Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
И јас го сакам/в Агуеро ама 52 милиони е премногу.Играчот е добар,но е преценет.Штом така нека скапе во послабиот клуб од Мадрид.

За Милнер се согласувам и јас сакам да заигра за нас.

Но,според мене приоритет треба да ни е Ди Мариа.Играчот има 21 година.Страшна техника,опасен дриблер,добар шутер,лево крило.Се што ни е потребно има во него.
Значи прво Анхел,па после Милнери,Агуеровци и остали.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Значи вака...Агуеро е добар играч,но многу е преценет.Многу пари бараат од Атлетико Мадрид за да го дадат на било кој клуб.Многу е преценет според мене.А и игрите што ги прикажа против Фулам,Ливерпул..не ме воодушевија нешто посебно,освен оние 2 паса со кој Форлан постигна 2 гола.Добар е играчот,не викам не,но сепак премногу е скап и премногу преценет.

Ди Мариа е ѕверка невидена.На само 21 година праи парче.Како што рече Давор сите предиспозиции ги има за добро лево крило.Добар шут,техника,брзина...Е сега е прашањето колку би можела да побара Бенфика за негов трансфер,имајќи предвид дека од вакви играчи,вакви помали клубови сакаат да се опарат.Над 25 милиона фунти јас не би го земал па што сака нека е..

Един Џеко...Добар играч,но мислам дека ќе се изгуби во Челзи.И самиот како што кажа сакал да игра во Италија...а и Милан го бара.Јесте да е добар играчот,ама мислам дека сепак нема да се снајде на Стемфорд Бриџ,така да...не.

Александре Пато...Овој играч плаче за во Челзи според мене.Брз,млад,добар техничар,со Дрогба би правел растур во нападот.Најдобриот избор според мене за Челзи ова лето...

Торес.Многу пари ќе дава Абрамович за овој.Многу,многу пари.Сепак со тие пари би можело да се купат 5 добри играча..Нормално дека е светска класа и секој би го посакал во својот тим,ја знае англиската игра и многу брзо ќе се прилагоди во Челзи,сепак многу пари се тоа..Ако се сложат за нешто пониско(многу пониско),тогаш да,а и вака нема да ме чуди Роман да го донесе.

Гонзало Игуаин.Исто така добар играч кој би се снашол во Челзи,според мене бар..Расен напаѓач уште од рана возраст.Млад,брз,снаодлив,убиствен во нападот..Моментално еден од топ 10-те напаѓачи.Заедно со Пато мислам дека би биле најдобри за Челзи...но шансите да дојде се мали..
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.022
Поени од реакции
637
Значи вака...Агуеро е добар играч,но многу е преценет.Многу пари бараат од Атлетико Мадрид за да го дадат на било кој клуб.Многу е преценет според мене.А и игрите што ги прикажа против Фулам,Ливерпул..не ме воодушевија нешто посебно,освен оние 2 паса со кој Форлан постигна 2 гола.Добар е играчот,не викам не,но сепак премногу е скап и премногу преценет.

Ди Мариа е ѕверка невидена.На само 21 година праи парче.Како што рече Давор сите предиспозиции ги има за добро лево крило.Добар шут,техника,брзина...Е сега е прашањето колку би можела да побара Бенфика за негов трансфер,имајќи предвид дека од вакви играчи,вакви помали клубови сакаат да се опарат.Над 25 милиона фунти јас не би го земал па што сака нека е..

Един Џеко...Добар играч,но мислам дека ќе се изгуби во Челзи.И самиот како што кажа сакал да игра во Италија...а и Милан го бара.Јесте да е добар играчот,ама мислам дека сепак нема да се снајде на Стемфорд Бриџ,така да...не.

Александре Пато...Овој играч плаче за во Челзи според мене.Брз,млад,добар техничар,со Дрогба би правел растур во нападот.Најдобриот избор според мене за Челзи ова лето...

Торес.Многу пари ќе дава Абрамович за овој.Многу,многу пари.Сепак со тие пари би можело да се купат 5 добри играча..Нормално дека е светска класа и секој би го посакал во својот тим,ја знае англиската игра и многу брзо ќе се прилагоди во Челзи,сепак многу пари се тоа..Ако се сложат за нешто пониско(многу пониско),тогаш да,а и вака нема да ме чуди Роман да го донесе.

Гонзало Игуаин.Исто така добар играч кој би се снашол во Челзи,според мене бар..Расен напаѓач уште од рана возраст.Млад,брз,снаодлив,убиствен во нападот..Моментално еден од топ 10-те напаѓачи.Заедно со Пато мислам дека би биле најдобри за Челзи...но шансите да дојде се мали..
Супер анализа...... Сепак ја најмногу би сакал Ди Мариа и особено Торес да ги видам во синиот дрес :pipi:
 
В

Вори

Гостин
Значи вака...Агуеро е добар играч,но многу е преценет.Многу пари бараат од Атлетико Мадрид за да го дадат на било кој клуб.Многу е преценет според мене.А и игрите што ги прикажа против Фулам,Ливерпул..не ме воодушевија нешто посебно,освен оние 2 паса со кој Форлан постигна 2 гола.Добар е играчот,не викам не,но сепак премногу е скап и премногу преценет.

Ди Мариа е ѕверка невидена.На само 21 година праи парче.Како што рече Давор сите предиспозиции ги има за добро лево крило.Добар шут,техника,брзина...Е сега е прашањето колку би можела да побара Бенфика за негов трансфер,имајќи предвид дека од вакви играчи,вакви помали клубови сакаат да се опарат.Над 25 милиона фунти јас не би го земал па што сака нека е..

Един Џеко...Добар играч,но мислам дека ќе се изгуби во Челзи.И самиот како што кажа сакал да игра во Италија...а и Милан го бара.Јесте да е добар играчот,ама мислам дека сепак нема да се снајде на Стемфорд Бриџ,така да...не.

Александре Пато...Овој играч плаче за во Челзи според мене.Брз,млад,добар техничар,со Дрогба би правел растур во нападот.Најдобриот избор според мене за Челзи ова лето...

Торес.Многу пари ќе дава Абрамович за овој.Многу,многу пари.Сепак со тие пари би можело да се купат 5 добри играча..Нормално дека е светска класа и секој би го посакал во својот тим,ја знае англиската игра и многу брзо ќе се прилагоди во Челзи,сепак многу пари се тоа..Ако се сложат за нешто пониско(многу пониско),тогаш да,а и вака нема да ме чуди Роман да го донесе.

Гонзало Игуаин.Исто така добар играч кој би се снашол во Челзи,според мене бар..Расен напаѓач уште од рана возраст.Млад,брз,снаодлив,убиствен во нападот..Моментално еден од топ 10-те напаѓачи.Заедно со Пато мислам дека би биле најдобри за Челзи...но шансите да дојде се мали..
Делумно се согласувам.
За 30 милиони Агуеро,со две раце го земам,сила 35,ама 50 и повеќе според мене само Меси и Роналдо вредат и никој друг.И Есиен да.

Џеко не треба.

Пато плаче за кај нас,убаво си напишал,а исто и Ди Мариа.За,Гонзало не коментирам,тој си потпиша нов договор.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ди Мариа и Агуеро...овие ги сакам!!!!Пато не вервам да дојде...:toe:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=a9b86ed8-e675-414b-9c59-6b155f160e51&ln=3&typeBack=default
Го следам овој играч уште од поодамна и ѕверотиња е....Ама изворот е срање.
еве ти го истото и од гоал, ама и гоал не се некој јак извор
http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/05/22/1937076/yaya-toure-has-almost-made-up-his-mind-to-leave-barcelona
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Што се однесува до мене,го сакам Јаја Туре во Челзи..
 

ЛеБрон

Сведок
Член од
3 април 2010
Мислења
60
Поени од реакции
1
што ќе ви е јаја туре кога е веќе го имаме моторчето есјен и микел кој се рачуна за добар талент.

за пато не сонувајте не го даваат милан..
јас за агуеро и 50 мил би ги дал.. млад е и страшен талент.
за торрес и повеќе можда... одамна сум имал желба за торес (али очекувајте торрес да е замена за дрогба.)


едит: забележи 4:15
сам против сви (барса)
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Пак ќе кажам , не е Агуеро за Челзи. Ќе го начека Абрамович , ќе начека пари , и ќе почне за шетање на терен да зема по 150 000 фунти. Ди Мариа може. И за до година многу се надевам на талентот на Калу.
 

ЛеБрон

Сведок
Член од
3 април 2010
Мислења
60
Поени од реакции
1
Пак ќе кажам , не е Агуеро за Челзи. Ќе го начека Абрамович , ќе начека пари , и ќе почне за шетање на терен да зема по 150 000 фунти. Ди Мариа може. И за до година многу се надевам на талентот на Калу.
Aгуеро не е, а пато е ?
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Да , Пато е. Не е залетан по пари , повеќе игра за слава.
 
В

Вори

Гостин
Aгуеро не е, а пато е ?
Ќут брат,само јас и ти сме за Агуеро,ќе не испотепаат!:pos2:

Мада 50 милиони искрено е многу,џабе да збориме.

Јаја Туре?

Ги имаме Микел и Есиен,али ја би го зел.
Знаеме дека овие двајца се мачат со повреди,така да...плус Туре е ко мотор.Со Есиен би праеле попара.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Ќут брат,само јас и ти сме за Агуеро,ќе не испотепаат!:pos2:

Мада 50 милиони искрено е многу,џабе да збориме.

Јаја Туре?

Ги имаме Микел и Есиен,али ја би го зел.
Знаеме дека овие двајца се мачат со повреди,така да...плус Туре е ко мотор.Со Есиен би праеле попара.

Таман е 50м за него кога за еден 29годисен Вила опрчија 42милиона Барса зс не гледам и Челзи да го одврзе кесето..
 
В

Вори

Гостин
Заеби ја Барселона,глеј си за Челзи.

Зашто да трошиме толку пари за еден играч,кога за 50 ќе ги земеме Ди Мариа и Милнер,пример заедно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom