Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
На Одои очигледно лошата повреда му направи проблеми. Од тогаш па наваму цело време е хамстринг...
И очигледно му го кочи прогресот. Добар беше на последните три појавувања, со Севиља изигра зрела партија и ете сега...

Зијеш и Пулишиќ се на иста линија. Многу ме фрустрира ова.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.571
Поени од реакции
52.376
Кепа
Азпи - Кристенсен - Рудигер - Емерсон
Ковачич - Жоржињо - Гилмур
Пулишич - Абрахам - Вернер
Вака нешто очекувам. Би го играл Хаверц ако тоа му помогне за фитнес. И он имаше кажано, ама и Лампард сега потврди дека подолг период поминал со симптоми додека имаше корона, и се виде саботата дека уште не е целосно фит. На клупа може да има повеќе младинци, па да добијат шанса од 60та па натаму, да одморат тие што треба.
 
B

Beginner

Гостин
Lampard says Kepa will play in goal tomorrow against Krasnodar and he has no qualms about putting him in.
Утре Кепа: you should have!
Billy says his cooking has improved although his Mum did help him out when she was down from Scotland!
Гилмор :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.422
Следно коло со Евертон ќе биде заебано

Еве како стоиме во последните 10 гостувања на Гудисон:

6 порази
1 реми
3 победи

Вкупна гол разлика во овие 10 гостувања:
17 примени и 13 дадени погодоци

Во понова историја...Евертон се во серија од три меча по ред без пораз на нивен терен против нас со вкупна гол разлика 5-1 (Ковачиќ е стрелец на единствнеиот гол)

Од друга страна пак, Евертон оваа сезона се во серија од три меча без победа на свој терен (реми со Ливерпул и порази со Јунајтед и Лидс)


Инаку од ова првично, Зијех ќе пропушти 3-4 мечеви...
Бреј бе, што кур, ич немаме среќа со повредиве.
Тамам, пак Одои да не игра, Пулишиќ и Вернер да бидат крила...

И тамам кога ќе се врати Зијех да дознаеме Пулишиќ за Божиќ дома му паднала елката врз нога и ќе отсуствува пак 2-3 месеци...и така :toe:
Автоматски споено мислење:

Чек, што? И Одои е повреден?
Или генерално зборите дека има проблеми?
Автоматски споено мислење:

Billy says his cooking has improved
И после некој ќе каже Челзи ги уништува младите играчи и не се подобруваат! Глупости! :D
 
B

Beginner

Гостин
Следно коло со Евертон ќе биде заебано

Еве како стоиме во последните 10 гостувања на Гудисон:

6 порази
1 реми
3 победи

Вкупна гол разлика во овие 10 гостувања:
17 примени и 13 дадени погодоци

Во понова историја...Евертон се во серија од три меча по ред без пораз на нивен терен против нас со вкупна гол разлика 5-1 (Ковачиќ е стрелец на единствнеиот гол)

Од друга страна пак, Евертон оваа сезона се во серија од три меча без победа на свој терен (реми со Ливерпул и порази со Јунајтед и Лидс)


Инаку од ова првично, Зијех ќе пропушти 3-4 мечеви...
Бреј бе, што кур, ич немаме среќа со повредиве.
Тамам, пак Одои да не игра, Пулишиќ и Вернер да бидат крила...

И тамам кога ќе се врати Зијех да дознаеме Пулишиќ за Божиќ дома му паднала елката врз нога и ќе отсуствува пак 2-3 месеци...и така :toe:
Автоматски споено мислење:

Чек, што? И Одои е повреден?
Или генерално зборите дека има проблеми?
Автоматски споено мислење:


И после некој ќе каже Челзи ги уништува младите играчи и не се подобруваат! Глупости! :D
Хамстринг и Одои...
Стварно како тргнаа со повреди не ќе е лошо во Јануари некое крило да донесат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.571
Поени од реакции
52.376


Тино ќе биде со тимот, би можеле и да до видиме. Ветува дечкото.
 
B

Beginner

Гостин
Туку ја прелистав програмата на Арена и видов само на 3ката мултипренос, се знае дали таму ќе ја даваат Челзи или ќе треба по стримови да гледаме.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Туку ја прелистав програмата на Арена и видов само на 3ката мултипренос, се знае дали таму ќе ја даваат Челзи или ќе треба по стримови да гледаме.
Ќе ја даваат ама нема да си раат. Барај си стрим.

Покрај Гилмор вечерва стартува и Тино. Веројатно и Жоргињо ќе најде место, заедно со Жиру и Хаверц.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.571
Поени од реакции
52.376
Ќе ја даваат ама нема да си раат. Барај си стрим.

Покрај Гилмор вечерва стартува и Тино. Веројатно и Жоргињо ќе најде место, заедно со Жиру и Хаверц.
Штом Тино стартува, ништо чудно Хаверц да игра десно крило, ако игра. Жиру не верувам да стартува трет натпревар во една недела на 34 години.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Штом Тино стартува, ништо чудно Хаверц да игра десно крило, ако игра. Жиру не верувам да стартува трет натпревар во една недела на 34 години.
Ми текна дека Зијеш и Одои ќе отсуствуваат и дека Жиру-Вернер-Пулишиќ ќе биде триото против Евертон.
За денес нема да ми пречат експериментирања. Нека добијат шанса оние кои не играат или не заиграле воопшто. Добра прилика за Хаверц да се врати во живот.
 
B

Beginner

Гостин
Баш ме радува ако почне и со Тино
Жорж-Гилмор-Тино интересна комбинација.
Убаво ќе беше да видеме и некое крило од академијата (ако воопшто имаме пријавено таков играч за во ЛШ) ама да не претеруваме :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.422
Толку од Алонсо ни во небитни утакмици не го играат :D

Па добро бе, ич не е лош тимов како за небитна текма
 
B

Beginner

Гостин
Интересен и вистинит твит
Would like to take the chance to remind people that this was our strongest back 4 +GK at the beginning of last season. We’ve come a long way...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Автоматски споено мислење:

Тами ретарду што промаши во 29 минута...
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom