Фан клуб: МЗТ Скопје

Дискусија во форумот 'Баскет фан клуб' започната од arap, 12 април 2006.

 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.762
  Допаѓања:
  7.274
  Како да се развијат младите играчи кога сите штом добијат поголема пара на сметка моментално забораваат што треба да прават. Најголемиот проблем е во самите нив, мислат дека се семоќни кога ќе земат 2-3 илјади евра и ги трошат на дрога и дискотеки, одат на тренинг утепани бидејќи претходниот ден го виделе дедо мраз од пиење. Како да се очекува напредок од такви? Не може тоа е тоа, додека не се сменат самите нема напредок. Ќе си останеме со "талентот" Дамјан кој како полжав се движи и од дриблинг знае да ја префрли топката од лева во десна рака. Брат му демек нешто подобар од него ама исти кур, не од Косово, од најутепаната репрезентација нека губат. Освоиле 4то место, и што направија, удрија на пиење. Ја победија Србија последното првенство отидоа се направија фрижидери од пиење. Заебете напредок, колку побрзо се соочите со реалноста и се откажете од македонска кошарка толку подобро.
   
  На vladok и Waoo им се допаѓа ова.
 2. Институт

  Институт

  Член од:
  7 мај 2008
  Мислења:
  2.818
  Допаѓања:
  368
  Оџо не е од Металац, од ФМП е...и не зима повеќе од 3000 евра
  --- Споено дупло мислење, 13 јуни 2018 ---
  Па Војдан ли е крив што сме изгубиле од Косово!?!?!? За нас не е добар, али затоа во најјаката лига во Европа има одличен просек. Иначе ако идеме по твојата логика, тогаш Кајл Курик кој важи за еден од најдобрите шутери во Европа, играше пред некој месец против Македонија со Словачка и изгуби од истата таа Македонија што изгубила од Косово.

  А немој да мислиш дека пиењето баш е главен проблем за Европското во Словенија, дупло повеќе пиеле кога бевме во Литванија па пак освоивме 4-то место. Едноставно треба да се поклопат коцките некогаш и да имаш среќа.
   
  На ColdSky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  688
  Да бе на тие мислев. Ја иам инфо дека лапа тежок ќеш.
   
 4. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  574
  Прво појачање,Бубе се вратил у МЗТ,шокиран сум
   
  На StarDrom му/ѝ се допаѓа ова.
 5. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  688
  Кажи друг Македонец центар.
   
 6. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  574
  Кире
   
 7. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  688
  Послаб мислам нема у лига моментално. Кога едни Крстевски и Станко на 50 години му ја земаа цела минутажа, доволно кажува. Башка пичка у душа, сеа со репрезентација место да иде ќе оди на одмор у Тајланд. Инаку Бубе е планиран да игра од клупа.
   
 8. Mič97Urin

  Mič97Urin

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  8
  2011 <3
   
  На qazwsxedc и chef_cook им се допаѓа ова.
 9. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  90
  Американчево ОК ми делува...
   
 10. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  516
  Штом играл во Литванија прва лига, според мене најкошаркарската држава, треба да е добар и да ги нема оние мајмунски испади како други нигери.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 02.05.2012

  02.05.2012

  Член од:
  28 мај 2013
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  36
  Со Симоновски изглеа не се договориле. Дамјан ќе се изјаснел до Четврток. Јуре во Крка.
   
 12. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  90
  И не треба да се договорат со Симоновски , ебате играчот , 2 утакмици ке изигра па 15 е повреден ,
  Никаква продуктивност нема од него , џабе плата зима , освен што знае некоја тројка да плесне -
  ( и тоа ако му тргне ) , останатото е камен од играч.
  А Дамјан тактизира како и секоја сезона , незнам дали сака дечкото да го молиме или што ??
   
  На Koce05 и bakigvg им се допаѓа ова.
 13. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  1.466
  Допаѓања:
  776
  Незнам за цела сезона ама во финалето искина дечкото.
   
 14. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  90
  Центар асален да се обезбеди
   
 15. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  688
  Бојке
   

Сподели преку: