Фан Клуб: Челзи

Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.827
Естевао синојќа со прослава на Колд Палмер.
Ликот е хајпнат и радосен што потпишал за Челзи, се надевам дека ќе го испуни потенцијалот, да се порадуваме малце и ние на бразилска самба.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
715
Поени од реакции
511
Не знам дали има некој метод за да се утврди вредност на играч... Тука е и дупката.
Па ако на Челзи му требаат 10м за да е ок со ФФП и играч од академијата продадат за 11м, тогаш сигурно има нешто матно.
Автоматски споено мислење:

Естевао синојќа со прослава на Колд Палмер.
Ликот е хајпнат и радосен што потпишал за Челзи, се надевам дека ќе го испуни потенцијалот, да се порадуваме малце и ние на бразилска самба.
Aко не беше радосен со Алекс, Давид Луиз, Рамирез, Оскар, Вилијан, Силва, тогаш не знам.

Се надевам дека младиве ќе се во овој ешалон и нема да се во групата со Пато, Пиазон, Кенеди итн
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.827
Се надевам дека младиве ќе се во овој ешалон и нема да се во групата со Пато, Пиазон, Кенеди итн
Па ниту еден од овие не бил атрактивен играч, сите се добри играчи што ги наброја ама ниту еден што ќе дигне атмосфера и ќе направи шоу. Малиов како дрибла ќе биде атракција, памти ми збор.
Едино Силва би го издвоил од таа група ама он двоеше со лидерство и сигурност на терен.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.612
Поени од реакции
52.463
Клубот долго време не беше активен во Јужна Америка и не купуваше таленти од таму. Мене ми е мило што пробуваат, па ќе видиме дали ќе биде успешно. Паез и Естевао за нивни години делуваат ептен добро. Мора клубот да им ја даде најдобрата шанса за да успеат.

1719215865413.png
 
Член од
26 август 2008
Мислења
715
Поени од реакции
511
Па ниту еден од овие не бил атрактивен играч, сите се добри играчи што ги наброја ама ниту еден што ќе дигне атмосфера и ќе направи шоу. Малиов како дрибла ќе биде атракција, памти ми збор.
Едино Силва би го издвоил од таа група ама он двоеше со лидерство и сигурност на терен.
Kaко бе не бил атрактивен играч Пато??? Пиазон го земаа и страшен хајп имаше за него. Кенеди беше новиот Ешли Кол лол толку ли не се сеќавате или не сте гледале тогаш?
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.827
Kaко бе не бил атрактивен играч Пато??? Пиазон го земаа и страшен хајп имаше за него. Кенеди беше новиот Ешли Кол лол толку ли не се сеќавате или не сте гледале тогаш?
Очигледно пинг понг сум гледал чим Пато ти бил атрактивен играч.
Профил на играч како Естевао во Челзи сме имале само ЕДНАШ и не е бразилец, исто е на Б неговото потекло ама се пензионираше на 32 години и за мене еден од најдобри играчи што го ноеселе дресот.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.268
Поени од реакции
11.814
Kaко бе не бил атрактивен играч Пато??? Пиазон го земаа и страшен хајп имаше за него. Кенеди беше новиот Ешли Кол лол толку ли не се сеќавате или не сте гледале тогаш?
Кенеди беше најавен како крило. Каков Ешли какви бакрачи.
Се сложувам за Енцо. Пато беше испукана пушка бе, го донесоа после повредите.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
715
Поени од реакции
511
Кенеди беше најавен како крило. Каков Ешли какви бакрачи.
Се сложувам за Енцо. Пато беше испукана пушка бе, го донесоа после повредите.
Кенеди има 2 натпревари изиграно како крило, не зафркавај. Понекогаш го лупаа рандом лево десно ама во главно играше LWB и LB. Можеби го земаа како крило ама одигра 2-3 натпревари како бек и одма имаше страшен хајп.

Пато беше испукана пушка ама се продаде дека демек Мурињо или Хидинг беше незнам кој ќе го средат па имаше голем хајп.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.268
Поени од реакции
11.814
Кенеди има 2 натпревари изиграно како крило, не зафркавај. Понекогаш го лупаа рандом лево десно ама во главно играше LWB и LB. Можеби го земаа како крило ама одигра 2-3 натпревари како бек и одма имаше страшен хајп.

Пато беше испукана пушка ама се продаде дека демек Мурињо или Хидинг беше незнам кој ќе го средат па имаше голем хајп.
Јас ти викам какао беше најваен. А не тоа што не знае што прават со него. Пато исто како се продал не ми е муабетот. Туку како дојде. После 4 сезони влечење повреди неможеш да има хајп.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
555
Поени од реакции
274
Ovoj Estevao ako ne nabace nekoe kilce tesko deka bide nesto od nego ke treba da se ceka, Paez mi e podobar I pojako telo ima od ovoj, Gui me interesira maliov go falat mnogu.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
446
Поени од реакции
368
Паез ми изгледа како поголем талент од Вилиан
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
571
Поени од реакции
1.827
И мене, газат и двајцата во сениорен фудбал а се тинејџери, баш ме интересира кој ќе има подобра кариера. Таа десна страна и централно, со Палмер, Паез и Вилиан сме осигурани ако сите продолжат да се развиваат како што се развиваат.
Ама лево со чернобилски Бекам што ќе правиме и со Лил Нига.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
555
Поени од реакции
274
Neseriozno Santos pak na pozajmica ako go zemat ovoj, nitu pak Ugocukvu ili Lavia

 

Kajgana Shop

На врв Bottom