Фан Клуб: Челзи

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
сами те се криви што не победија, се покажа како кобно тоа што немаме константен нападач од типот на Суарез 30 шута еден гол.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Е од денеска тачно знам што значи да се победиш сам себе
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Сезонава со Сандерленд 1 победа од 3 одиграни :/

Да игравме спротив БаЈерн или РеЈал повеќе победи ќе имавме
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
30-6 е од овие максимум барем уште 2 треба да влезеа :)
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.979
Поени од реакции
1.937
Норич у срце те носам!:love:
Не, после ова не заслужуваме да освоиме. Не ги научивме лекциите од Вила и Кп, нека си освои Лфц чао, пријатно.


А Дин од секогаш знаел да има вакви натпревари, ако не се лажам тој го судеше фамозното 4-4 Арсенал-Њукасл. Осетивме и ние дел од тој колач, за жал.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Би било фино да се направи собир некаде во Скопје, доста интересно ќе биде.
Ма да, мене повеќе ме плаши што ќе направиме со Сандерленд отколку со вас. Можно сценарио број два, да ве тепаме вас и да кикснеме со факинг Норвич пошто фак лоџик кога се игра против послаби екипи.
Мене 2 дена веќе ми се мота низ глава сценарио каде што баталуваме ЕПЛ и се фокусираме само на ЛШ највеќе поради тоа што Роман и Мур се палат на ЛШ ко јас порано на Кармен Електра. Од друга страна пак, Мур е будала и очекувам да се фокусира и на двете.

Искрено, Ливерпул не ме плаши толку колку оние другите :(
Молим лепо. :pipi:
 
H

HoT IcE

Гостин
Заслужено изгубивме денес. Тоа е. Се дешаваат срања.
Бевме надиграни. Бевме отсечени.
Оној што го крсти Рамирес headless chicken треба рацете да му се позлатат. Дебил ниеден, не ми се верува дека го пишувам ова, ама се надевам дека ова му е последна сезона во Челзи, ропачиште ниедно. Немаше никаква корист од него на терен, а нонстоп е контроверзен и опасен со стартови и потези. Најгруб играч за Челзи што има играно, погруб и од Вини Џонс. Нек се гони у 3 лепе од наредна сезона.
Повеќе среќа следната сезона.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Добар резултат и пред се очекуван. Како што велев цела недела ова ќе биде лесен натпревар за нас. Освен тогаш кога реков дека можеби и нема да биде лесен али би требало да победиме без проблеми.
А да, еднаш реков дека можеби и нема да биде лесно ама би требало да победиме.


А уствари за малку ќе заборавев, еднаш реков дека не сум рекол дека ќе победиме туку не би требало да имаме проблеми и сигурно нема да изгубиме.

И друг пат да ми верувате во што зборам и дека слобоно ќе продолжам да си предвидувам.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Затоа Донев цело време го спомнуваше да си го поминеме Сандерленд за после ќе видеме :свиркам:
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Абе ај титулата шо е готова готова е,ама поќе криво ми е за рекордот на Мурињо.
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
895
Поени од реакции
1.060
Добар резултат и пред се очекуван. Како што велев цела недела ова ќе биде лесен натпревар за нас. Освен тогаш кога реков дека можеби и нема да биде лесен али би требало да победиме без проблеми.
А да, еднаш реков дека можеби и нема да биде лесно ама би требало да победиме.


А уствари за малку ќе заборавев, еднаш реков дека не сум рекол дека ќе победиме туку не би требало да имаме проблеми и сигурно нема да изгубиме.

И друг пат да ми верувате во што зборам и дека слобоно ќе продолжам да си предвидувам.
Абе не се секирај, сеуште е во игра твојата теорија. Ако тепаме се до крај, шампиони сме.
Believe in dragonsky.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom