Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Браќава Стојановски нашите најголеми адути како да се уште на летен распуст....
Ацо мојот омилен тренер, секоја ти чест брат за све но АБА 1 е преголем залак за тебе.
И секако, повторно и оваа година како и секоја претходно, странците место да бидат подобри од домашните играчи, пак лош избор.
Следниот меч со Студентски центар ќе ни ги разјасни работите колку и до кај сме.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Ацо вака така, исто како еден негов имењак, from hero to zero. Ќе заврши како гробар на МЗТ
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.220
Одлично одигран натпревар :aplauz: Магдаевски се покажа како прав потег што го отпуштија, повеќе време сега добиваат во игра двајцата Американци, а и овој новиов Бурсач солиден како за прв меч. Единствено разочарувачки делува посетата 1240 гледачи, мизернооо.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.431
Поени од реакции
62.233
Единствено разочарувачки делува посетата 1240 гледачи, мизернооо.
Колку сакаш да има гледачи на спорт кој во Македонија тоне и тоне секоја година?
Не е воопшто лоша посетеноста на натпреваров.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Колку сакаш да има гледачи на спорт кој во Македонија тоне и тоне секоја година?
Не е воопшто лоша посетеноста на натпреваров.
Баш натпреваров имаше околу 1500 луѓе што за во Недела во 21ч и со неатрактивен противник, а притоа МЗТ на дното на табелата не е лошо воопшто. Јас дури и пријатно се изненадив.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.220
Колку сакаш да има гледачи на спорт кој во Македонија тоне и тоне секоја година?
Не е воопшто лоша посетеноста на натпреваров.
Па во провинција повеќе гледачи се собираат на не битни натпревари, а не овде каде што се игра кошарка во една од појаките лиги во европа. И не ми спомнувај дека во метрополата има безброј натпревари и е спласнат интересот за гледање. Недела 21 часот нема ни еден друг натрпевар во истиот тој момент. 5 години чекаш да се вратиш во елитата и имаш просек како Кожув кој игра во македонска селска лига.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.901
Поени од реакции
5.393
Па ако ова е точно, не дека се потепале и Кожув да го гледаат.

Не дека е оправдување, веројатно треба да има поголема посетеност, но и 1.300 не е лошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom