Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Да не тупам многу, ќе ги спомнам оние што највеќе ги забележав:

Рамирес- ко 1 недела да не јадел леб;
Оби Микел- или противнициве се преслаби за него, или момаков многу напредувал. Секогаш го бира најрационалното решение.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Многу ми се свиѓа песничкава што иде со хајлајциве и кога ги даваат статистиките на мечот. :tv:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.630
Поени од реакции
52.501
Рамирес ептен дефанзивно игра. Ретко кога поминува во противничката половина.

Во второ очекувам Какута да влезе.
 
В

Вори

Гостин
Одбраната ни е релативно слаба.Да не беше офсајдот,реакцијата нивна ќе беше еднаква на мизерија.
Иначе Рамирес ко за прва утакмица како стартер е солиден,трча многу и се труди,тоа што не јадел леб е друга работа.Али сеа во Лондон ќе се здебели осеќам,Карло ќе му препорача неколку квалитетни ресторани.

Некако резервирано играме во првово полувреме,без многу потешкотии имаме предност од два гола,што ми се допаѓа.
Мирно полувреме,но мислам дека може да се деси истото сценарио од Виган,иам таков осеќај.

И да забораив да кажам..кога Вест Хем напаѓа по левата страна ме фаќа некој страв оној трупон Фереира да не ја усере.
Обина двапати му го извади паметот,третиот пат се плашам да не биде кобен.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Го гледам се загрева Јоси и уште 2 други играча..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Го гледам се загрева Јоси и уште 2 други играча..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
оле олееееееееееееее мајкл есиееееееееееен :vozbud:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Браво за голот.

Сакав да кажам нешто друго. Какута има многу осет. И при пасот кон Дрогба, а и на неколку пати втрчува во празно, ама никој не го е*е.

Него, Давор, гледаш ли за што викам дека Рамирес ко 1 недела да не јадел леб? 2 непотребни фаули, игра со рака, 3 пати губи дуел со Паркер и 2 удари далеку над гол...
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
И на крај Фереира ги издупчи.
Како играме без мака со 50 посто им играме.Микел зверка денска,Есиен исто така...
Рамирез е супер имаше еден пробив пред малце,Калкута се губи по малце има уште за учење му даде добра топка на Дрогба.
Голов што го примивме незнам Чех пацер е со боксирањево,а овој Паркер играше кај нас мислам пред 5 сезони и сега ни ја полни со голови.И прошлата сезона ни пикна гол...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Убаво лобче ни збрца Скот Паркер,да бидеме реални...Првиот примен гол сезонава. :helou:

--- надополнето ---

Имавме среќа сеа малце,празен гол утна пацеров од Вест Хем..
 
В

Вори

Гостин
4/4

Задоволен сум од резултатот и победата,ама не сум задоволен од играта.Немавме многу акции,не шутиравме многу,немавме течна игра.
Играта се засноваше врз Чех.Му ја даваа топката нему и тој ја палеше напред,па кој ја фати ја фати.
Одбраната ни беше слаба денеска исто така.

Задоволен сум од Есиен поради головите,Микел изигра многу зрело и стабилно секоја чест,Рамирес како за негово деби изигра повеќе од добро.Нарочито во второто полувреме.
Е сеа можда не е добро физички спремен,но со тек на време ќе се среди и тоа.
Исто кај него ми се свиѓа тоа што е многу дрзок и влегува во конфликти.
Сега при крај му се пушти на Нобл,ме изненади стварно.За во оваа копачка лига само така треба.

Но,со ваква не дефинирана игра,потешко ќе поминеме кај заебани екипи ко Сити,Тотенхем или Евертон.
Исто сум задоволен од Какута.Детето има огромен потенцијал,трча,дрибла нема гајле.А,и добар пас му даде на Дрогба,кога овој промаши.

Тоа е тоа,на врвот сме сеуште со 17:1 гол разлика,се надевам дека нема да примиме пацерски голови како овој,и се надевам дека ќе останеме на врвот до Мај месец.

п.с.На судијата све да му ...... милион прекршоци имаше врз Дрогба тој ништо не судеше.Требаше изгледа Бехрами да го убие со пиштол па овој да го санкционира.
Исто така имаше и вратена до Грин,овој се напраи на Тошо.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Добра игра во глобала. Голот на Калу колку имавме среќа, толку Паркер лошо ја исфрли топката.
Есиен ѕвер, колку само ми фалеше човеков не сте свесни. Далеку сум посигурен кога тој е во игра.
Рамирес како одминуваше натпреварот така се ослободуваше, се гледа дека има брзна и техника, мислам дека има доста потенцијал во него и покрај тоа шо е ко гладните деца во Африка.
Микел има доста напреднато, особено во позиционирање а и во преглед на играта.
Дрогба мислам дека не треба и на корнери да се форсира (иако ми е мило што денес ги изведуваше)
Фереира се извади со асистенцијата, инаку Обиња го силуваше.
Анелка трчаше се трудеше, според мене доста солидно одигра.
Одбраната во глобала добра, иако можеше и подобро (нормално)
Мило ми е што Какута го видовме иако само 15тина минути, покажа дека има осет за игра имаше и извонреден пас до Дрогба.

П.С. Гледам на Livescore Јунајтед го примиле по нивниот сопствен рецепт :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom