Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Ама и општо нема тим,нема лига што тој ли е конкуренција Шкупи,Охрид и Пелистер. Работнички и овуј сезону ќе си се прошета до титулу, од финале 2016 после тој намали се интерес свакако ама од 7000 до 200 душе па бш и не знам. Мислу дека треба да бидемо искрени, после 2016 ми немасмо никакав тим а и бидна јасно дека титулу нема да освоимо.
Најискрено брат Куманово га прату пошто га сакам град како прво, а после затој што нема ништо у овј град да се гледа од спорт (рукомет и тија остали спортови два-три пут у живот сам гледаја и не ме привлачав) и да ти кажу искрено боли ме онај работа дали играв милионски тим или тим од деца од 17-18 године. Ама срамота е да зборимо за конкуренцију и било што, ако лани тим не добиваше подршку. Па лани за онуј борбеност дечки заслужуесва сала увек да е пуна. Не примасва плату по неколко месеци и па играсва од срце за клуб. Овуј годину тачно е дек смо к*рац на бициклу, ама верују дека Ацо бар ке створи борбен тим, можда сам преоптимистичан ама надам се и на плеј оф од Суперлигу. Такој да док има борбеност свак тим има моју подршку, а тија што се навикнале на успеси нек си седив дома, док не дојдев подобри времиња. Ако и уопште дојдев ;)
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Тим, лига и општо стање у кошарку су разлози зашто нема публика више. Задњи 3 сезоне конкуренција е очај, лига беше много поатрактивна тија године кд играсмо финале. Од тамо па навамо, само пропаднати странци се носив и се склапав безвезе екипе колко да се игра кошарка. Е сга, сс ново правило од овуј сезону за македонски кошаркари, можда и лига ќе се развие у следеќи године, само ќе треба да се издржи.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Тим, лига и општо стање у кошарку су разлози зашто нема публика више. Задњи 3 сезоне конкуренција е очај, лига беше много поатрактивна тија године кд играсмо финале. Од тамо па навамо, само пропаднати странци се носив и се склапав безвезе екипе колко да се игра кошарка. Е сга, сс ново правило од овуј сезону за македонски кошаркари, можда и лига ќе се развие у следеќи године, само ќе треба да се издржи.
Слажем се, да се издржи rebuilding процес у лигу и па да се надамо на пуну салу;)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Слажем се, да се издржи rebuilding процес у лигу и па да се надамо на пуну салу;)
Да се надамо и на АБА 2 лигу и на некое ципирипи купче на УЛЕБ не е лошо. Заслужуе овј град спорт
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Кој не би сакаја такв прогрес :) Куманово заслужуе титулу и АБА и некое што викаш ципирипи купче за почетак. Ќе га имаше све тој и поодамна да се здружесва спонзори и управа мислеше повише на кошарку него на кафане :D Али ајде, сс новога прецедника до нови успеси :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Какав хорор од кошарку у Гевгелију:confused:

Домаќин 1/17 тројке и ми гу изгубисмо утакмицу, ако е за алиби Ѓумиќ не игра.

Ацо забагува сс петорку у коју му играсва и Пенов и Бане и Ѓекиќ, мораше да гу спушти петорку за да ги надтрчимо, премного бесва спори...

Додатак на пораз па и нешто што беше пресудно беше сваѓа на полувреме на релацију Мекиќ - Ковач куде што Ацо застанаја меѓу њим да не дојде до тепачку...

Следеќа у Битола must win, па после дома с'с Мзт...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Mирко други пут покушуе да предизвика тепачку од како е у Куманово...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Не ми се свиѓа карактер на тога Ковача ич за екипу, ја би га намаваја одма. Како Мандало нешто :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
брат ми што се чудиш ми не можесмо да га задржимо пошто га намалиме буџет
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Пљачка од епски размери днска у Скопје...

Досудени 14 слободни у последњу четвртину за Мзт.

Без болнога Мису.

С'с 5 фаула на Мекиќа...

Згора на све тој и повреда на Банета Џекиќа кој ступна лошо и од 3/4 па натамо не се враќа на паркет...

Имамо фајтерску екипу на моменти имасмо и +10, а да улегна тај тројка на Ковача на 69-70 и некои 70 секунде до крај вероватно ми ќе искочесмо како победници од Јане.

Среќа па е репрезентативна пауза па ваљда Бане ќе се опорави до 8ми ноември и дуел с'с Фени дома.

Ацо чини чуда с'с овуј скипу.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Пљачка од епски размери днска у Скопје...

Досудени 14 слободни у последњу четвртину за Мзт.

Без болнога Мису.

С'с 5 фаула на Мекиќа...

Згора на све тој и повреда на Банета Џекиќа кој ступна лошо и од 3/4 па натамо не се враќа на паркет...

Имамо фајтерску екипу на моменти имасмо и +10, а да улегна тај тројка на Ковача на 69-70 и некои 70 секунде до крај вероватно ми ќе искочесмо како победници од Јане.

Среќа па е репрезентативна пауза па ваљда Бане ќе се опорави до 8ми ноември и дуел с'с Фени дома.

Ацо чини чуда с'с овуј скипу.
Слажем се, играчи играв сс срце и се борив до крај.
Ацо дефинитивно најбољи трењер у Македонију.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
свака част за екипу и за трењера само такој ако се задржив некои играчи за наредну и да се потпуни сс још некога бољи од Ковача и центра доброга тој е тој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom