Фан Клуб: Челзи

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Немој те да мрсите за Тери, треба да разберете и тој е човек, замислете се вие да сте во таква ситуација сигурен сум дека е испровоциран, јас да бев во било кој тим против Барса каде тие немаат поволен резултат уште во 2 минута би попил црвен затоа што тие се гнасни фубдалери, што се дешаваше при црвениот на Тери само падна Санчез сите се нафрлија на судијата а искрено никој незнаеше што се случува, тој Бускетс ми е крајно антипатичен човек, Валдез, Пујол, Алвес, Маскерано, Чави, Санчез... тоа се сите фудбалери, но никој од нив не е човек, само незнам како ги собраа најгнасните фубдалери во еден тим, јас вчера гледав и добив желба најмалку 3 да убијам така да дискусијата за Тери мислам треба да биде затворена!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
ne zasluzeno ste vo finale no toa e toa,imavte golema srekja i na dvata meca

P.S.kade e davor ne go gledam da jade ...:)
Да да воопшто не беше заслужена: црвен картон во 37мин,пенал, негатива од 2 гола , гостински терен и тоа Камп Ноу е дури тука немаше ништо заслужено ај сега педала да не те гледам тука!!!
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
952
Поени од реакции
405
Човече ја елиминиравме Барселона со играч помалце и пенал за нив :cuc:!. Овие легенди Лампард,Дрогба,Чех,Тери кој се при крај на кариерата го заслужуваат пехарот , 80% сум сигурен стануваме шампиони во мај.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Човече ја елиминиравме Барселона со играч помалце и пенал за нив :cuc:!. Овие легенди Лампард,Дрогба,Чех,Тери кој се при крај на кариерата го заслужуваат пехарот , 80% сум сигурен стануваме шампиони во мај.
Само 80% немој не се зезај.... веќе кога влеговме во финале ќе ја освоиме Л.С нема шанси Chelsea да си замине дома без да го понесе и трофејот во раце... :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Според мене одлична тактичка поставеност, и конечно среќата да е на наша страна без дваица дефанзивци и пенал во рацете на Барселона и да ја елиминираме треба многу среќа, е сега не е ништо завршено во финалето одиме каде каде послаби со суспендираните играчи, за Рамче мислам дека достојна замена ке е Есиен, е сега со оглед на тоа дека и Меиралеш е суспендиран јас да сум на местото на Ди Матео не би играл дефанзивно би играл преку крила со Мата и Стариџ/Калу, за одбраната ништо друго не ни останува туку само да се молиме Давид Луиз и Кејхил да бидат фит за финалето инаку несекам ни да помислам во финалниот натпревар Фереира да ни е централен бек, инаку за вчера заслугите ги земаа целиот тим од стручниот штаб до играчите, сите играа со срце ако би можел некој да се издвои тоа се Ивановиќ, Чех, Лампард и Дрогба оваа последнава животиња не ми се верува дека има 33 години!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Сонце во твоите руси коси, гол што на Челси финале му носи. Ѕвезди се кријат во твоите очи. Златен Торес одамна чекав гол да постигнеш ти :)
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Еве ви го победничкиот состав за у финале:

--------------Чех--------------
-Бос - Луиз - Кејхил - Кол-
-------Есиен - Микел-------
-----------Лампард----------
Торес--------------------Мата
------------Дрогба------------
 
H

HoT IcE

Гостин
Дечки Рамирес зашто доби жолт?

После вториот гол, требаше да изведат од центар и знам топката ја рогнаа...и оп жолт. Што се случи?
Најверојатно компензација од судиите за приминте два гола.:icon_mrgr:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
tesko ke vi bide vo finaleto bez ovie vazni igraci,no ako ja imate srekjata sto ja imavte na dvata natprevari so barsa zasto da ne osvoite :)

P.S. a i redno vreme e da osvoite vike LS :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Патем, сеуште Меирелес е пропаднат трансфер или сменивте мислење?:rolleyes:
За мене Меирелес никогаш не бил пропаднат трансфер ама не ми се допаѓаше тоа што многу често добиваше шанса во прв тим кога играше лошо.
Добар играч е Меирелес. Според мене не е од класата на играчи што се за во Челзи ама ете кога некој ќе добие црвен картон,ќе се повреди,треба да се ротира тука е Раул кој е супер за таква прилика
--- надополнето: 25 април 2012 во 14:17 ---
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
ne zasluzeno ste vo finale no toa e toa,imavte golema srekja i na dvata meca
Единствено нешто што ми смета малце е што не испадна 2-3 утакмицата. Такво глупо играње требаше да се казни ептен мерачки али ај, и вака е одлично. Колку ние имавме среќа на двете утакмици е еднакво пропорционално со незнаењето на напаѓачите на Барса, така да немој да тресеш премногу...

И да, пробај пиши уште некоја провокација во темава па слободно збогувај се од истата!


Remember the King Drogba!
Ме изнервира малце овде... Пола тим го прати по цигари, можеше да продолжи да трча, а и имаше опции да подаде нагоре.... Али добро, тактиката и не беше да се напаѓа со што ние би се отвориле па да примиме гол така да и ова добро решение беше до некаде..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Еве ви го победничкиот состав за у финале:

--------------Чех--------------
-Бос - Луиз - Кејхил - Кол-
-------Есиен - Микел-------
-----------Лампард----------
Торес--------------------Мата
------------Дрогба------------
Колку само недостига туга Рамиреш.... :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom