Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Чик е криминалан, неможе сс топку да се састави. Мора надвор.
Sakav i ja da pisham. Odoi ako mozhe da igra 45 minuti, treba da vleze na poluvreme, Maunt da go zazeme mestoto na Loftus.
loftus e prosecen fudbaler da nerecam dno
Автоматски споено мислење:

edna dobra utakmica nemam izgledano od nego
@Донев Ае мене вакааааааа
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
И јас сакав да пишам дека Чик е најлош на теренот, полош и од Кепа, кој одбрани топка. Мислам дека Кепа вечер ќе добие славеничка торта по тој повод.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За ова што му го уништи на Вернер (шпицот кој од своја половина покрај аут линија успеа да создаде шанса за погодок за 10 секунди) заслужува веднаш на клупа да се најде.

Баркли наместо него, или Одои, а Маунт да се повлече во тројката во средина. Хаверц џабе е малтретиран по десно крило.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
5 играчи среден ред и пак имаме 40% посед :(
Донев ме теши дека треба време да се уиграат играчиве и дека само пар недели поминаа од минатата сезона па затоа вака играме исто како и лани.

Го делам мислењево, ама јас мислам некое време ќе го гледаме овој фудбал. До Ноември-Декември негде многу веројатно, би бил пријатно изненаден ако е порано.

Јбг, не се замарам ја ептен со поседов, еве, нека остане 0-1 до крај, пак нема ептен да ми е проблем, битно е првиве недели да се створи некоја хемија и атмосфера, плус пар играчи што ваљда ќе бидат стартери сега отсуствуваат..би требало да биде подобра ситуацијата кога-тогаш, сега е битно победи да се нижат, не ми мења многу дали ќе се браниме или не
Автоматски споено мислење:

Господине Аризабалага...

1600115397193.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom