Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Овој судијава Френд е ? Ако е он увек суди на на наша штета, едвај дочека да даде црвен.
40 милиона за Мичу??? Па не се нормални, еден типичен просечен шпиц, вакви има со лопати да ги ринеш по Француска и Белгиска лига. Се кладам да игра Абрахам нема ништо полошо да изигра, а не кошта ништо.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
Немаше црвен ама ајде малку да ги разбудат ептен почнаа опуштено да играат :icon_mrgr:

Чалоба супер партија, мора почесто да му се дава шанса и полека да се рачуна на него како играч од прв тим... никакви Наиголани или Видаловци.

За Лофтус незнам што да кажам, не дека одигра лошо ама не е таа позиција за него. Типична ситуација како со Фабрегас.

Педро исикна изгледа ќе го прекомандуваме во лев бек :D

Зума се гледа дека неам играно долго време, прво полувреме направи лоша процена Т.С воопшто не ни тргна по центаршутот и неуспешниот клизаќ кога после кој Тери доби црвен...
Ама сепак мислам дека е опција подобра од Кехил.

Останатите солидни.
 
H

HoT IcE

Гостин
Не ја гледав денеска утакмицата.
Али дојдов да пишам околу ситуацијава со Аке и зошто не ја подржувам. Аке играше одлично во Борнмут и немаше потреба да се враќа назад во Челзи баш кога почна да игра стандардно во прва 11ка и да пружа константно солидни партии во ПЛ. Многу е битно за млади играчи како Аке без искуство и на негови готови да покажуваат констанност на одредена позиција и тој го покажа баш тоа. Со враќањето во Челзи нема теоретска шанса да му земе место на волот Кехил и се враќа чисто ради ротација со Кехил или Алонсо лево, што уште од старт е лошо за Аке затоа што пак ќе изгуби на константност и минутажа, без разлика што е Челзи и Конте. Едина позитивна ствар од враќањево на Аке е ако Конте стварно го планира за прва 11ка и сака да му даде апсолутна доверба и минутажа а не да дреме на клупа. Настрана што потегов е крајно педерски кон Борнмут, без разлика што се мало клубче и све баш Челзи треба да пази во односите и диловите со вакви клубови што се спремни да земат играчи на позајмица и да ги форсираат во прв тим и дадат минутажа, видовме како други клубови како Палас и слични што зимаа на позајмица дека не ги воопшто форсираа или даваа шанса на нашите деца. Ова е страшен потег со кој Челзи покажува огромен дисреспект спрема вакви клубови и во иднина без разлика што се мали клубови не верувам дека би сакале пак да позајмат млад играч на кој му треба минутажа кога ќе стравуваат од повторна ситуација дека на Челзи ќе им текне дека го сакаат назад на сред сезона и ќе ги остават со играч мање.
И не ме сфаќајте погрешно, ја сум апсолутно ЗА да се форсираат млади играчи во Челзи и да ги биде ама моментално ситуацијава со Аке е апсолутно погрешен потег за во иднина кога би барале фидер клуб што ќе им дава шанса на играчи во ПЛ и општо лош потег затоа што му се ускратува шанса на играч како Аке да има константна минутажа и форма.
До сега воопшто не сум задоволен од изјавите на Конте дека е задоволен со тимот и со шпеклуацииве за Љоренте. Кој кур бе Љоренте, што ме мене гајле дали си ти имал добри односи со него, каква е ова трампа Љоренте за Батшуи, луд ли си ти ебате. Го подржувам цела сезона и навистина ми стана ептен мил ама прави аматерски грешки што не ротира доволно и не им дава шанса на играчи како Мичи, кој кога и да доби шанса ГОРИ да се покаже дека заслужува поголема минутажа. Ама не, он Љоренте го барал.:facepalm:

Ќе видиме што ќе бидне до крај на Јануари за да судам али засега воопшто не сум задоволен од Конте и Управава, мора да се зацврсти одбранава и средина и повеќе минутажа за Мичи, какви Љорентовци какви бакрачи. И ако пак го заебат Аке сега да не добива минутажа, нека се убијат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.768
Следно коло во ФА Куп ќе играме со Брентфорд дома.

Топ ждреб!
 
H

HoT IcE

Гостин
Се надевам дека Зума нема да го доживее епилогот на Есиен. Страшен играч е, ќе биде трагедија ако неможе да се врати после повредата.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Имам и јас некои дилеми околу трансфер потезите зимава, но сепак мислам дека управата и Конте ја прават вистинската работа.
Ќе елаборирам во следна прилика.

Да, дури и за Љоренте - Бачуаји потегот, мислам дека е исправен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom