Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.445
Поени од реакции
29.985
Колку што знам и без Двајт сме над селари капот нели? Би требало да го платиме тој додатен данок секако (можеби не со највисок степен од 4 долари на 1 долар). Или мислеше од догодина под селари-кап да се биде?
Не разбра, додатниот данок е за тие што во 5 години над 3 пати плаќаат данок. Практично ако во 5 години барем 2 години не си под капот, плаќаш данок за повторувачи на данок, кој е јебено висок. Никој не може да си ги дозволи тој додатен данок.

Инаку за сегашната состојба, ако го аменстираат Мета и ако го разменат Неш за пик (и трејд-иксепшн) некаде блиску до капот (или под него) треба да бидеме.


А пошто ова ми е 2к пост, ќе го прославам со фотка од Коби и Кловнот! Малку е фотошопирана да биде со неговиот нов клуб. :)

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.840
Поени од реакции
23.085
На твитер има инфо кое кружи дека утре Лејкерс ќе го потпишат Крис Кејмен !!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.445
Поени од реакции
29.985
На твитер има инфо кое кружи дека утре Лејкерс ќе го потпишат Крис Кејмен !!
Дап, и Ламар Одом го контактирале.
(пауза за иронија)

Ако е Одом за ветерански минимум 1год, а Каман до 3год за MLE, тогаш таман е. Каман е ОК, за втор во ротацијата (некад кога ќе земеме нешто подобро) е и одличен. Одом за минималец е исто добро, шутот го изгуби скроз ама сеуште е висок и собира топки, иако не мислам дека ќе сака да се врати во ЛАЛ.
Ни под разно овие договори нема да не направат доволно добри за да плутаме на средина. Следнава сезона треба да се ТОНЕ ДОЛЕ! Ајде Купчак почињај ремонтот, не си играј повеќе со нас измачените навивачи... :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.445
Поени од реакции
29.985
Солиден е.
Ме загрижуваат ЛА. Има уште ден-два рок да се искористи амнестијата и не знам што чекаат. Време е за ремонт.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мета со твитовите е урнебес :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.445
Поени од реакции
29.985

Mожеби Рон регресираше во играта, ама секогаш даваше се од себе, секогаш најдоброто за тимот. За разлика од многу други. Жал ми е што не зема втор прстен, особено затоа што првиот го донираше на аукција за добротворни цели.

Фала му за се и со среќа понатаму во кариерата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695

Гудбај, мрднат ваков таков, но секогаш даваше максимум.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.445
Поени од реакции
29.985
Фил Џексон-Хауард зад себе остави само презир

http://on.net.mk/sportal/kosharka/hauard-zad-sebe-ostavi-samo-prezir

Уф колку лош превод (невкус=/презир??!?), авторот како да пишувал слободен состав наместо да преведува.... :)

Оригиналот:
Phil Jackson: Dwight Howard left 'distaste' in Los Angeles
http://www.silverscreenandroll.com/2013/7/7/4500976/phil-jackson-dwight-howard-los-angeles-lakers-2013
 

Kajgana Shop

На врв Bottom