Фан клуб: МЗТ Скопје

Дискусија во форумот 'Баскет фан клуб' започната од arap, 12 април 2006.

 1. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  572
  Допаѓања:
  459
  Мекич глуми некој плејбој,а на три утакмици кош не даде,нека иде нека се убие.
  Јенсен,очобол.
  Тодоров место на тајм аут да им викне,да ги усере малку,им црта акција пто да играат,работи кој се работат на тренинг.
  Отвори се земјо голтни ме.
  Нема авторитет во тимов!
   
 2. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  85
  Незнам зашто но сеуште имам некоја доверба во Ацо и тимов дека до крај на сезона ке успеат да избегнат последно место во АБА и ке донесат титула во МК .
  Барем уште 1 месец да им остави уште малку шанса, потоа ке мора измени ,
  Според мене Јансен , Мекич треба аут од тимов , и оној Бејли не е класа играч ,
  Трајковски не е стабилен , најдобар МК играч бил - Шијај ми га Ѓуро - ај ке го видиме и понатаму
  Гарсија детето е топ .
   
  На chef_cook му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  24.612
  Допаѓања:
  49.805
  Знам дека ти е талент ставено во наводници ама Мекиќ никогаш не бил талент. Он е најубав пример за тоа што прават парите, односно пара буши где бургија нече. Ниту во младинска играл редовно, ниту па кога играл правел нешто посебно, ниту има талент, едноставно не го бива човекот...

  Ова е најслаб МЗТ откако влегоа државни пари во тимов, 0 победи ќе имаат на гости во АБА и нешто на домашен терен ќе добијат.
  Стајиќ вчера краде топка му прават фаул и промашува положување. :pos:
   
  На vlatkobond, Colt Willcox и chef_cook им се допаѓа ова.
 4. tane1979

  tane1979

  Член од:
  24 февруари 2016
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  85
  А бугаров кој знае ке го биде или и тој ке биде промашен странец ( како 10000000 други претходно )
   
 5. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  572
  Допаѓања:
  459
  Луѓе гледате ли што се случува,што е ова ?
   
 6. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.221
  Допаѓања:
  6.597
  Се дешава силување на шампионот.
   
 7. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.341
  Допаѓања:
  5.407
  Тодоров Ацо! #SeQueda
   
  На chef_cook му/ѝ се допаѓа ова.
 8. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  572
  Допаѓања:
  459
  50на50 е вината.Ко здрвени се ништо не играат,не се отвараат,не превземаат одгоцорност,прават идиотски грешки.Тука што може да направи тренерот,тоа се основи на кошарка.Или знаеш или незнаеш.Дамјан 40 мин се мучи,неможе да се открие,у шанса неможе да влезе,фрка безвез тројки,небаре Љоша Швед е.Оној Џрнсен,оџобол,Мекиќ 5 утакмици кош неможе да даде.
   
 9. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.092
  Допаѓања:
  1.800
  Коневски го нема сеа и дефинитивно, Фемили ќе живнат или веќе ги има фатено корозија?
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  378
  Добра партија, шутот не служеше повеќе од одлично. Голема победа е ова.
   
 11. bakigvg

  bakigvg

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  1.578
  Допаѓања:
  837
  dojde zivotot I za MZT, sea uste Family da oziveat
   
 12. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  378
  Аман што сте се запнале со фемили, преку ноќ неможе ништо да се среди. Моја прогноза и логичност е ако веќе се враќаат да се вратат од полусезона.
   
 13. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.237
  Допаѓања:
  1.000
  Ако ја изгубеа ради петардава Трајковски нека се утепаа. Земал ми форсира секој напад 20 топки ги шитна, ама па од др страна има муда човекот. Збрца две тројки у најважниот дел од мечот :D Како и да е, задњи напади вака да ги играш на ништо не личи, а за останатиот дел од натпреварот одлични беа :)
   
 14. chef_cook

  chef_cook

  Член од:
  25 октомври 2011
  Мислења:
  572
  Допаѓања:
  459
  Добро изиграа,им фати шутот,малку муда покажаа и тоа е тоа.
  Последна четвртина без Јуре се опраивме,што е добро.
  Мекич нема да влезе во игра до крај на сезона,што исто така е врлодобро.
  Џенсен ваљда ќе му текне да се опраи,дека ќе седи на клупа како денес,пошто се виде дека без него боље се оправаме.
  Е сеа Бејли ќе биде уште многу многу подобар,100%
  Минчев е страшна атлеа,страшен играч,плаче за у прв тим.
  Добро е што Гарсија зарботи 5 линчни и доигравме со Бобан,да осети малце товар на грб,како е да се игра под притисок.Мислам дека супер се снајде.
  Трајковски мудоња,ама треба да знаеме дека овие шутеви што ги погоди денес,некогаш нема да влезат.
  Дамјан=Коби.
  @Институт ??
   
 15. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  378
  По пцуен играч нема не ќе се роди од Трајковски.
   
  На k0k014, tane1979 и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.

Сподели преку: