае колку добра навивачка група, ама бар навивачка група која е почитувана, која си има реноме, која си има свои песни, која е верна без оглед на се, за разлика од останатите 4 т.н навивачки групи кои постојат на нашава кошаркарска сцена
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
vie fa-selodromci se celavo
ова мора да е на рурално-козарски јазик, пошто „градот„ Кавадарци е голем како цела шпанска покраина каталонија па си имаат свој јазик.

И да не заборавам, на моите факти, он извади некој сељачко-мотокултиваторски израз, неможејки друго ама баш ништо да каже, не дека он лично незнае, пошто на нитуеден збор неможе да најде против одговор, ни лично тој, ниту цела дружина гроздоберачи...
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
celav,so tvojata izbricena glava kolku vreme go mislese ova? ce te prasam na dijalekt koj go razbiras bidejci si glup i ne razbiras drug dijalekt
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.986
celav,so tvojata izbricena glava kolku vreme go mislese ova? ce te prasam na dijalekt koj go razbiras bidejci si glup i ne razbiras drug dijalekt
the new Anus is born официјално hahahaha исти се од немајкаде се спремни да кажат ствари поглупи и од нив самиhihihihi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
celav,so tvojata izbricena glava kolku vreme go mislese ova? ce te prasam na dijalekt koj go razbiras bidejci si glup i ne razbiras drug dijalekt
Кељавиов од гаќиве на мајкати и на сестрати во сред центарот...

Е сега, не разбирам сељачки дијалекти, пошто сум, нели роден, живеам и творам во град. За разлика од ограниченоста на вашата рурална општина која е со наголемиот процент на луѓе со блага ретардација по глава на жител, мене не ми треба многу време да мислам, пошто си располагам со факти и сум прилично попаметен од вас, не дека сум јас нешто посебно паметен, туку вие сте вчудоневидувачки неинтелегентни. Ајде да ве видам вас опинците дали имате одговор на едно нешто што имам кажано.


А ти мислиш дека ме навреди што ме нарече „ч„елав? :pos2: Ах бе дете дете. Ајде гледај кошарка 10 години, ти ке се сеќаваш на Бурогс и Ренди Дак, кога играа тие двајца ти си имал едвај 3 годинки, кого уствари ти лажеш, тебе или сам себе :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.986
Немој така за аеродромци, они се најпаметни суштества на светот.

Ќе видам сега МЗТ кога ќе пропадне за кој ќе навиваат.
:pos2::pos2:
па од Македонија до Поле Трејд за на крај Струмица 2005 тоа нема да се деси сигурно....за разлика од вас аграрци ние имаме кичма ;)
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Немој така за аеродромци, они се најпаметни суштества на светот.

Ќе видам сега МЗТ кога ќе пропадне за кој ќе навиваат.
:pos2::pos2:
SKOPJE IMA AERODROM,AERODROM. KU*OT MI E AVION,AVION
 
V

Viktoranius

Гостин
па од Македонија до Поле Трејд за на крај Струмица 2005 тоа нема да се деси сигурно....за разлика од вас аграрци ние имаме кичма ;)
Поарно еден ден цар, одколку цел живот говедар. Тоа сте вие цел век немате титула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom