Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Овој е доста добар играч, а иначе што плата ќе зима? Баш ми се допаѓа потегов, конечно нешто асално да земеме.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.487
Поени од реакции
32.569
Ветерански минималец. (не дека типот е ветеран, ама назив си е назив)
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
206
Поени од реакции
116
Принглс кефој ќе биди со клупата, конечно ќе си ја наметни идеологијата 7 seconds or less. Петорка сочинета од Фармар, Јанг , Џонсон, Кели и Хил е измислена за смол бол.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Лејкерс ќе биде меѓу првите 5 напади и меѓу последните 5 одбрани во лигата, ако не и последна. :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.487
Поени од реакции
32.569
Се додека го имаме 6-10ти пик следнава сезона, добро е. Ама многу се залетаа Лејкерси, ќе направат плејоф тим (иако со максимум потенцијал: втора рунда). Многу сме разгалени како навивачка база, па каков проблем е танкирање само една сезона кога предстои ваков историски драфт, а сите други работи веќе се против клубот?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Да да, со Кејман и со повреден Коби до декември, може и ќе влезат у плеј оф. :D
Ептен ако Бркот го погоди системот и Фармар, Неш и компанија погодуваат над 40% за тројка, така ќе влеземе. :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.487
Поени од реакции
32.569
Абе да ги потпишеа 2-3ца од летниот камп, ќе бев помирен (плус може некој и ќего биднеше).
Вака, се залетаа со носење ОК играчи со кои може нема да направат чудо ама нема да е многу чудно ако влезат во плејоф.

Не само тоа, освен ако по некое чудо не успеат да го дилаат Блејк, нема да го земат Снеар, а на клубот очајно му треба таков дефанзивец на периметар, со добар шут за 3ка. Башка батката е клач, има 5-6 гејм-винер шутови во колеџ. Има и муда и потенцијал.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Се додека го имаме 6-10ти пик следнава сезона, добро е. Ама многу се залетаа Лејкерси, ќе направат плејоф тим (иако со максимум потенцијал: втора рунда). Многу сме разгалени како навивачка база, па каков проблем е танкирање само една сезона кога предстои ваков историски драфт, а сите други работи веќе се против клубот?


Ako tankiraat vise neka tankiraat ko sto treba u prvi pet na draftot da biraat....Mozda ne Jabari I Vigins ali barem eden Randle, Gordon ili Smart da zemat =)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.487
Поени од реакции
32.569
Ako tankiraat vise neka tankiraat ko sto treba u prvi pet na draftot da biraat....Mozda ne Jabari I Vigins ali barem eden Randle, Gordon ili Smart da zemat =)
Затоа и не ми се допаѓа што носат релативно добри играчи. Од друга страна најверојатно џабе се секирам, сеуште тука е Бркот да засере се... ;)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Не сум во тек со темава ако има некој да ми каже кои играчо освен Двајт и Мета заминаа и кој дојдоа?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.487
Поени од реакции
32.569
Лејкерси растураат во летната лига, за разлика од предходните лета овојпат има добри играчи од кои може да се бира кој ќе влезе во летниот камп. Ги победија Клипси и сега се 2:1 во утакмици. Следи елиминацискиот дел од турнирот.


Не сум во тек со темава ако има некој да ми каже кои играчо освен Двајт и Мета заминаа и кој дојдоа?
Добредојде назад. :)
Ситуацијата е следна: Лејкерси мораат да танкаат оваа сезона (лош пласман = подобри шанси за високо место на драфтот), следниот драфт најавуваат дека ќе биде историски јак со барем 7умина идни ол-стар играчи. Но заради бесната (и неписмена) толпа навивачи која не разбира што е градење тим во услови на новиот договор за плати, како и заради извесниот бес на Црната Мамба, Лејкерси мора да направат да изгледа дека демек се спремаат да одат на титула ( :)) следнава сезона.
Инаку Коби е 3 месеци понапред, во опоравувањето од повредата. Не знам како ќе го убедат да одмара барем пола сезона. Ако почне од стартот на сезоната отидовме во плејоф. :facepalm:


Дојдоа: Крис Кеј(в)ман, Ник Јанг, Весли Џонсон, пикот Рајан Кели, Фармар треба да потпише одкако ќе се расчисти откупнината со неговиот турски клуб. Во летната лига има неколку добри играчи кои имаат шанси да влезат во тимот. (навивам за Снеар, бек шутер, дефанзивец, тројкаш). Се на се, Купчак прави добра работа за мали пари во договори. Премногу добра, ако јас се прашувам: треба да се губи сезонава.

Отидоа: Кауард, Духачот (шутнат), Џејмисон, Ерл Кларк (потпиша за Кливленд), и легендата Рон Артест ака Мета Светски Мир (амнестиран). Штета за последниве двајца, особено за последниот.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Лејкерси растураат во летната лига, за разлика од предходните лета овојпат има добри играчи од кои може да се бира кој ќе влезе во летниот камп. Ги победија Клипси и сега се 2:1 во утакмици. Следи елиминацискиот дел од турнирот.



Добредојде назад. :)
Ситуацијата е следна: Лејкерси мораат да танкаат оваа сезона (лош пласман = подобри шанси за високо место на драфтот), следниот драфт најавуваат дека ќе биде историски јак со барем 7умина идни ол-стар играчи. Но заради бесната (и неписмена) толпа навивачи која не разбира што е градење тим во услови на новиот договор за плати, како и заради извесниот бес на Црната Мамба, Лејкерси мора да направат да изгледа дека демек се спремаат да одат на титула ( :)) следнава сезона.
Инаку Коби е 3 месеци понапред, во опоравувањето од повредата. Не знам како ќе го убедат да одмара барем пола сезона. Ако почне од стартот на сезоната отидовме во плејоф. :facepalm:


Дојдоа: Крис Кеј(в)ман, Ник Јанг, Весли Џонсон, пикот Рајан Кели, Фармар треба да потпише одкако ќе се расчисти откупнината со неговиот турски клуб. Во летната лига има неколку добри играчи кои имаат шанси да влезат во тимот. (навивам за Снеар, бек шутер, дефанзивец, тројкаш). Се на се, Купчак прави добра работа за мали пари во договори. Премногу добра, ако јас се прашувам: треба да се губи сезонава.

Отидоа: Кауард, Духачот (шутнат), Џејмисон, Ерл Кларк (потпиша за Кливленд), и легендата Рон Артест ака Мета Светски Мир (амнестиран). Штета за последниве двајца, особено за последниот.
А Сакре?:vozbud::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom