Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Тешки времиња за клубов тешки,ама ајде ќе ги пребродимо некако,ќе застане клубов пак на свој нозе.Тоа што лани требаше да претставува нова ера во Лал,се испостави дека стварно е така ама во негативна конотација.Тоа е коа ќе му дадеш да едно размазено детиште да има одврзани раце,што друго можемо да очекувамо?освен распад на системот,кој требаше да се гради.Нас обичните фанови ни останува да гледамо како клубов наредна година се бори со некој нискоразредни екипе,со никакви амбиције за плеј оф,а не пак за титула.Ама ајде се надевам дека ова ќе биде пресевртница и почеток на една нова ера на клубов.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.767
Поени од реакции
30.435
Или Лук Валтон.
Лук Валтон е МЏ за Скалабрини. Пред да биде грејач на клупа (заради повреда), дечкото беше значаен дел од шампионскиот тим со Коби и Шек.
 
Член од
20 јули 2012
Мислења
242
Поени од реакции
364
На денешен ден во 1996. година Лејкерси го трејдуваа Владе Дивац во Шарлот Хорнетс во замена за Коби Брајант, еден од најдобрите играчи на сите времиња!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.767
Поени од реакции
30.435
Цурава вели „И еве сум со Црната Мамба...„ а баткава жедно ја мерка! ;)
Сериозно, не ми се допаѓа тоа за несложувањето за помала плата, ама ако размислиме подобро -па треба да е глуп уште од сега да најави дека ќе се сложи на помала плата... по потоа да го изебат дупло.​
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Цурава вели „И еве сум со Црната Мамба...„ а баткава жедно ја мерка! ;)
Сериозно, не ми се допаѓа тоа за несложувањето за помала плата, ама ако размислиме подобро -па треба да е глуп уште од сега да најави дека ќе се сложи на помала плата... по потоа да го изебат дупло.
Кој не би ја измерка, прошлото лето ја видов на баскет кампот во Берлин и е бомбона:love:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.767
Поени од реакции
30.435
Абе нели се договоривме дека ќе танкаме?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Прашањето е кој ќе троши појќе топки,Коби или лудиот Јанг:pos:.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.767
Поени од реакции
30.435
Идеална разврска: Кобе се согласува да го амнестираат и одмара цела сезона (изјавува демек се повлекува за да не го замараат со понуди). Така ќе танкаме како шампиони и идеме експресно под капот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.346
Поени од реакции
108.660
Леееј нинџава дошол кај нас хахаха. Нејќам играчи од типот на Јанг, Џеј Ар Смит, али ајде, оваа сезона све ќе истрпам, не е на одмет. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom