Фан Клуб: Челзи

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
@vidooq Шо сакаш кажи, втор жолт не се дава за тоа :D
Гадно е, во 94та, ама ајде... Ја мислам дека и самите си се виновни. Абе после постигнатиот гол, стискај ги до кај 75та за втор гол, секако не знаеа главата кај им е, они кур-ташак си играа. Фудбал да го еба, се прават киксови :D
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Истата приказна и со Сити и со Јунајтед..
Пред натпреварот со Сити и сега пред натпреваров со Јунајтед да ме прашаа дали би бил задоволен со Х ке речев да.
Вака гледано после завршување на натпреварите не може да се биде задоволен со краен резултат 1-1 покрај водство од 1-0 до 84та,односно 94та минута и подобра игра од противниците во текот на натпревариве..[DOUBLEPOST=1414351327][/DOUBLEPOST]When you score a tap in against ten men to put your team 8th. xD

 
Последно уредено:

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Воопшто не сум задоволен од исходот, иако барем според мене реално заврши натпреварот, но да примиш гол во продолжение и тоа 94 мин. боли и тоа како, кога веќе ја имавме победата во раце. Очекував победа против овој Манчестер и ништо друго.

Мурињо овој начин на игра нема да го смени и уште 100 натпревари да прими гол за изедначување во 90+. После водството Ман Утд не знаеше кај тера. Мораше да се продолжи со иницијатива и да се постигне и втор гол, па после повлечи се и завршена песна, а не вака го извади Оскар место Микел уште во 67 и падна темпото на игра. Го немаше високиот пресинг од Оскар, се повлековме им оставивме простор и многу јасно дека ќе се обидат колку толку да постигнат гол. А не дека имаа којзнае колку шанси во тоа време. Предосеќав дека на крај ќе ни дадат гол. Втор натпревар е сезонава вака што губиме 3 бода.

Ни фали Рамирес во овие дерби натпревари. Фали кога треба да се изнесе топката од нашиот 16ник до половината на теренот во ситуација кога сме повлечени.

Фабрегас денес ми делуваше ептен отсечено, изигра далеку од неговите можности и загуби доста топки.
Матич како и секоја утакмица, борец на теренот. Колку е спремен кондиционо, ни тој самиот не е свесен.
Дрогба - во споредба со неговите години, денес изигра над нивото. Браво.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ке има пренос од натпреварот во куп во вторник ?
 
H

HoT IcE

Гостин
Само луд човек може денес да биде задоволен со прикажанато од Челзи, безразлика дали напад или одбрана. Бевме очајни подеднакво. Еден Јунајтед ни диктираше темпо прво полувреме, бевме како Барселона со Реал, пробувавме нешто ама како киша око Крагујевца. Без Коста во напад сме како осакатени, нема за кого да се пуштаат топки и се иде на налудничаво пимплање пред 16ник. Одбраната пак катастрофа, лошо маркирање цел меч, особено по таа страна на Ди Марија, се виде уште од старт дека иде на фаул и секојпат на секој ебан бодичек Бане и компанија наседнаа како деца од градинка, епа извинете ама без разлика на судијата и лошото судење вакво наивно понашање на терен неможе, маркирај го, остај го да иде у аут со топка не користи раце, не биди морон, едноставно знаев дека по таа страна ќе падне гол што и се деси.
Индивидуално несакам да пишувам и коментирам затоа што ќе треба да хејтам голем број играчи и затоа ќе си преќутам, ама денес ниту еден од мене не добива пролазна оценка. Исто и Мурињо. Кур да еде он, е тоа.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Абе не дека играта ни беше на завидно ниво, али изгубивме ради дебелоно. Секој ден да јаде здрава храна од програмата на владава, да се удави јадејќи карфиол, рокула и брокула, све да му ебам мрсно.
Хазард нема завршница и не, ептен сум скептик дека ќе го достигне нивото "најдобар" ако не поработи на шутот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Еден Јунајтед ни диктираше темпо прво полувреме
Другар океј, ланксата сезона и се, ама како го кажа ова, ем што се играше мечот на Олд Трафорд да помисли човек оти сте играле со МК Донс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom