Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.828
Мене ми жал за луѓево што се кратковидни низ целиов фудбалски подфорум.

Без разлика кој ќе освои титула на крај. Ако ви текнува на постон што го пишав за еден член во рок од 2 недели за време на ЛШ како менува 10 мислења така и сега.

Особено у шпанска лига темана ова е видливо :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.828
А до пред 2 недели ни ЛШ мислевте ќе земеме а ни ПЛ :ROFLMAO:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.979
Поени од реакции
1.937
Ме мрзи да филозофирам, ќе пишам нешто утре за натпреварот....

@Forest Gamp Старт за директен црвен со минимум 3-4 натпревари суспензија. :icon_mrgr:

@GoK1** Го немаш ова, цццц

@HoT IcE Се собиравте денес во пабот ? :)[DOUBLEPOST=1397432108][/DOUBLEPOST]
Мене само ми е жал за ливерпулциве, ќе им ја земеме титулата, а што убаво си се радуваат :(
Ќути не кажувај спојлери. :)
 
Последно уредено:

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Секоја победа повеќе, ти ги зголемува апетитите. Чист пример ви се фановите на Ливерпул. До пред 3-4 кола, се надеваа и радуваа за место во ЛШ, сега целат кон титула. Така исто и ние. Ja почнавме сезоната со победа, со доминантна игра против Хал. Тимот ни изгледаше толку моќен таа утакмица што на моменти ќе помислиш, можат до секоја титула која ќе им излезе на пат. После тоа коло, следеа јалови победи, некако на сила, топло - ладно игра, некогаш доминиравме, некогаш на сила победувавме. Во ЛШ исто, 2 порази од Базел, а испаднавме и од лига купот. Едноставно, лош период, анемични игри на моменти, да не знаеш што да очекуваш од тимот. Дали може до титула, дали следната година би ја чекале истата.

После нова година ни следуваше еден добар период во ПЛ. Серија без пораз долго време, се до март. Но секогаш кога се очекуаше најмногу да победиме, ќе извадевме некое реми против долу пласираните екипи. После победата против Сити 0-1, апетитите и надежите за ПЛ титула ни се зголемија и повеќе од претходно. И сето тоа со причина. Доаѓањето на Матич, внесе свежина и цврстина во средината. Како одминуваше времето, прикажувавме подобри игри од порано. Но неконстатноста против екипите од долниот дел од табелата, можат на крај да не чинат титула. Победа против Тотенхем од 4-0, па пораз од Вила. Победа против Арсенал од 6-0, па пораз од Палас. Баш тој период кога требаше да билдаме бодови на контото и бегаме се подалеку од второ пласираниот. Таа неконстантност, не може да влева голем оптимизам за освојување на титули. Затоа и некои од нас, на моменти не верувале во титула.

Единствено што сезоната мене лично ми влева оптимизам се позитивните резултати против големите екипи. Па затоа сега во моментот целам на финале во ЛШ. За титула во ПЛ ќе ни треба барем едно нерешено на Сити против кој било, и победа на Челзи против Ливерпул, за која се надевам, и секако, победа и на средбите со Сандерленд, Норвич и Кардиф кои сигурно ќе пружат голем отпор, зошто им виси местото во лигата. Ќе ни треба и малку повеќе среќа, за вакво сценарио на крај. Но не е невозможно. Сами си ги замрсивме сметките и тоа многу. Но што е тука е.

Одиме на двојна круна. :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Мислу дек су се собирале, ја не беше, у домашну атмосферу си гу гледа. А и ти увек прашуеш, и увек те нема, тежак преварант си.:cautious:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
@Иван CFC па неможам се да имам јас , што ќе го правам потписот панини албум за гиф сликички :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе, а ви гори под нозе за утакмицата? Нас ептен лаганица ни е некако :D
Најискрено, лично гледање, не можам да зборам за другите :)
Ми гори многу повеќе зошто Хендерсон нема да ни игра а е клучен играч за пресингот и немаме изиграно утакмица без него сезонава и фактот дека Стариџ е повреден а не се знае колку сериозно и до кога.

Не сакам да се надевам на некој бекпас како Стиви што му даде на Дидиер :)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Најискрено, лично гледање, не можам да зборам за другите :)
Ми гори многу повеќе зошто Хендерсон нема да ни игра а е клучен играч за пресингот и немаме изиграно утакмица без него сезонава и фактот дека Стариџ е повреден а не се знае колку сериозно и до кога.

Не сакам да се надевам на некој бекпас како Стиви што му даде на Дидиер :)
Би било фино да се направи собир некаде во Скопје, доста интересно ќе биде.
Ма да, мене повеќе ме плаши што ќе направиме со Сандерленд отколку со вас. Можно сценарио број два, да ве тепаме вас и да кикснеме со факинг Норвич пошто фак лоџик кога се игра против послаби екипи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Би било фино да се направи собир некаде во Скопје, доста интересно ќе биде.
Ма да, мене повеќе ме плаши што ќе направиме со Сандерленд отколку со вас. Можно сценарио број два, да ве тепаме вас и да кикснеме со факинг Норвич пошто фак лоџик кога се игра против послаби екипи.
Нас регионалниот собир ни е за утакмицата против Челзи, пишав веќе неколку пати, го подув со тоа :)

Гледање заедно утакмица е добра работа само треба и да знаеш со кој гледаш, да ги познаваш луѓето. Ќе се избаци некој ќе јаде гомна за „пластикарии“ или од друга страна „плачковци скаузери, никад нема да освоите напатени“ и ќе се расправаш пола утакмица, наместо да ја гледаш....

Како и да е, ќе биде комедии до крај на сезона :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.616
Поени од реакции
52.475
Најискрено, лично гледање, не можам да зборам за другите :)
Ми гори многу повеќе зошто Хендерсон нема да ни игра а е клучен играч за пресингот и немаме изиграно утакмица без него сезонава и фактот дека Стариџ е повреден а не се знае колку сериозно и до кога.

Не сакам да се надевам на некој бекпас како Стиви што му даде на Дидиер :)
Реално, ако одбраната ни е на ниво, не гледам како би не победиле. Од друга страна па вашата не е нешто ептен стабилна, ве вади нападот цело време. Што значи дека треба само да се искористат шансите и би ве тепале без проблем. Ама само ако одбраната одигра перфектно. Иначе губиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom