Фан Клуб: Челзи

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Дали јас сум единствениот кој кога Дрогба го даде голот против Јунајтед се потсети на голот против Баерн во финалето на ЛШ?
Истиот гол од различна страна :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.399
Само што ја изгледав.

Кога ќе го видиш општо целиот натпревар, Челзи не заслужи победа. Ама мораше да се задржи водството до крај. Мал пад на концентрација после црвениот и ете гол за Јунајтед. Тоа е тоа, не сум задоволен со бодот.

Дауд :facepalm:
Дрогба :vozbud::vozbud:
Гостинските фанови :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Само што ја изгледав.

Кога ќе го видиш општо целиот натпревар, Челзи не заслужи победа. Ама мораше да се задржи водството до крај. Мал пад на концентрација после црвениот и ете гол за Јунајтед. Тоа е тоа, не сум задоволен со бодот.

Дауд :facepalm:
Дрогба :vozbud::vozbud:
Гостинските фанови :cuc::cuc::cuc:
ммм да , и јас бев изненаден од гостинските фанови , на моменти многу се слушаа :cuc:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.399
И да, Вилиан одлична работа врши на теренот.
Хазард мораше да го даде она пред да падне голот.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Па да , како што реков Дрогба не извади по промашајот на Хазард , а и Дрогба имаше една убава прилика прво полувреме таму негде 37-38 мин коа му одбрани ДеГеа
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
11.509
Дали јас сум единствениот кој кога Дрогба го даде голот против Јунајтед се потсети на голот против Баерн во финалето на ЛШ?
Истиот гол од различна страна :D
Истото си го помислив и јас. :D
Сеа се потсетив на зборовите на Мартин Тајлер: He may never play for Chelsea again...али ете пак игра и даде гол и во ЛШ и во ПЛ. Вака така, 2 гола. :D Али се гледа дека веќе не е стариот ДД, не може такви пробиви да прави како порано, техниката е тука, одличен е за спуштање топки, скок игра, прекини.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Многу топки беа изгубени близу гол, како што реков Коста да беше може и 3:0 да беше утакмицава ама тоа е :/
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
И без Коста и Реми одлично изигравме онака генерално, ама тое истото на секое гостинско дерби, ако води Мурињо 0-1 и одма Микел и штопер клава во игра со шо се откажува од својата игра
И зато насреќа во некој карамбол ни даваат гол во 94та :facepalm:
Барса,Реал никогаш не играат дефанзивно, зошто секоја година на нивно ниво сме и во ЛШ, полуфинале последните години Барса,Реал,Баерн,Челзи најчесто..
Мора да играме како голема екипа, оти Јунајтед прими 5 од Лестер, нерешено со ВБА, а ние се браниме :oops:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Слабо, преслабо според мене ваков пад не ни требаше а не посебно против Јунајтед
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
so zborate vie be ??? celzi izigral slabo da ne gledavte druga utakmica slucajno a ??? znaj murinjo so praj 6 boda prednost, plus gi izigra najteskite gostuvanja vo premier ligata a ne izgubi, znaci kolku junajted da e oslaben sepak na old traford se igrase, dvete ekipi pretpazlivi bea junajted nemase sansa da dozvoli celzi da mu izbega 100 boda na samo 9 kola plus niv gi ceka utakmica so mancester city pa potoa so arsenal 100000% bev sigurna deka nema da izgubi mancester so bod se zadovolni i dvete ekipi, sampionot pred vreme se znaj ova sezona ne znam so se raspravate za gabe edinstven konkurent na celzi za titula mu e mancester city koj vo sabota ke mu daj na junajted poke lebce od sirence ;)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.089
Поени од реакции
8.141
Добри топки фати Чех иначе ке го јадевме повеке
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
И мене ме потсети голот на Дрогба на оној во финалето против Баерн кога го видов на снимката бидејќи кога падна голот ни видов кој го даде ни како го даде :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.399
Значи ги даде до сега двата гола од финалето. Наредно што е? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom