Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Честито победата и очекуем да победимо и у финалето и да го освоимо пехарот ! :)
Очекуем да се покаже исто така добра игра и против ПСЖ,зашто овие ќе бидат малу посилен тим од Чикаго.




--- надополнето ---

По све излеа дека ќе останеме без Лаза..:/
http://www.sportal.rs/news.php?id=27779
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Pobedata protiv Legija vredese 25.000 dolari.

Ajde, igrajte za uste 75.000, za preku 5.000 Delije na stadionot i site ostanati sirum svetot. Inaku, Chicago Fire projavile interes za Subasic i Guma.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.035


--- надополнето ---

По све излеа дека ќе останеме без Лаза..:/
http://www.sportal.rs/news.php?id=27779
Не им верувам многу на овие. Ако оваа управа работи во интерес на клубот, сигурен сум дека ќе направат се Лаза да остане.

--- надополнето ---

Pobedata protiv Legija vredese 25.000 dolari.

Ajde, igrajte za uste 75.000, za preku 5.000 Delije na stadionot i site ostanati sirum svetot. Inaku, Chicago Fire projavile interes za Subasic i Guma.
Па добро сме ќариле, ајде утре нек се победи па уште појќе да ќариме, и нормално да им донесеме радост на тие луѓе таму. Среќно.
Иначе, што се однесува до Гума, слободно нека иде.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Звездо волим те!

Звезда - ПСЖ 1:1 (7:6 на пенали), стрелец Каду. Трофејот е во рацете на тимот кој френетично го бодреа околу 6.000 души и тоа во Чикаго.
100.000 долари, афирмација и стекнување на искуство на нашите играчи, искрена радост во срцата на Делије од Америка, како и на сите нас останати. Одлична промоција на нашиот клуб. Боље не можеше да биде.
Треба барем два пати годишно да идеме на вакви турнири, порано беше тоа пракса, а во последните неколку години слабо. Секако плус и за управата.



 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.035
БРАВО ЗВЕЗДО !

Полно ми е срцево, ми го разубавија денот. Како што рече КУЦЗ, треба два пати годишно да учествуваме на вакви турнири, не мора да ги освојуваме, но играчите ќе стекнат искуство и афирмација.

http://picasaweb.google.com/banacanin1/CrvenaZvezdaParisSaintGermain#
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
НЕКА е честито освоениот турнир мислам дек вакви турнири треба да се организираат по често.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.035
Завчера, нашите пионери на Маракана изиграле нерешено (2:2) со комшиите. Партизан има бод предност но, и натпревар повеќе, па затоа ако нашите ги победат сите утакмици до крајот (покрај последното, ќе играат и две заостанати утакмици), ќе ја одбранат титулата освоена минатата година.
На овој меч, кој е одигран на Маракана, на Север, се појавила и една мала група која во текот на целиот натпревар им давала поддршка на нашите пионери
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Со закашнење..нека ни честит освоениот турнир и 100-те иљади долари.
Со тоа докажавме дека може да се носиме со “големата“ ПСЖ..и да гледаме на подобри успеси и денови !
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
НЕКА е честито освоениот турнир мислам дек вакви турнири треба да се организираат по често.
Abe ne se zaebavaj covece samo gleam neso nogu se raduvate toa od srce ili so e rabotata ne mi e jasno so osvoivte??Ne zezaj covece na koj granki spadnate bre!!da se raduvate na vakvi retard stvari.daj malce ozbilno.Ali toa e so drugo vi ostana.Sto bi rekli CEMU SE NADATEEE!!!
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
Abe ne se zaebavaj covece samo gleam neso nogu se raduvate toa od srce ili so e rabotata ne mi e jasno so osvoivte??Ne zezaj covece na koj granki spadnate bre!!da se raduvate na vakvi retard stvari.daj malce ozbilno.Ali toa e so drugo vi ostana.Sto bi rekli CEMU SE NADATEEE!!!

"Не_Зезај_Човече", вакви турнири се од зближувачки карактер, а тоа што ние,"Не_Зезај_Човече" го освоивме пехарот и лапнавме 100 иљадарки , тоа е сосема друга прича.Затоа ајт у своја бавча и "Не_лечи_комплекси_овде_Човече".
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
"Не_Зезај_Човече", вакви турнири се од зближувачки карактер, а тоа што ние,"Не_Зезај_Човече" го освоивме пехарот и лапнавме 100 иљадарки , тоа е сосема друга прича.Затоа ајт у своја бавча и "Не_лечи_комплекси_овде_Човече".
Ne zezaj covece 100.000 evra woooow masala pa sea ste VEOMA bogati.a be covece razberi smesno e.Ja ne sporam za toa so ste go svoile vie taj TOLKU ZNACAEN TROFEJ nego ti vikam deka e zalno i smesno da se raduvate taka kao da ste osvoile koj znae so!!!mislam GLUPO E COVECE!!Ali koa da vides na kraj ke ispadne i deka e stvarno znacaen poso titulata za vas e son4e! Ali toa lici na vas bre so se cudam jas vie i od najmalata sitnica pravite boom.pa i ne e cudno ova.A za kompleksi pa da imame kompleksi veke 3 godini.xe xe xe
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.035
Дај малку да ја заживееме темава:)

Утре, ќе се слави 19 години од најголемиот успех во историјата на клубот т.е освојувањето на ЛШ. Се најавува голем спектакл, прогласување на 6 Звездина Звезда, која најверојатно ќе ја добие цел тим од Бари. Сето ова ќе биде проследено со директен пренос на РТС, како и на РТС Сат:tv:. (http://www.crvenazvezdafk.com/src/zvezdinim-stazama-subota-18-00-3415-c5-video.htm).

Иначе, вчера беше откриена биста на Рајко Митиќ во неговиот роден крај (http://www.crvenazvezdafk.com/src/otkriven-spomenik-rajku-miticu-3414-c1-content.htm).

Достаниќ останува тренер и наредна сезона:nenene:, а дали ќе се задржи повеќе ќе видиме. Исто така, неизвесна е судбината на Ел Капитано. Од негова страна има желба за останување, ама на потег е клубот, кој најави штедење, кое не се поклапа со вредноста на договорот на Лазетиќ. Се најавуваат неколку играчи, претежно млади и талентирани, а најблиску до Звезда е Марковиќ од ОФК.

И ќе заборавев. Казната од 5 утакмици без публика е намалена на 3, што значи дека првиот меч од наредната сезона на Маракана ќе се игра пред публика
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Abe ne se zaebavaj covece samo gleam neso nogu se raduvate toa od srce ili so e rabotata ne mi e jasno so osvoivte??Ne zezaj covece na koj granki spadnate bre!!da se raduvate na vakvi retard stvari.daj malce ozbilno.Ali toa e so drugo vi ostana.Sto bi rekli CEMU SE NADATEEE!!!
Кој к.р фактор си ти па да ми кажуваш на што да се радувам ти изгледа имаш нај тешки комплекси од сите овде на форумот глодари.Едноставно не замарај овде во нашиот фан клуб ајде там во сопственото трло и перете си мозок.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Кој к.р фактор си ти па да ми кажуваш на што да се радувам ти изгледа имаш нај тешки комплекси од сите овде на форумот глодари.Едноставно не замарај овде во нашиот фан клуб ајде там во сопственото трло и перете си мозок.
Toa ti go napisa ili ti go kazaa doma!!!Abe ostaj me mene ja iam KOMPLEKS veke tri godini i nikako ne se lece so e rabota neam poima.
P.S. I ke zabravev abe so ne pisuvas na basket fan klub neso te nema.SLEDECA SEZONA!!!!
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Aj idi druzi se so BobiMKD. Isti kurac si.

Vidovte li vcera kako bese velicenstvena manifestacijata na proglasuvanje na 6. Zvezdina zvezda?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom