Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Гледам видеа од некои нашинци што излегле на гласање на референдумот, во македонската амбасада во Австралија. Од страна летаат коментари и на сметка на тие што гласаат и на сметка на тие што ги снимаат и ги постираат на ФБ страна со име ПРЕДАВНИЦИ.

И одеднаш гледам, коментарот од Тони Грнчаров.

Toni Grncarov-grne Ahh kako mene ne mi kazete dali ke glasam da vi ebam mamicata,kolku kutek ima vo vas ne ste svesni a so klipovive sugurno znaete deka naredni 5 god ke gi pominete vo zatvor i gzot ke vi bide ko japonski zname na site do eden.

Каков копач селски, не личи на човек кој е на функција во еден спортски клуб, да дава вакви селски коментари.
После му коментирале и почнал во продолжение да им се заканува, да им бара фајт еден на еден :pos::pos::pos:
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Бил бе некој на утакмица? Како изглеа играта? Толку добро ко резултатите?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Ова ќе му дојде боље прв у село него последен у град:D
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Играта на МЗТ ништо посебно, изгледа лигава е мн слаба штом по 20-30 разлика тепаат. Само да не ги удри лажна еуфорија па да изгубат од Гостивар и Кожуф.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Незнам зашто ама има мислам дека Иве Иванов е жив промашај во екипава
Се крстат во него , го величат а не е бог знае каков играч
Црнциве двајца се ОК , Дамјан падни - стани , Симоновски катастрофа со повредиве ,
незнам зашто воопшто зима плата , Магдевски разочарува од старт , Бојич ми е ок , Бубе цепеница ,
Соколов ништо посебно , Маслинко- шијај ми га Гуро , тимов оваа сезона мое мислење дека 99 % нема да земе титула во МК и нема да влеземе во АБА 1

Дај боже да грешам .
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Играта на МЗТ ништо посебно, изгледа лигава е мн слаба штом по 20-30 разлика тепаат. Само да не ги удри лажна еуфорија па да изгубат од Гостивар и Кожуф.
ете тоа и се деси :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Факинг Јанески 30ка,шут за 3 6/6 :tapp::pos:
Не знам зашто се чудиш ако си го гледал и додека беше у Куманвоо имаше Мачки солиден шут па и од игра последниве години имаше добар процент
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Има шанси за влез во 1Аба лига?
Ќе играме final four, полуфиналето е до 2 добиени, финалето е една текма. Ако се изгуби финалето се игра бараж со претпоследниот од 1Аба Лига.

Мислам дека имаме добри шанси за влез во прва Аба Лига, па ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom