Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Какута ме изненадува позитивно..
Подобар од Деко и од Микел ми се гледа дека е..
Зашто да не игра прв состав со Евертон наредна:toe:
 
F

fantomX

Гостин
На Скај излезе само видео со Дрогба, Анчелоти го нема, осеќам има нешто. И да излези, битно покасно е, нешто се случува...:coffee:
Какута пак имал судар со глава, и изваден е веројатно за да не се „прегрева“ пред време, сепак 18 години има.
Уште за Есиен да видиме, и доста е за денеска...

Carlo Ancelotti believes the 2-2 draw with APOEL on Tuesday night was the worst performance since he has been manager.
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1899503,00.html

Евертон ќе си го однеси, ни крив ни должен, ако Анчелоти ова на вистински начин го пренесе до копуциве. :toe:
 
В

Вори

Гостин
Е нека чита Бластер..а не да вика додека гледал тој 10 минути сме играле супер..
Како не.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Е нека чита Бластер..а не да вика додека гледал тој 10 минути сме играле супер..
Како не.
Добро бе Давор, што се р’чкаш одма, седи си мирен! Мавни си го уште еднаш на Игуаин!

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=3151099&postcount=9529
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=3151144&postcount=9533

OMFG!!!

It was not a good evening. We did well first half, played well and scored two goals with intensity.

45+15=60!
 
F

fantomX

Гостин
Е нека чита Бластер..а не да вика додека гледал тој 10 минути сме играле супер..
Како не.
Анчелоти вика второто било лошо. Меко и споро. Првото било многу добро.

Две работи кои мене ме интересираа да ви предочам, во случај да не ви се чита цело тоа.
Ancelloti напиша:
'Kakuta is the only one who I think tonight played well, he showed his talent and did fantastic passes for the second goal. We have to look at him, stay calm and he will be the future of Chelsea.'

'Essien has a problem with his leg, we have to look the next days and we will do a check tomorrow I think. We hope that it is not a big problem, but he is not available for Saturday.'
Благодарам на вниманието.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Анчелоти вика второто било лошо. Меко и споро. Првото било многу добро.

Две работи кои мене ме интересираа да ви предочам, во случај да не ви се чита цело тоа.


Благодарам на вниманието.
Го читнав и јас тоа. Браво за Какута, жалам за Есиен. Ама тука е Балак...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Абе што се замарате немаше причина да се уморуваат играчите на овие.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе што се замарате немаше причина да се уморуваат играчите на овие.
Меѓудругото.
Шо мислете, да сака да ги наполни Челзи овие нема да може!? Не бидете до толку. Пола тим беше сменет, и пак дале 4 гола (два поништиле). Играчите играле со 10% од своите можности, ќе си губат силите со некои кипарски муфљузи. Статистиката вика дека сме им ебале мајката начисто. Какута и Борини играле добро, затоа што сакаат да се наметнат, затоа се пофалени. Овие постарите сигурно се начукале вчера со некоја домашна водка шо ја спрема вујко му на Жирков! Евертон има да го попие у сабота, онака прописно!
Е, тоа Трнбл и Микел шо се исклучиво прости луѓе, тоа си е факт. Иначе мислам дека попрофитабилно е да си го шитнеме Микел на некого, уше зимото, и така никој аир нема од него.
Е да, и за дресовите, уште кога ги видов ме потсетуваа на Интер, а Интер за мене е еден од најклошарските екипи у историјата
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Како што видов од составов,не беше ни малце наивен...А очекував тинејџери да играат за Челзи на мечов...И не знам кој к*р се замарате за мечов кога мечов беше условно речено пријателска утакмица...Ништо,ама апсолутно ништо не му значеше овој меч на Челзи,апсолутно ништо...Само се нервирам зашто Карло ставил волку првотимци...зашто пола и повеќе тим не беше 3 состав?Тоа највеќе ме нервира на мечов...Другото се е ОК..Иначе на есиен голот,стварно топ....бомба права:vozbud:и не знам што толку коментирате за мечов што заврши 2-2,кога челзи од минатото коло го обезбеди првото место,обезбеди пласман и тоа со прво место во групата...Ви се чудам што сте се раскарале за мечов...:tapp:...Тоа е тоа,прво место во група,во петок очекуваме некои од овие противници и плус второ пласираните од утре...Можни тимови со кои би можеле да играме нерачунајки ги екипите кои ќе се пласираат утре се Баерн,Милан и ЦСКА Москва...второ пласираните со кои би можеле да играме ќе ги дознаеме утре...:helou:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Нешто ми вели дека во 1/8 финалето ќе се паднеме со Милан.:toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ју ар велком ЛеонардИТО :smir:

Ја искрено поише би сакал да се паднеме со Милан отколку со ЦСКА (пример).

Некако позаебани ми стојат русиве, ќе бидат за нијанса помотивирани, нема што да загубат, а и на -10 у Русија којзнае шо може да ни се деси со толку португалци, африканци и сл :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom