Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Думиќ 1, Мекиќ 2, Пенов 3, Ковач 4, Ѓекиќ 5 овој ни е стартна постава. Наредна утакмица у суботу против Гостивар.
Имаш 3 србина у петорку, од овуј сезону су дозволени 2 странца на паркет.

Миса е наш прв плејмејкер, дечко е супер талент, може и да искочи откритие на сезону.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Имаш 3 србина у петорку, од овуј сезону су дозволени 2 странца на паркет.

Миса е наш прв плејмејкер, дечко е супер талент, може и да искочи откритие на сезону.
Да да не ми текна на тој, али иначе победа против Гостивар 75-63. Значи свака ги част
Gledajte si Mornar u Eurocup, isto kako Kumanovo da ga gledate, Lukovic, Vranjes, Radosevic...

https://sport1.mk/kosharka/region/pet-od-pet-za-trojka-poraneshen-kosharkar-na-kumanovo-go-unishti-partizan-vo-bar
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Не успеа да отиду на утакмицу, али симнују капу! Победа против Гостивар е још едн показател дека трењер е фантастичан, а посебно радуе дека уопште не ги штеди млади :) Браво за екипу, да се надамо дека ќе се надминев очекувања овуј сезону, па здравје следеќа у Арену :D
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Не успеа да отиду на утакмицу, али симнују капу! Победа против Гостивар е још едн показател дека трењер е фантастичан, а посебно радуе дека уопште не ги штеди млади :) Браво за екипу, да се надамо дека ќе се надминев очекувања овуј сезону, па здравје следеќа у Арену :D
И добро играсмо одбрану, курчо 30min 4 поена(y).
А да и да не забраву неверојатна реализација на Гостивар за 3 поена, 1 од 25 обида:pos:
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Овј Србиновски дефинитивно има проблем сас главу, какво понашање у пм, ај да га разберу Жељка Обрадовиќа, али овога малоумника никако не можу.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Абе дечки кда е сс Работнички??? У недељу ли е??
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Кумани навиваат уште ?? Што се дешава со групат пред 6-7 години полни сали имаше во Куманово и публика и навивачи и све. Немам видено ни слики ни видеа нека пиште некој ако знае баш ме интересира.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Кумани навиваат уште ?? Што се дешава со групат пред 6-7 години полни сали имаше во Куманово и публика и навивачи и све. Немам видено ни слики ни видеа нека пиште некој ако знае баш ме интересира.
Луѓе одат гледаат, Кумани организирано не навиваат, али ако мене ме прашаши подобро што не.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Кумани навиваат уште ?? Што се дешава со групат пред 6-7 години полни сали имаше во Куманово и публика и навивачи и све. Немам видено ни слики ни видеа нека пиште некој ако знае баш ме интересира.
Викасва дека нема да се вратив док не га сменив председника Војку, ама и кд га сменива не се вратива (Не знам зашто). Иначе да, имаше публика, ама мислу дека тепање од страну на ебр на недужни цивили у финале 2016 намалива га интерес. Лани и две-три утакмице имаше бесплатан улаз и освен сс мзт кд беше празник на град, овакој немаше некоја бројка.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Викасва дека нема да се вратив док не га сменив председника Војку, ама и кд га сменива не се вратива (Не знам зашто). Иначе да, имаше публика, ама мислу дека тепање од страну на ебр на недужни цивили у финале 2016 намалива га интерес. Лани и две-три утакмице имаше бесплатан улаз и освен сс мзт кд беше празник на град, овакој немаше некоја бројка.
Ама и општо нема тим,нема лига што тој ли е конкуренција Шкупи,Охрид и Пелистер. Работнички и овуј сезону ќе си се прошета до титулу, од финале 2016 после тој намали се интерес свакако ама од 7000 до 200 душе па бш и не знам. Мислу дека треба да бидемо искрени, после 2016 ми немасмо никакав тим а и бидна јасно дека титулу нема да освоимо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom