Фан Клуб: Челзи

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Каков ФФП - какве пи*ке материне
Многу пари (ќе) се даваат за типот ама ајде... уште едно Торес сценарио и сите нека се фрлат у Темза
За толкава плата и оштета Суарез ќе им го лапнеме на побратимиве и ќе им го вратиме гратис ролексот :sneaky: , или ете као што спомна Иван Лавеци би бил поефтина а богами и поисплатлива варијанта.

Gus is the man:rolleyes:
Сега кога се е во наши раце во ПЛ ќе биде одлично да извадиме поволен резултат уште во Мадрид, за да може да се игра потоа "порелаксирано" на Мостот и да се фокусураме со сите сили на победа на Енфилд.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Мене 2 дена веќе ми се мота низ глава сценарио каде што баталуваме ЕПЛ и се фокусираме само на ЛШ највеќе поради тоа што Роман и Мур се палат на ЛШ ко јас порано на Кармен Електра. Од друга страна пак, Мур е будала и очекувам да се фокусира и на двете.

Искрено, Ливерпул не ме плаши толку колку оние другите :(
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Мурињо сигурно ќе тргне со сите сили и кон двете титули... е сеа тоа е меч со две острици - ако ја бираме помалата беља подобро е да калкулираме со ПЛ, и онака оваа сезона не е нашата :icon_lol: Само да не испадне на крај со таквото во рацете
Добро е што ги имаме Салах и Матич па со нив може да се комбинира и одмара тимот во тој период.
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
137
Поени од реакции
42
Ajmo sega sabota da si tepame fino lepo bez potcenvanje na sunderland i posle cel pritisok na liverpool da si kiksni so norwich pa da sme vo podobra situacija :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.828
Еј, баш ми е драго, жими сФе.

Бринг ит он :)
Не му верувајте на овој пред 3 недели пиша "Не дека ви правам лице ама мислам дека вие ќе освоите ние немаме шанса"

За викендов да си се израдува на победата и да ни пише во фан клуб "Зошто да се радуваме со второ место и да не се бориме за титулата,кога реално имаме шанси да ја освоиме и мислам дека ако продолжиме вака ќе ја освоиме"

:D[DOUBLEPOST=1397734934][/DOUBLEPOST]
За @dragonsky па и за сите ...

Ливерпул и Атлетико :




Eнфилд :

Прегледај го приврзокот 89685

:icon_lol:
Знаеш што ќе биде јако на вторава слика ? Фацките да се фотошопират со играчи на Челзи

Или некако на фоткава:




Да се додаде од позади:

 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
^ Добра ти е идејата , ајде кој ќе го направи тоа добива изненадување :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
^^ Влези им во фан клубот да видиш што се дешава. Уште сега почнале со славење на титулата, а по другиве теми пишуваат као збратимени сме биле... :D

Се надевам дека некој од Палас или Норвич ќе ни заврши работа да не се мачиме многу да се фокусираме на Атлетико.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не му верувајте на овој пред 3 недели пиша "Не дека ви правам лице ама мислам дека вие ќе освоите ние немаме шанса"

За викендов да си се израдува на победата и да ни пише во фан клуб "Зошто да се радуваме со второ место и да не се бориме за титулата,кога реално имаме шанси да ја освоиме и мислам дека ако продолжиме вака ќе ја освоиме"

:D
Мајнд Гејмс бе дечко. Џабе Моу ти е треЊер, ништо не си научил![DOUBLEPOST=1397736137][/DOUBLEPOST]
Се надевам дека некој од Палас или Норвич ќе ни заврши работа да не се мачиме многу да се фокусираме на Атлетико.
Сами завршете си ја работата на Енфилд :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ajde sea gi pleskame Sanderlend doma (bez opustanje i potcenuvanje normalno) i edno pleskanje nad Liverpool na sred Anfield pred 45.000 glupi skauzerchinja i titula iz Engleske lige ide kod Hoze i plava momchad iz Londona !

:drk:



Kolku mokjno zvuci ! I specijalno.. :cool: Ideme jako!
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Мене од Норвич и од Кардиф ми е страв :unsure: Од нив си патиме..
Овие Пул,Тлетико или Бајерн/Рејал се ситна боранија
Со Норвич не би требало, дома играме, али затоа со Кардиф, поготово ако имаат уште шанси за опстанок.:(
Норич го тепа Ливерпул Сити кикса уште еднаш и ние прославуваме титула дома против Норич и не се замараме со Кардиф. Јаки филмови.:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom