Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тоа е бе , браво момци.Така се игра за овој голем клуб , пожртвувано,борбено,СО СРЦЕ!
Честитки до сите момци , и не плукајте по Лекиќ ве молам изгоре во желбата да постигне гол.Затоа направи супер астистенција до Јевтич , честитки и до Лазетич кој сосема заслужено ја носи капитенската лента го остава срцето на теренот , а тоа е и пример за помладите.
Каду која ѕвера е еј , реков!Го обожавам :)))


За Делије нема да зборам , тие што ја гледаа утакмица знаат.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Лекиќ...не беше само заради тоа што е изгорен за гол. Не заебавајте, еднаш не отвори како што треба, не повлече играч, многу статичен е. Незнам мене не ми прави ќејф, според мене Јевтиќ треба да игра место Лекиќ и ќе биде топ.

http://crvenazvezdafk.com/dva-gola-banjalucanima-2017-c9-video.htm

Crvena zvezda - Borac (Banja Luka) 2:0

Овој Каду ми седи како топ играч, како и Обриќ. Ќе видиме што ќе биде.
За Каду кажав уште пред недела и нешто. Ја гледав пријателската со...незнам со кого играа, и баш ми напрае ќејф. Ѕвер играч!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Бурзанович се подалеку од нас...Само да се земе добри пари од него , а супер играч е :(Ама со Пижон шала нема , несакал да клупа да седи се бунел нешто , епа Игоре брате....:toe:
п.с Сакам Абубакар да го видам во тимот еееј !
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не фатив од почеток,Делије имаа корео нешто,ме интересира,инаку бројката и навивањето им беа едно големо браво....:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Бурзанович се подалеку од нас...Само да се земе добри пари од него , а супер играч е :(Ама со Пижон шала нема , несакал да клупа да седи се бунел нешто , епа Игоре брате....:toe:
п.с Сакам Абубакар да го видам во тимот еееј !
Па богами и Абу е подобра опција од Лекиќ, ама се наметнува Јевтиќ, и мислим дека наредна недела против Динамо Јевтиќ ќе биде стартер а Лекиќ на клупа. Сакав и Обриќ да го видим, и тој се покажа многу добро на припремите.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Честитки за победата. Играта беше на ниво кое и доликаува на Звезда. Само вака да продолжат и успехот нема да изостане. На ред е Динамо Тбилиси кој според квалитет не е многу над Рудар Велење, така да очекувам лесно да се дојде до наредната рунда.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Браво за Звезда одличен натпревар и мислам дека на сличен начин ќе падне и Динамо Тбилиси:vozbud::vozbud:
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
И ја мислам исто, дека Јевтиќ ќе биде стартер.И Каду, нормално :D. само се плашам да не се деси со Лекиќ истото што се деси со Клео, да го запостават и потоа да прави акробации и хет-трикови за некој друг тим догодини.Чувствувам дека ќе биде играчиште,едноставно не му беше денот денеска..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас пак мислам дек Лекиќ и Перович повторно ќе го сочинуваат тандемот во нападот , ќе видиме :)Абубакар барем на клупа да биде :(
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Najprvin nek ni e cestito pobedata i nek se mnozat nad 20000 publika zasluzi da pogledne 4 komada navistina dobra posetenost za navivanjeto nemam zborovi grmese marakana sever rasprodaden.Dobar pocetok na natprevarot so nekolku obidi se do postignuvanjeto na prviot gol na Bogdanovic.No ke se slozime pocetokot na vtoroto poluvreme bese malce tapa kao da padna igrata to ne e dobro zs so nekoj posilen protivnik bi mozelo da bidi to kazneto.So vleguvanjeto na Jevtic koj licno mene mn mi se dopadna kao se snajde a podocna i Kadu imase fenomenalna igra i 3golcinja.Ovoj tim i toj od lani razlika e pregolema sto me raduva iako e rano seuste mislam dek ovoj tim uste treba da porabodi i rezultatite ke si dojdat na svoe mesto.

Не фатив од почеток,Делије имаа корео нешто,ме интересира,инаку бројката и навивањето им беа едно големо браво....:smir:
Nemase koreografija,a nitu pirotehnika nitu edna petrda nesmeese da bide zapalena poradi mozni sankcii bidejki nekoj to samo i go ceka.Za brojka nemam zborovi zadovolitelna brojka ako se zeme predvid letni odmori i tn.
 
Член од
25 март 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
немајте гајле за лекиќ затоа што самиот кажал дека е импресиониран од новата средина затоа што до вчера играл во трета српска лига а разликата помеѓу неговиот стар клуб ЗЕМУН и неговиот нов клуб ЗВЕЗДА била огромна и со тек на време ќе ја достигне својата врвна форма која ја имал додека играл во ЗЕМУН
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ode Burza ne sum bas zadovolen zs zamina mislev dek vo ovoj tim ova god mozese da se mn poike dokaze od izminatite ali od kako nastanaa nekoj od problemite i se pocustvuva dek ke zamine nek mu e so sreka.Se spekulira dek iznosot za koj zaminal e 1no milionce, a so nekoj bonusi do 2 od koj edna tretina bi pripadnale na klubot
http://www.crvenazvezdafk.com/igor-burzanovic-u-nagoji-2088-c1-content.htm
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
Бурзановиќ у Нагоја кај Пикси :( :( само уште да видиме за колку е остварен трансферот,бар некоја пара да извадевме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom