Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Официјално.


Се надевам нема да биде залудно враќањето затоа што бо Борнмут само што се наметна како првотимец. И самото работење со Конте ќе му биде значајно, ама сепак се надевам ќе добие и минути на терен.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.029
Поени од реакции
1.969
Хм се надевав дека се само некои си бош шпекулации...

Ми нема некоја логика враќањето од позајмица каде што има првотимски статус.
Ако не планира Конте да го игра редовно ова само ќе му биде чекор назад во кариерата...

Зума да не се праќа негде на позајмица ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Хм се надевав дека се само некои си бош шпекулации...

Ми нема некоја логика враќањето од позајмица каде што има првотимски статус.
Ако не планира Конте да го игра редовно ова само ќе му биде чекор назад во кариерата...

Зума да не се праќа негде на позајмица ?
Од друга страна ова е ептен позитивно за клубот. Аке може лево да игра, а ни треба конкуренција за Алонсо.
Ако одлучиле дека им треба дефанзивец месецов, тогаш ептен позитивно е што вратија наш играч, наместо да даваат пари на нов Баба, Џилобоџи, Хектор итн.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Од друга страна ова е ептен позитивно за клубот. Аке може лево да игра, а ни треба конкуренција за Алонсо.
Ако одлучиле дека им треба дефанзивец месецов, тогаш ептен позитивно е што вратија наш играч, наместо да даваат пари на нов Баба, Џилобоџи, Хектор итн.
Ќе изигра две-три текми и следната сезона на позајмица у Витесе. Веќе виден филм, со Бертнард сменија у Ајакс можда овој лигата ќе ја смени али содржината е иста.:LOL:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Ќе изигра две-три текми и следната сезона на позајмица у Витесе. Веќе виден филм, со Бертнард сменија у Ајакс можда овој лигата ќе ја смени али содржината е иста.:LOL:
Погрешно. Ај кажи друг пример кај што сме прекинале пред време позајмица на млад играч за да дојде да игра во прв тим.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Team to face Peterborough: Begovic, Zouma, Terry (c), Cahill, Ivanovic, Fabregas, Chalobah, Loftus-Cheek, Pedro, Batshuayi, Willian.


Today's subs: Eduardo, Azpilicueta, Aina, Kante, Moses, Hazard, Diego Costa.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Погрешно. Ај кажи друг пример кај што сме прекинале пред време позајмица на млад играч за да дојде да игра во прв тим.
Можда не сме, али секако Витезе не му бега.:icon_lol:
И Бертнард го пуштија една полусезона да игра, сосема добро ја изигра и пак не доби шанса.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Можда не сме, али секако Витезе не му бега.:icon_lol:
И Бертнард го пуштија една полусезона да игра, сосема добро ја изигра и пак не доби шанса.
Нормално де, до сега не работеа баш како треба за пробивање во прв тим. Им функционираше само за вадење профит.
Ама ова прв пат го прави некој менаџер и се надевам дека е знак за промена. Секако ќе биде мотивација за другите млади играчи.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.029
Поени од реакции
1.969
Подобро нека го префрли Аспи лево на место на Алнозо, а Аке нека си игра средина.
Го гледав со Арсенал солидно одигра, му фали искуство ама со 5 во линија не би требало да има проблем.

ДОбар е составот, можеше и Аина да добие некоја минута од почеток ама и вака не е лошо.

Едуардо :cuc:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Нормално де, до сега не работеа баш како треба за пробивање во прв тим. Им функционираше само за вадење профит.
Ама ова прв пат го прави некој менаџер и се надевам дека е знак за промена. Секако ќе биде мотивација за другите млади играчи.
Кој профит, ја незнам еден млад играч да продадоа. Сите си отидоа за 20 денари више се у дефицит него профит.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Официјално.


Се надевам нема да биде залудно враќањето затоа што бо Борнмут само што се наметна како првотимец. И самото работење со Конте ќе му биде значајно, ама сепак се надевам ќе добие и минути на терен.
Ептен ме чуди ова, уопште не можам да му најдам место во тимов....[DOUBLEPOST=1483889146][/DOUBLEPOST]
Нормално де, до сега не работеа баш како треба за пробивање во прв тим. Им функционираше само за вадење профит.
Ама ова прв пат го прави некој менаџер и се надевам дека е знак за промена. Секако ќе биде мотивација за другите млади играчи.
Хех...ќе било мотивација....ја кога го вртев муабетов добивав одговори "A be brat4e ako toa sto si igrac na Celzi ne te motivira, i bas pozajmicite ne te motiviraat da dades 200% za da igras onda dzabe si fudbaler!!11!"

Али да ја кога зборам намерно контра ми се иде, јасно е тоa :D

П.С. Добо бе кога успеа Педро да ни стане еден од поглавните играчи..


Тимов добар денеска, се надевам ќе ги растуриме со голови :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.029
Поени од реакции
1.969
Незнам за вас ама мене ме нервира себичноста на Мичи, јес да сака да се покаже ама братко бе претеруваш !!!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Чалоба и Лофтус одлични. Фабрегас и Педро добри, сите останати солидни.
Мичи премногу беше очаен за гол и правеше ептен погрешни одлуки. Место на два пати да им намести топки на Лофтус и Вилиан, он проба сам да игра и да шутира. Мило ми е што го даде голот, па ваљда поопуштено ќе игра во второ. Вака немаше да ме чуди и да остане во соблекувална на полувреме, Конте полудел кога не му подаде на Вилиан.

Позитивно полувреме се на се, посебно од играчиве кои не добиваат многу шанси. Чалоба до сега стварно ме импресионира сезонава :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Колку само не беше црвен тоа на Тери...

Многу забавна утакмица, порано во вакви мечеви знаевме да се мачиме (пример еве порано сезонава се мачевме во Лига купот камо ли ова)

Има солидни играчи од младиве што заслужуваат повеќе шанса да добиват...па еве не мора само во куповиве еве погоре шо вика ДОнев може Аке да добие шанса..што да не против Барнли? Или што знам против такви екипи нема мног да смени Чалоба во прв тим да игра... на пример.

Ждребот е после во 7 негде така?

Се надевам пак ќе добиеме некоја послаба екипа
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Одлично. Доста супер перформанси, Мичи како што очекував се среди во второ и ете дури и асистенција си запиша. Лофтус и Чалоба можеби најдобрите поединци на натпреварот.

Момент на натпреварот:
:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom