Фан клуб: МЗТ Скопје

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
922
Поени од реакции
3.558
Мајко мила какви циркузанти. Па да собереме од маало една екипа подобро ќе изиграме од ова.
Sluchajno na minuvanje vidov rezultat... debakl, podobro da igraa povtorno vo ABA 2 otkolku da se brukaat vaka.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.600
Поени од реакции
14.234
Јеби га Партизан е евролигашка екипа, друго се живо им влезе, а трето сеуште не се воиграни. Се уште има минимални шанси, ама јбг да не си отидоа Ајви, Магдевски и Мекиќ ке беа пореални, вака...
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Јеби га Партизан е евролигашка екипа, друго се живо им влезе, а трето сеуште не се воиграни. Се уште има минимални шанси, ама јбг да не си отидоа Ајви, Магдевски и Мекиќ ке беа пореални, вака...
Пред 9 години скоро на исти датум, МЗТ го победи Партизан во гости во Пионир.
И сега направете еден пресек каде сме ние генерално македонската кошарка и каде е Партизан и Црвена Ѕвезда. Не само што не сме напреднале, туку сме многу чекори назад.
П.с одсекогаш сум се прашувал кој ги скаутира новиве странски играчи во МЗТ, абе немогуче е толку години по ред да прави вакви утки. Кое засилување е Бурсач или овој Абу? Абе место 5-6 потпросечни странци, нека земат 2-3ца добри и тоа е тоа.
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
87
Поени од реакции
407
Пред 9 години скоро на исти датум, МЗТ го победи Партизан во гости во Пионир.
И сега направете еден пресек каде сме ние генерално македонската кошарка и каде е Партизан и Црвена Ѕвезда. Не само што не сме напреднале, туку сме многу чекори назад.
П.с одсекогаш сум се прашувал кој ги скаутира новиве странски играчи во МЗТ, абе немогуче е толку години по ред да прави вакви утки. Кое засилување е Бурсач или овој Абу? Абе место 5-6 потпросечни странци, нека земат 2-3ца добри и тоа е тоа.
Жали боже буџетот си замина низ вода..Носиш 2ца нови играчи за подобрување на играта, дрвото Аби ти шутира 1/11 а другиот се повредува после 2 акции.Бурсач 0 веќе неколку утакмици, Мицовиц просечен..И овие како ракометарите, сакаат да играат брза и модерна кошарка, а немаат кој кош да даде.Не е можно да оставаат толку отворени шутеви ,+доста фаули за слободни.Ако ваков им беше планот, подобро нека не влегуваа.Пред неколку години играа Еврокуп со Уникс,Нижни а сега не можат ни Студенски Центар да ги добијат
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Денес лошо отворање на првото полувреме и на второто полувреме што беше клучно. Ептен лошо на крај што Будуќност ги гурнаа судиите со неспортската на крај. Знае некој зашто Мичовиќ не беше денес на располагање? Иако не играа најдобро се гледа дека има напредок, овој новиот центар ја има измислено кошарката за Јигитоглу.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Денес лошо отворање на првото полувреме и на второто полувреме што беше клучно. Ептен лошо на крај што Будуќност ги гурнаа судиите со неспортската на крај. Знае некој зашто Мичовиќ не беше денес на располагање? Иако не играа најдобро се гледа дека има напредок, овој новиот центар ја има измислено кошарката за Јигитоглу.
Болен мислам дека е.
Инаку јас мислам дека никаков напредок нема сега за сега. Пак све индивидуално, нема ниедна акција, многу лоши потези на играчите, делуваат како изгубени на терен. Ниту лични се пратат ниту кој е во бонус, преку кој играч да се нападне/буши, ниту време за напад. Цела утакмица им играат на блок и мис меч, и никако да превземат добро.
Клупа ептен слаба, нема кој да влезе да ги замени првата петорка. Крстевски не може да диши, едвај ја изигра утакмицава, Кефи поткривува пола утакмица нема кој да го смени. Единствено Абу денес донесе позитива малце, сигурност под кош во одбрана и снага во напад.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Болен мислам дека е.
Инаку јас мислам дека никаков напредок нема сега за сега. Пак све индивидуално, нема ниедна акција, многу лоши потези на играчите, делуваат како изгубени на терен. Ниту лични се пратат ниту кој е во бонус, преку кој играч да се нападне/буши, ниту време за напад. Цела утакмица им играат на блок и мис меч, и никако да превземат добро.
Клупа ептен слаба, нема кој да влезе да ги замени првата петорка. Крстевски не може да диши, едвај ја изигра утакмицава, Кефи поткривува пола утакмица нема кој да го смени. Единствено Абу денес донесе позитива малце, сигурност под кош во одбрана и снага во напад.
Како изгледаше претходно, денес изгледаа подобро за нијанса, иако играта се сведува на идвидулен пристап и шут. Најголемиот проблем е тенкиот ростер, се играше денес со 7 играчи буквално, Робев на крајот влезе бидејќи немаше избор.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Како изгледаше претходно, денес изгледаа подобро за нијанса, иако играта се сведува на идвидулен пристап и шут. Најголемиот проблем е тенкиот ростер, се играше денес со 7 играчи буквално, Робев на крајот влезе бидејќи немаше избор.
Плеј нема, играат заедно Кефи и Вер и нема кој да ги замени. Центар исто, Бурсач не вреди да се коментира. Крило освен браќата Стојановски кој друг е замена? Буквално со 7 играчи се игра.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
На почетокот на сезоната зборев дека не е важно да се учествува, туку да се склопи тим кој ќе може да се натпреварува. Ова како што е сега комотно треба да се распушти. За срам и за потсмев.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Голем чекор напред.
Сега со Морнар ќе биде доста важна. Како што седи може натпреварот во Чачак со Борац да решава кој ќе остане. Не гледав денес, ама гледам овој Кук растурил, ако е така ќе биде супер, таму беше доста тенко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom