Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
А што ви реков дека носам среќа јас кога отворам теми со големите екипи...:tv:
 
В

Вори

Гостин
И со Интер отвори тема,штом носиш среќа..зошто ќе ни треба,во секој случај!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
:pos2::pos2::pos2:...Не знам,стално кога ќе отворам јас тема,стално тепаме:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Шо да ви кажам, Таљанец си е Таљанец, макар тоа бил и Карло Анчелоти, еден од ретките италијански тренери кој негува технички дотеран фудбал (со оглед на тоа дека и ко играч имал таква фукнкција).
Арсенал и Арсене никако да се свестат, доминантни биле побогу, а напраја помалку вистински шанси од Челзи. Јас не би имал никаков проблем да си подаваат на центарот и по завршувањето на натпреварот доколку Челзи победил, ма до кога сакаат нека си подаваат (само сметките за струја за светлото е на нивен трошок).
Од овој наш тим во годинашнава лига, примарно од сега очекувам да задржи предност од два бода или по можност да зголеми до дуелот на Олд Трафорд. Ако испуштиме предност во меѓувреме, нема враќање, 13 кола не се малку, ама не се ни многу. Додека со предност да се оди на Олд Трафорд, па после се бидува, само со Господ и Банета напред. :toe:

Петр Чех заклучно со Арсенал има две фантастични бројки за одбележување: 250 настапи за Челзи воoпшто и 100 натпревари без примен гол исто така во Премиер. :je:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
„Знаевме како игра Арсенал. Секогаш имаат ист стил. Доколку играте против нив ос нашата тактика, тогаш ќе ги победете. Оваа сезона, како и претходната, се покажа дека не се достојни да ја освојат Премиерлигата. Венгер од секогаш има изговор кога губи, но фудбалот не е поседот на топката, или добар пас, туку фудбалот е победување натпревари. Тоа е она што ние и Манчестер Јунајтед им го покажавме.“ - порача Балак. :pipi:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
„Знаевме како игра Арсенал. Секогаш имаат ист стил. Доколку играте против нив ос нашата тактика, тогаш ќе ги победете. Оваа сезона, како и претходната, се покажа дека не се достојни да ја освојат Премиерлигата. Венгер од секогаш има изговор кога губи, но фудбалот не е поседот на топката, или добар пас, туку фудбалот е победување натпревари. Тоа е она што ние и Манчестер Јунајтед им го покажавме.“ - порача Балак. :pipi:
Потполно се согласувам :smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Во право е и Балак во право е и Венгер, бидејки клубската политика на клубот е многу лоша, само создаваат и продаваат играчи, никако да ги задржат последните години......... ама за тоа на Фан Клуб Арсенал:smir:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
И дефинитивно , Фелаини и Пиенар не играат против Челзи у среда. Тоа ни ја олеснува работата , ама сепак Евертон не се за потценување. Ако успееме некако да ја зголемиме предноста пред натпреварот против Јунајтед ќе биде добро , а ако не се можеме да очекуваме. А ова коло има доста големи шанси за тоа.
 
В

Вори

Гостин
Одлично што не играат.Нарочито Фелаини,звер е човекот.
Ќе ни биде олесната работата,али сите знаеме како играме со Евертон,особено на гости,така да оваа утакмица според мене ќе биде потешка одколку таа со комшиите..
Не се надевајте на лесни бодови..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Одлично што не играат.Нарочито Фелаини,звер е човекот.
Ќе ни биде олесната работата,али сите знаеме како играме со Евертон,особено на гости,така да оваа утакмица според мене ќе биде потешка одколку таа со комшиите..
Не се надевајте на лесни бодови..
Ќе биде тежок меч,но се надеваме на победа....
ПС.
:drk::drk::drk:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=119687
Нема никаква врска со Челзи, но морав да го постирам. Се работи за тоа колку е веродостоен изворот News of the world кој го „откри“ скандалот со Тери и Ванеса.

Не се отвараат теми за утакмици од ЛШ или купови, освен за финале.
Затоа може да отвори за со Вас ;)
 
В

Вори

Гостин
Ама сеа видов дека дуелот го играме една недела покасно од останатите.
Дека Милан игра со Манчестер на Сан Сиро и затоа..
Мене ми е така малце глупо али што е тука е..
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ама сеа видов дека дуелот го играме една недела покасно од останатите.
Дека Милан игра со Манчестер на Сан Сиро и затоа..
Мене ми е така малце глупо али што е тука е..
Маче :) ако е до мене одма ја поместувам да играте вие први да се сладам ко ќе губат а вака како што Милан е во форма xD.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom