Фан Клуб: Челзи

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Predobra akcija i Olivier pak. :D

Hakim povreden muskul na noga izgleda, toa mozhe da bide i 2-3 nedeli pauza. :(
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Да ме праша некој, ниту за 100 години нема да можам и да знам како да го објаснам полувремево.

Челзи игра индијански, не се знае кој јаде, кој пие, а можеше да води 5:1 после 45 минути.

Од сите слаби алки, Хаверц дефинитивно двои и за негово добро би било да ја напушти играта. Она што го промаши Вернер пак...некој физичар да дојде, да ни каже, да не просветли. Неверојатно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Чудна текма.

Ептен утакмици вакви имаме одиграно каде примаме гол на крај супер што сега не примивме (y)

Победа против зезната екипа е секогаш добредојдена, особено после брзо примен гол (што на крај може да испадне повеќе ни помогнал наместо одмогнал)

Ептен беше битно оваа да се победи, сега може да одмориме во ЛШ малце пред да влеземе на рандом екипи од среден дел на табелата каде што ќе треба да се докаже квалитет.

Штета за Зијех бе ич немаме среќа :( А ни Вернер, ќе се утепа од играње на крило изгледа :D

Се надевам Алонсо ќе изигра со Краснодар :D Ајде, деновиве ќе гледаме кои дечки се останати во екипава што не играле ич.

Многу битна победа (y)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Што ли беше првото полувреме. А и во второ колку шанси промашија...

Некако општо нестабилни беа на натпреваров. Прво полувреме средината лоша, посебно Хаверц. Ајде, битно повторно победа на крај. Само ништо да не му е на Силва, и со Зијех да не е сериозно.

Вернер......
 
H

HoT _iCe

Гостин
Прво полувреме и друго полувреме како две различни екипе ама у второ, можу да кажу, рутинирано.:drk:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ако ништо друго, Вернер олку лош меч во иднина нема шанси да одигра.
Ако ништо друго, се проба и на десно крило. Играњето и експериментирањето во претходниот период надвор од позиција, сега се рефлектира врз него. Особено ментално. Зборувам за другите три шанси, не за таа на празен гол. За неа нема апсолутно никакво оправдување.

Доброто е што имаме разновидност и ако некому не оди, тогаш другиот истапува. Доброто е што стигнуваме пред гол релативно лесно. Лошото е што многу промашуваме. На олку шанси да се тресеш до 90 минута, греота е.

Уште еднаш, Тиаго Силва е капитен на овој тим. Последните моменти од дуелот и однесувањето по последниот свиреж - толку.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Ајде уствари што ве вртам, fantasy coaching уште од сега :D

Што тим да очекуваме со Краснодар?

Интересно е за голмани што ќе прават...нема зошто да не игра Кепа...ама од друга страна нели..стандардност за голмани е битно демек..

Ама па скап е Кепа, за тие пари..нека игра со Краснодар :/

Мене ако ме прашувате би експериментирал пошто..зошто да не :D

Кепа
Азпиликуета-Кристенсен-Томори-Емерсон
Одои-Жоргињо-Ковачиќ-Гилмур-Алонсо
Тами

...што да не :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
После Шефилд ова е 2 меч каде што се враќаме од негатива.

Голот што го примивме си оди на душа на Менди 100% или требаше да излегува или да стои ако стоеше Зума ќе стигнеше да покрие али добро се случува да се погреши нема потреба од замерки.

Генерално веднаш се консолидира Челзи што е супер и можеше веднаш да израмни да не утнеше Вернер, но ме плаши многу што Челзи падна осетно од како излезе Зијах.
По мене требаше неговата улога да ја земе Хаверц ама он не е спремен да игра на ниво во пл (моментално) и некоја посериозна улога од него нема што да се очекува.

Челзи игра многу добро сезонава и доаѓа многу лесно до шанса за гол, сега тоа што Вернер промаши 2-3 чисти гола е друга приказа, ама претходните сезони Челзи имаше голем проблем кога ќе прими гол, немаше идеја како да завршува напад и се вртеше околу 16-тник.
Сезонава не е така, голем буст секако дава и тоа што генерално се подобри играта во дефанзива.

ДОНЕВ даде и статистика која дава јасна слика што зборам да не биде дека јас имам розови наочари. :D

Канте машина.
Џејмс и Маунт играчишта.

Стариот непотребниот Тиаго Силва доведен без пари испадна дека е лидер на тимов што ни фалеше лани.
Споредете го Зума како играше лани со Рудигер па како игра сега, пред се во поглед на позиционирање.


Голот што го постигна Жеру, ме потсети на онаа шанса што ја имаше Абрахам против Тотенхем кога не ни стигна да ја удри топката.
Многу многу слична шанса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom