Фан Клуб: Челзи

Член од
14 април 2012
Мислења
32.049
Поени од реакции
64.356
Друга димензија е Реал. 9/10 тинејџери од Јужна Америка сакаат од дете да потпишат за Реал. Секој друг клуб треба се помачи да донесе таков талент. Плус Реал има култура на победување, како никој друг клуб на светот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
Сака не е најдобриот црн Англичанец.

1717889641538.png
Автоматски споено мислење:

Друга димензија е Реал. 9/10 тинејџери од Јужна Америка сакаат од дете да потпишат за Реал. Секој друг клуб треба се помачи да донесе таков талент. Плус Реал има култура на победување, како никој друг клуб на светот.
Не ми беше за играчите и за потпишување, сакав да кажам дека Реал добро работи со младите проекти, пошто не е само да земеш талент и тоа е тоа.
Квалитетно работат, постепено, без брзање, знаат како да ги стават во ред и во режим без тоа да испадне од играње во Серија А (Бразил) еден ден до одма да се очекува да бидеш главен во ЛШ следниот ден.. си има ред и професионалност и се тоа, и секоја чест како работат.

Очигледно тоа е и целта на Челзи, постепено работење со дел од овие млади таленти што ги земаат, па ќе видиме дали има способност екипата да направи таква транзиција со голем дел од овие трансфери на млади играчи
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
Интересно ми е ова што го поврзуваат тимов со Дуран, ама немам видено за што сума не' поврзуваат.
Тројца Дурановци > Еден Мудрик, се надевам дека си ги научија грешките во меѓувреме од аспект на трансфери и дека не е ова "A бе ние сакаме да трошиме 500м за играчи што се поврзуваат со други играчи само за да ги зезнеме, ама јбг малце слаби сме со пари мора да намалиме"

Секако, постов пропаѓа во вода ако нудат негде 60м+ за Дуран, нек си ебе матер ако преговараат за голема сума
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
450
Поени од реакции
376
Живи сте? Слаба активност во фан клубот. Денеска искочија поозбилни информации за Олисе и Дуран. Олисе е ептен добар играч, мислам дека ќе легне ептен добро во екипата, би сакал да не изненанди како Палмер. Овој Дуран врска немам каков е. Дуран и Олисе и мислам дека е завршено со играчи од нападот. Тосин на фри трансфер. Ако ги завршат брзо овие двајца мислам дека е завршено со трансфери за овој период. Уште лев бек можеби.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.128
Олисе мислам и лани бевме сериозно заинтересирани а овој другиот искрено го немам пратено што пример подобар од Фофана пример?
Мислам дека ни треба некој искусен напаѓач како Тони од Брентфорд или можеби Бонифејс или Опенда што имаат минути играно, овој колку има играно покрај Воткинс па да вреди 40м?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
1718491398691.png


Oлисе (ако не платат надреална сума) ќе биде добар трансфер ако дојде.

Уште не ми се верува дека фрлија пари за менаџер бе...и му дадоа долг договор...

Ама ајде, полека се средуваат работиве, се надевам ќелавково ќе започне добро. Секако не може цела сезона јако со оваа екипа, ама подобро е киксовите подоцна да се случат откако фановите веќе ќе го поддржат првично отколку да биде обратно па да почне со негативна атмосфера па во март да се враќа како Покетино
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
646
Поени од реакции
2.020
Олисе не сфаќам зошто се зема, на таа позиција го имаме Палмер и Мадуеке, едино ако може да игра и лево крило па да разберам. Можда решиле да го пратат Мадуеке на позајмица или продавање, што и нема да е толку лош потег пошто сметам дека од него играч не бидува, премногу е onetrickpony, не знам како друкше да го кажам, дриблинг лево и шут, некад се погаѓа да има добра утакмица ама многу неконстантен е ама од друга страна па млад играч е, допрва се развива.
Плус го имаме и Паез што треба да дојде наредна година, Естевао после него исто, кај ги хордаат овие десни крила не знам а лево ни игра чернобилски Бекам и аутистичен црнец.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Олисе не сфаќам зошто се зема, на таа позиција го имаме Палмер и Мадуеке, едино ако може да игра и лево крило па да разберам. Можда решиле да го пратат Мадуеке на позајмица или продавање, што и нема да е толку лош потег пошто сметам дека од него играч не бидува, премногу е onetrickpony, не знам како друкше да го кажам, дриблинг лево и шут, некад се погаѓа да има добра утакмица ама многу неконстантен е ама од друга страна па млад играч е, допрва се развива.
Плус го имаме и Паез што треба да дојде наредна година, Естевао после него исто, кај ги хордаат овие десни крила не знам а лево ни игра чернобилски Бекам и аутистичен црнец.
Мислиш плански дека купуваат??:ROFLMAO:
Овој проектов им е дно дна уште од сам старт кога го почнаа. Изнакупија тон играчи на кои вредноста ќе им иде у надолна линија, плус и долгогодишни договори им дадоа да неможат никако да се ослободат од нив.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
646
Поени од реакции
2.020
Кој ги знае, не верувам дека постои фан на Челзи што од прилика знае што им е планот или што сакаат да постигнат со „проектов“.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Изнакупија тон играчи на кои вредноста ќе им иде у надолна линија
Објасни. Затоа што пишаново е дефиниција за играчи кои се 30+, а они го купиуваат спротивното.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Објасни. Затоа што пишаново е дефиниција за играчи кои се 30+, а они го купиуваат спротивното.
Да така е, ама според трансфермаркт. Во реалниот пазар за вредноста на играчот одлучуваат други фактори.
Да го земеме Мудрик за пример, го плативме 100 милиони така? Колку е неговата реална вредност сега кога би го ставиле на трансфер листа? Појше од 30-40 милиони не би добиле. Проект од типот на РБ Лајпциг е успешен ако играчите се носат плански и според стилот на игра, секако тие истите треба да бидат во иднина битен дел од првиот тим, а не да изгинат по позајмици во Страсбург. Ова ми изгледа дека нашиве играат ФМ и трупаат безвезе играчи кои никад нема да бидат дел од прв тим, а за нив се лупаат и по 50+ милиони
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.049
Поени од реакции
64.356
Од тоа што читам по англиските форуми, наводно Палмер би играл класичен средњак, што би го оставило Челси само со Мадуеке на таа позиција.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
450
Поени од реакции
376
Олисе за Мадуеке е Палмер. Олисе десно, Палмер на 10ка, лево ротација Џексон и Нкунку.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.486
Поени од реакции
2.562
Склон кон повреди е Олисе, ќе неможе 6 игри да врзи
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Склон кон повреди е Олисе, ќе неможе 6 игри да врзи
Значи одговара на тимов.
Може не на стилот на игра или тактичките замисли на тренерот, но барем по нешто одговара. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom