Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Абе дечки да прашам кда е наредна утакмица, знам дека е сс Фени ама кда е???
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.100
Абе дечки да прашам кда е наредна утакмица, знам дека е сс Фени ама кда е???
На мафијашку кошаркашку федерацију нема још ништо, на резултати пишуе дека е од суботу од пет, ама не сам сигуран дали у толко ке се игра или покасно. Ако дознам ке пишу
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.100
http://mkf.mk/index.php Да у суботу у 17:30. Што мислите ќе ги скршимо или ќе не скршив:D
По смо квалитетни, мада лани у лигашки дел издрвива не дома у продужетци, ама не би требало да има изненадување пошто су ни директан конкурент за плеј оф.

Иначе стварно ли е дек ке се донесе некое засилување после нову годину и кд планира више крадоначалник да гу прави туј салу?
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
По смо квалитетни, мада лани у лигашки дел издрвива не дома у продужетци, ама не би требало да има изненадување пошто су ни директан конкурент за плеј оф.

Иначе стварно ли е дек ке се донесе некое засилување после нову годину и кд планира више крадоначалник да гу прави туј салу?
Прво треба да се пребаци сала да биде под општину, друго треба да се најдев паре за да се реновира, ја колко сам чуја тој би требало да биде у фебруар.

За инсајдерски информације у клуб треба да га прашаш Кумановскога Adrian Wojnarowski ака @ColdSky :D:D
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Паре официјално нема, моментално нема план/рок за средување салу. Како и увек, свако чудо за три дна :D Прво требаше септември, па октомври, па до крај на годину, сга ваљда крај 2023 :D Надам се дека е тачно тој за спонзори и Фебруар.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Паре има за едно засилување вероватно, ама нема циљ, свакако суперлига е максимум с'с овј тим, само форсирање на Филипа, Мису, Мартина.

Сала нема да се реновира све док не се врати у потпуност на општину.С'с тија концесие не се знае ништо.

Ако сакамо успех на дугачки стазе, како што се гура приказна с'г, мора костур да га изградимо около наши деца.

За 3 године оформиш 2 или 3 играча од нашу школу, доведеш двоица квалитетни странци, плус некој радник и ете ти атак на титулу...

Ја верују дека структура у клуб што е с'г има вољу да га гура овј проект, паре и онакој не су им у прв план, пошто знам колко само су дале од свој џеб за пуно работе, ради онај управа с'с Војку што лапала.


Остало све се заврши како Курчу,Стајиќа,Мачки, Караџа, пре или касније сви завршив у Мзт или Раднички.

Исти тј Курчо нејќеа овуј сезону да игра за 2500 евра у клуб што га извади од Торус куде седеше на клупу и га направи репрезентативац. Смрдле коцкарско.

Днска слаб д'н, утепа не Фунденбурк максимално, можу да кажу дека е и најбољи странац у лигу овуј сезону, прв корак, одбрана, атлетицизам, комплетан играч.

@Near Вашиве странци најдобар впечаток ми оставија од сите у лигава, мада другиве ви се просек сите...
 
Последно уредено:

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Паре има за едно засилување вероватно, ама нема циљ, свакако суперлига е максимум с'с овј тим, само форсирање на Филипа, Мису, Мартина.

Сала нема да се реновира све док не се врати у потпуност на општину.С'с тија концесие не се знае ништо.

Ако сакамо успех на дугачки стазе, како што се гура приказна с'г, мора костур да га изградимо около наши деца.

За 3 године оформиш 2 или 3 играча од нашу школу, доведеш двоица квалитетни странци, плус некој радник и ете ти атак на титулу...

Ја верују дека структура у клуб што е с'г има вољу да га гура овј проект, паре и онакој не су им у прв план, пошто знам колко само су дале од свој џеб за пуно работе, ради онај управа с'с Војку што лапала.


Остало све се заврши како Курчу,Стајиќа,Мачки, Караџа, пре или касније сви завршив у Мзт или Раднички.

Исти тј Курчо нејќеа овуј сезону да игра за 2500 евра у клуб што га извади од Торус куде седеше на клупу и га направи репрезентативац. Смрдле коцкарско.

Днска слаб д'н, утепа не Фунденбурк максимално, можу да кажу дека е и најбољи странац у лигу овуј сезону, прв корак, одбрана, атлетицизам, комплетан играч.

@Near Вашиве странци најдобар впечаток ми оставија од сите у лигава, мада другиве ви се просек сите...
А дали стварно ни га треба тој засилување, мислу свакако максимум од овј тим е Супер лига, плус и да не играмо Супер лигу, опстанак ни е загарантиран. Нели можев да се зачував тија "паре", да се платив дугови а од другу сезону јово на ново па да се земев поквалитетни играчи.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не е могуќе што ни правив судие и онакој смо оскатени овуј сезону до максимум, а судие увек навлачав против нас...

Супер се борив дечки, супер беше ичера и у Гевгелију до задњи 5 минута имасмо егал, чак што више у 3/4 и поведесмо.

Бане Џекиќ да не ни е овуј сезону ми не можемо 60 поена да соберемо.

Думиќ не сахрани, Маце Фока и Врање га убисва исшамарасва на пренос на топку, судијска тројка с'с Павлова дозволи озбиљно тепање док да се суди фаул. Мада и Чачанска њушка ичера беше дно 3-4 паса имаше право у руке на противнички играчи.

@Koce05 Ми ќе доведемо вероватно едно или две појачања а веќ има и некои имиња около кои се шпекулира.

Никола Силаѓи крилан центар...

Како и најбољи тројкаш у ncaa лигу Тревис Бејдер, уф какв влажан с'н би бија овј играч, рука путер.

Како и још едн бек/шутер кој има озбиљно реноме на овија простори.

А с'г нека се спреми Шкупи да га набие стока 40 разлику.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
стварно не гледам поенту у донасања појачања и фрљање паре овуј сезону кд Работнички и МЗТ па и Блокотехна сс Гостивар су доста поквалитетни
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Абе момци кда е наредна утакмица, сс Вардар у Куманово е ама кда, знае ли се или још не е влечена ждребка???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom