Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Абе една десетка оди према единаеска. Просечен играч дури и за АБА2.
3 пати иста грешка ако повториме со него, секоја ни чест.
Единствена шанса му давам ако е како домашен играч заведен, затоа што мк играчи над 208цм нема и ако игра за некоја смешна сума пари.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.144
Поени од реакции
1.501
Абе несфаќате вие што значи Бојич да биди во квотата на МКД играчи. Кој ќе го потпишиш?? Темелковски, Двојаковски за тие пари на таа висина? Или Марјан Јанески на 45 години.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Абе несфаќате вие што значи Бојич да биди во квотата на МКД играчи. Кој ќе го потпишиш?? Темелковски, Двојаковски за тие пари на таа висина? Или Марјан Јанески на 45 години.
Па тоа е трагедијата на македонската кошарка, генерално. Нема развој па ќе се крпат дупки.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.144
Поени од реакции
1.501
Па тоа е трагедијата на македонската кошарка, генерално. Нема развој па ќе се крпат дупки.
Епа скопските екипи и судии ја ебаа кошарката кај нас. Оваа година Пелистер пред тоа Куманово, Гостивар сите кој пробаа нешто одма ги докусуривте. Затоа и вие нема да мрдните АБА никогаш џабе потрошени пари за Партизан 45 тука да ве тепа. Не сум навивачки настроен и сите екипи ги пратам ама таа е суровата реалност.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Епа скопските екипи и судии ја ебаа кошарката кај нас. Оваа година Пелистер пред тоа Куманово, Гостивар сите кој пробаа нешто одма ги докусуривте. Затоа и вие нема да мрдните АБА никогаш џабе потрошени пари за Партизан 45 тука да ве тепа. Не сум навивачки настроен и сите екипи ги пратам ама таа е суровата реалност.
А зошто ги уништиле? Да не треба титула да им поклонат? МЗТ и Работнички биле и ќе бидат најдобри школи на деца и тимови кои се фактор во мак кошарката.
Замисли Звезда или Партизан да им пуштат титула на Крагуевац за да не ги уништат хаха
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.521
Поени од реакции
721
Епа скопските екипи и судии ја ебаа кошарката кај нас. Оваа година Пелистер пред тоа Куманово, Гостивар сите кој пробаа нешто одма ги докусуривте. Затоа и вие нема да мрдните АБА никогаш џабе потрошени пари за Партизан 45 тука да ве тепа. Не сум навивачки настроен и сите екипи ги пратам ама таа е суровата реалност.
Па поради судии го замразив на времето Работнички.Кошарката сега не ни е уништена поради местенки, туку поради незнаење, непланско работење, немање инфраструктура, итн...
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
62
Поени од реакции
113
Епа скопските екипи и судии ја ебаа кошарката кај нас. Оваа година Пелистер пред тоа Куманово, Гостивар сите кој пробаа нешто одма ги докусуривте. Затоа и вие нема да мрдните АБА никогаш џабе потрошени пари за Партизан 45 тука да ве тепа. Не сум навивачки настроен и сите екипи ги пратам ама таа е суровата реалност.
Како скопските екипи ја ебале македонската кошарка? Затоа што МЗТ има најквалитетен тим и инфраструктура? Не е до градот другар, повеќе е до незнаење и алавост во останатите клубови. Дека судиите суделе у стил " Еј овие не се од СК" ај ќе ги крадеме се смешни муабети. Од кога постои мак баскет се играат игри тоа е факт, Али култот дека Скопјани се свртени против сите вас постои само во менталитетот.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Како ви изгледа тимот и новите засилувања после првава утакмица што можевме да ја гледаме на Тв?
Според мене појаки сме од лани. Плејот нов добар.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.208
Поени од реакции
6.071
Samo Prilecanecot e zver kara, vrni ubedlivo najgolem motivator od site treneri vo MKD a drugite nisto posebno mnogu stranci za dzabe

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.600
Поени од реакции
14.234
Да ти ебам терминот баш лош да му се сневиди, не ми е јасно зошто и од Партизан не излегуваат во пресрет, мада нив им одговара порано да игри да си одат, ви посакувам да победите сите до крај, освен оваа во понеделник и евентуално ако играте финале со истиот противник. :D
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.355
Поени од реакции
2.883
Место МЗТ да пркоси на Аба челниците кои решиле од старт да не јебат и со некој симболични цени за карти да ја наполни салата и во понеделник во 16:00 часот, они туриле карти од 300 до 500 денари...
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.600
Поени од реакции
14.234
Jбг идат со логика дека доаѓа клуб од Евролигата и еден од најдобрите тренери на сите времиња, мада мене и понатаму не ми е јасно зошто овој термин, кога никогаш во понеделник не се играло во 16:00.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Жељко така барал да се смени (претходно стоеше од 21 дека е), за да се врати одма во Белград и да одморат играчите/да почне порано со припреми.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
83
Поени од реакции
466
Мзт нема никакво право да одредува термин, само лигата и арена спорт тоа го прават. Една причина нема зошто е подобро да се игра во 4 место 9 ама тоа е Идоти Аба и арена спорт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom