Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Auditore

Гостин
Првото полувреме не бев во можност да го гледам(љупев пиперки, се спрема зимница, се шалам).
Гледам дека сме имале рано водство и сме имале "недефинирана" игра. Играва во второво полувреме не би ја нарекол така туку би кажал дека игравме рутинирано без непотребни форсирања. Одбраната уште гледам ни е голема маана али дај боже да се среди.
На индивидуално ниво, секоја чест за Рамирес, презадоволен сум од неговата иако му е втор натпревар(ги има сите карактеристики кои се потребни за деструктивец во ПЛ, освен тежината), Микел напреднал, Есиен брилијантен, ама да го пофалиме и Дрогба кој многу добро жонглира крај аут линијата(секоја чест).
Смешен и непотребно примен гол.
То ќе да е.
 
A

Auditore

Гостин
Првото полувреме не бев во можност да го гледам(љупев пиперки, се спрема зимница, се шалам).
Гледам дека сме имале рано водство и сме имале "недефинирана" игра. Играва во второво полувреме не би ја нарекол така туку би кажал дека игравме рутинирано без непотребни форсирања. Одбраната уште гледам ни е голема маана али дај боже да се среди.
На индивидуално ниво, секоја чест за Рамирес, презадоволен сум од неговата иако му е втор натпревар(ги има сите карактеристики кои се потребни за деструктивец во ПЛ, освен тежината), Микел напреднал, Есиен брилијантен, ама да го пофалиме и Дрогба кој многу добро жонглира крај аут линијата(секоја чест).
Смешен и непотребно примен гол.
То ќе да е.

Да се надополнам, Какута се гледа дека е голем талент, искрено се надевам дека почесто ќе го гледам во игра.
Од каде излезе двојниов пост неам појма.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Не го гледав натпреварот ( очекувам хајлајтс ) и задоволен сум од победата и од резултатот. Без Лампард и Малуда , со Рамирес во својот деби натпревар , и со Иванович повторно на својата природна позиција , откако цела сезона играше како десен бек , 3 гола не е малку.

Сега и во среда не треба да се форсира многу. Наместо Рамирес - Бенајун , наместо Анелка - Малуда , Алекс место Фереира. Иванович десно. Лампард нека не ризикува , а и да се одмори Фереира читам се познавал неговиот замор денес.

И за со Евертон кога ќе стигне на ред , памет во глава.:icon_lol:
 
В

Вори

Гостин
Ме нервираат некои фанови на Јунајтед,што викаат абе Челзи сеуште нема играно со јаки тимови затоа така победуваат.
И лани така збореа..па ги сјебавме Тотенхем,па Ливерпул и после за друго цвилеа,јеботе.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Ме нервираат некои фанови на Јунајтед,што викаат абе Челзи сеуште нема играно со јаки тимови затоа така победуваат.
И лани така збореа..па ги сјебавме Тотенхем,па Ливерпул и после за друго цвилеа,јеботе.

А демек Манчестер играл со некој појак противник ?? : ))

Евертон , Фулам , ВестХем и Њукасл ко шо знам не се некој од појаките тимови па успеаа на две утакмици до сеа да кикснат ...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Па и подобар ден за нас денес,не можеше ни да има.Како прво Манчестер ремизираше,како второ ние тепавме и им киднавме 4 бода.Па пред се со не толку атрактивна игра и 3 гола во гости кај градските ривали Вест Хем - задоволен сум се на се.Без главниот организатор на играта Френк Лампард,со Оби Микел,Рамирес и Есиен во средината денес бевме фантастични.Оби Микел изгледа многу сериозно напреднал во својата игра,за разлика од порано,последниве 4 меча од почетоков на Премиер Лигава е ѕвер.Есиен немам зборово,го имаше насекаде низ теренот,крадење топки,асистенции,над сигурно 10км претрчани,постигнати 2 гола во нападот.Едноставно,мен оф д меч.Рамирес како деби - солиден.Одбраната нешто беше под нивото,каде што најслаб беше Фереира,едноставно Обина го шина на неколку наврати.Чех беше најдобар во дефанзивната линија иако лобот не се бранеше.Нападот не беше премногу заинтересиран за давање на голови и пунење на мрежата до врв,Анелка и Дрогба очигледно се штедеа,38 кола + куповите + ЛШ не се малце.Какута ме импресионираше,детето има осет и чувство,каков само пас му даде на Дидиер.Иако е млад и многу има да учи,детево е еден од главните кандидати за предводник на Челзи во иднина.Карло Анчелоти можеби требаше да го стави и Малуда во нападот заедно со Какута на почетокот на второто полувреме и да го внесе во игра Јоси наместо Алекс на местото на Тери,но како и да е,добар резултат извадивме.Задоволен сум.Први на табела со 4 од 4 победи и гол разлика 17 -1.Следен меч со Жилина на гости во ЛШ во среда.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Есиен ни се враќа во форма тоа е најбитно :)., И Оби Микел и Рамирес беа супер денес.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.987
Поени од реакции
1.941
одлична партија на момциве денес само така да продолжиме.........
иванович,есиен,микел,анелка според мене беа најдобри другите одиграа просечно добро а потфрлиа бековите посебно ашли но ајде ке му простиме а фереира денеска имаше доста тежок играч за чување но за срека помина без последици
добро е исто така тоа што им дадовме шанса на младиве какута и калу, а уште подобро е тоа што кикснаа лузериве од манчестер
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Заслужена победа, Есиен-Рамирес-Микел ме изненадија и одлично изиграа. Анелка и Дрогба не се форсираа многу,веројатно се чуваат за среда.
Добар натпревар кога ке се види дека отсуствуваа Лампард,главниот играч во средината и Малуда,најдобриот играч на Челзи во 3те претходни натпревари.

Какута изигра солидно,очекувам од овој играч многу во наредниве сезони :)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Не заприметивте дека и Фереира се чуваше за натпреварот во среда?!:icon_mrgr
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Не заприметивте дека и Фереира се чуваше за натпреварот во среда?!:icon_mrgr
Да си жив и здрав за постов!

Шала на страна, одбраната е решето. Иванович ме разочарува на последниве утакмици, на Фереира не се надевам многу, Тери променливо...
 
В

Вори

Гостин
Боље Бане да се врати на десната бековска позиција,таму е добар,а Алекс да се врати централно.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Нема што да коментирам за натпреварот,пошто не го гледав. :)

Честио победа!Играта во глобала ни била добра,а и ме радува што конечно Какута изигра... :icon_bigg
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.987
Поени од реакции
1.941
Да си жив и здрав за постов!

Шала на страна, одбраната е решето. Иванович ме разочарува на последниве утакмици, на Фереира не се надевам многу, Тери променливо...
е добро бе што сакаш ти иванович да прави го помина некој се извлекуваше ли на време од офсејди плус тоа и голот не падна заради него ниту пак заради тери или некој друг голот беше чиста срека и не ми е јасно каква одбрана вие сакате на 4 натпревари 1 гол боље не може да биде.....

--- надополнето ---

Нема што да коментирам за натпреварот,пошто не го гледав. :)

Честио победа!Играта во глобала ни била добра,а и ме радува што конечно Какута изигра... :icon_bigg
уште да стартуваат стариџ какута и жирков против жилина супер ке биде

--- надополнето ---

Боље Бане да се врати на десната бековска позиција,таму е добар,а Алекс да се врати централно.
грешка си за тоа иванович повеке му одговара централната бидејки е спор и слабо подвижен а за бек треба да си брз и подвижен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom