Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Конечно и јас дочекав пак да се радувам за Лејкерси
Браво за Коби, Дерек, Пау, Тревор и сите други што успеаја тотално да ги нокаутираат Орландо Меџик
Искрено, и јас мислев дека ке сакаат титулата да ја земат на домашен терен, во Стејплс Центар, со подршка на минимум 20 000 Лејкерс фанови.
ЛЕЈКЕРС ШАМПИОНИ Х 15
ФИЛ ШАМПИОН Х 10
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Честитки за шампионската титула и МVP то на КооОби. :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Фала на сите честитки!!!

Една љубов за ЕлЕј!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Титулааа лилаа:pos2: најбољи начин за пензија на Фил Џексон,најуспешен тренер во историјата,парталиии Коби мвп,my idol
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ајде честитки и од мене, 15та, нека се множат...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Со ова Фил Џексон дека е најдобриот тренер во светот. И многу ми е драго што го освое 10тиот прстен и сеа има прстени за секој прст. Респект за него.

Но да не Коби и другите момци ќе немаше да го сотвари тоа Фил. Па честитчки и за нив. Свака им част. Покажаја дека и тие се најдобри.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па и до сеа имаше прстени за секој прст пошо има еден освоено како играч на Њујорк Никс, не се сеќавам точно која година...:helou:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Па и до сеа имаше прстени за секој прст пошо има еден освоено како играч на Њујорк Никс, не се сеќавам точно која година...:helou:
1970 и 1973. 12 прстени.

Само да напоменам дека не беше во стартната петорка на Никс , туку клучна резерва.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
22.436
Титулааа лилаа:pos2: најбољи начин за пензија на Фил Џексон,најуспешен тренер во историјата,парталиии Коби мвп,my idol

Кој рекол и каде прочита дека Џексон ќе оди во пензија???
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
1970 и 1973. 12 прстени.

Само да напоменам дека не беше во стартната петорка на Никс , туку клучна резерва.
1970 бил повреден цела сезона па не му го рачунаат пошто и го нема земено...
Освен ако накнадно не му го дале прстенот...
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
1970 бил повреден цела сезона па не му го рачунаат пошто и го нема земено...
Освен ако накнадно не му го дале прстенот...
Хмм википедија,ЕСПН го сметаат како 12-кратен NBA шампион, па мислам дека го има земено.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.619
Поени од реакции
22.436
Дали некој го гледаше славјето наЛејкер на НБА тв???

Тоа беше феноменално се наежив гледајки и си мислев како е тоа чувство да се биде таму...

Инаку Ариза,Одом и Брајант јавно кажаа дека никаде нема да одаат и дека остануваат во својот дом односно во ЛА.....
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Aјде честито титула, вкрај ми е жал што не ги гледав последните две утакмици заради екскурзијата, ама исходот е битен :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Дали некој го гледаше славјето наЛејкер на НБА тв???

Тоа беше феноменално се наежив гледајки и си мислев како е тоа чувство да се биде таму...

Инаку Ариза,Одом и Брајант јавно кажаа дека никаде нема да одаат и дека остануваат во својот дом односно во ЛА.....
Ариза добива многу многу љубов од градот на ЛА, плус и целата фамилија му е во ЛА, тешко дека ќе си оди.

Одом од друга страна малку е мистериозен, знам дека на парадата рече дека нема да си оди, ама кешот е во игра, не сум многу сигурен за него.

А за Браун не спомнаа ништо :) Баш ќе ми е жал ако отиде на друго место, детето е ненормално.

P.S Еве неколку слики од парадата.





И за на крај еден идиот што се појави со дрес од Реј Ален на парадата, среќен е што извлече жива глава.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom