Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
И мене ми се допадна самата организација по повод прогласувањето на шестата ЗВЕЗДИНА ЗВЕЗДА заслужи таа генерација вакво нешто.На едно место да се видат голем број на фудбалери кој придонеле за ЗВЕЗДА кој ја сакаат ЗВЕЗДА штета што не присуствуваа Илија Најдовски и Дарко Панчев.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
Убаво беше, нема што :D
Него, што мислите за реконструкцијата на стадионот ? Сте за, или против ?
Мое мислење е дека овој проект не смее да се реализира. У реду е да се реновира стадионот, ама да се смени целиот изглед не е у ред.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Мислам дека акцентот е на просторот околу стадионот, се планираат згради и голем паркинг, што реално и е потребно на Маракана. Финтата е и инвеститорите да имаат ќар, а тоа би го оствариле преку овие згради и трговски центри. Не е лошо и нов кров да се добие.
По мене клучно во врска со стадионот е атлетската стаза. Ако се направи без неа, тогаш ќе биде уште пострашно за странските екипи. Слушнав дека капацитетот ќе биде малку намален (50.000). Како и да е, на северна се знае што треба да има. :)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Па проектот е стварно прекрасен е сега прашање е неговата реализација дај боже вакво нешто да се изгради не сум против,времето ке покаже.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Поради фактот што сум голем љубител на скаутингот, а со тоа и на трансфер-периодите, да си ја олеснам душата и да ви предложам за кои играчи “да навивате“ во наредниот период.

Голман: Одлично сме пополнети тука, а и во младинските погони имаме двајца доста надежни голмани кои се очекуваат за година-две. Сепак, може да стигне и понуда за Стаменковиќ и тогаш би морале да најдеме замена. Идеална замена е Шаранов (ОФК).

Стопери:
И тука немаме многу главоболки. Дури и ако си отиде Ѓорѓевиќ, Вилотиќ и Савиќ имаат доволно утакмици во нозете за да ја изгураат сезоната. Сепак, ако не бараат многу пари, не е лошо да се доведе уште еден малку поискусен. Такви играчи се Михајловиќ и Ѓорѓевиќ од Јагодина, Гашиќ од Напредак. Стефан Савиќ од БСК кој често се спомнува исто така вреди да се доведе. Голем потенцијал. Да споменам и дека од младинскиот погон барем еден играч ќе се приклучи на првиот тим, а веројатно ќе иде на позајмица некаде.

Десен бек:
И покрај извесното заминување на Нинков, ние сме безбедни на оваа позиција. Играчи кои вредат од домашната лига се Тодоровски (Рад), Симчевиќ (Јагодина) и Дуњиќ (Борац).

Лев бек:
Со години проблематична позиција кај нас. Играчи кои ги посакувам во Звезда се Родиќ (ОФК) кој е доста добар и храбар играч за неговите 19 години и Игумановиќ (Рудар Пљевља). За замена е добар и Топиќ (БСК), а голем потенцијал е 18-годишниот Кнежевиќ (Борац).

Централни везни:
Секако со право прв пик е Марковиќ (ОФК). Ме радува интересот на нашите за него. Вреди и Бабиќ (БСК), Кисо (Чукарички), Стојков (Напредак) и други кои сепак се полошо решение од Марковиќ. На оваа позиција се очекува и еден наш доста перспективен млад играч, кој повредата го спречи да дебитира. Станува збор за Марко Наката Николиќ.

Лево крило:
Милош Жеравица (ОФК), Милош Стојчев (Борац) и Немања Андриќ (Рад).

Десно крило:
Предраг Лука (Млади Радник), а и Жеравица може да игра десно.

Напаѓачи:
Прв пик мора да биде и ме радува што е Јао Антви. Брз, одлична техника, одличен преглед на игра, не компликува многу. Со него место Лекиќ ќе бидеме одлични во нападот. Перица Огњеновиќ не е само име, сезонава е најдобар играч на Јагодина и многу би ни користел, може да игра на сите позиции во средниот ред и нападот. Милош Живановиќ (Хајдук Кула) е исто така одлично решение, сличен на Јевтиќ. Немања Милиќ е “улог за будуќност“.

Ова се играчите што вреди да се земат и на кои би имале и финансиска корист со натамошно продавање. Искрено, имињата што се споменуваат ме радуваат, бидејќи освен Биниќ (кој игра една добра на три лоши), сите се од мојава листа на пожелни.

Доста битно е да се задржи и капитенот.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
Поради фактот што сум голем љубител на скаутингот, а со тоа и на трансфер-периодите, да си ја олеснам душата и да ви предложам за кои играчи “да навивате“ во наредниот период.

Голман: Одлично сме пополнети тука, а и во младинските погони имаме двајца доста надежни голмани кои се очекуваат за година-две. Сепак, може да стигне и понуда за Стаменковиќ и тогаш би морале да најдеме замена. Идеална замена е Шаранов (ОФК).

Стопери:
И тука немаме многу главоболки. Дури и ако си отиде Ѓорѓевиќ, Вилотиќ и Савиќ имаат доволно утакмици во нозете за да ја изгураат сезоната. Сепак, ако не бараат многу пари, не е лошо да се доведе уште еден малку поискусен. Такви играчи се Михајловиќ и Ѓорѓевиќ од Јагодина, Гашиќ од Напредак. Стефан Савиќ од БСК кој често се спомнува исто така вреди да се доведе. Голем потенцијал. Да споменам и дека од младинскиот погон барем еден играч ќе се приклучи на првиот тим, а веројатно ќе иде на позајмица некаде.

Десен бек:
И покрај извесното заминување на Нинков, ние сме безбедни на оваа позиција. Играчи кои вредат од домашната лига се Тодоровски (Рад), Симчевиќ (Јагодина) и Дуњиќ (Борац).

Лев бек:
Со години проблематична позиција кај нас. Играчи кои ги посакувам во Звезда се Родиќ (ОФК) кој е доста добар и храбар играч за неговите 19 години и Игумановиќ (Рудар Пљевља). За замена е добар и Топиќ (БСК), а голем потенцијал е 18-годишниот Кнежевиќ (Борац).

Централни везни:
Секако со право прв пик е Марковиќ (ОФК). Ме радува интересот на нашите за него. Вреди и Бабиќ (БСК), Кисо (Чукарички), Стојков (Напредак) и други кои сепак се полошо решение од Марковиќ. На оваа позиција се очекува и еден наш доста перспективен млад играч, кој повредата го спречи да дебитира. Станува збор за Марко Наката Николиќ.

Лево крило:
Милош Жеравица (ОФК), Милош Стојчев (Борац) и Немања Андриќ (Рад).

Десно крило:
Предраг Лука (Млади Радник), а и Жеравица може да игра десно.

Напаѓачи:
Прв пик мора да биде и ме радува што е Јао Антви. Брз, одлична техника, одличен преглед на игра, не компликува многу. Со него место Лекиќ ќе бидеме одлични во нападот. Перица Огњеновиќ не е само име, сезонава е најдобар играч на Јагодина и многу би ни користел, може да игра на сите позиции во средниот ред и нападот. Милош Живановиќ (Хајдук Кула) е исто така одлично решение, сличен на Јевтиќ. Немања Милиќ е “улог за будуќност“.

Ова се играчите што вреди да се земат и на кои би имале и финансиска корист со натамошно продавање. Доста битно е да се задржи и капитенот. Искрено, имињата што се споменуваат ме радуваат, бидејќи освен Биниќ (кој игра една добра на три лоши), сите се од мојава листа на пожелни.
Се сложувам со тебе за наведениве играчи. Вреди да се доведат, не сите, но некои би биле идеални.
Иначе, денес прочитав дека нашите пројавиле интерес за Јао од Напредак :), а на таа листа се уште и: Биниќ, Савиќ, Марковиќ, Родиќ, а се почесто се споменува враќањето на Короман и уште некој бивш играч, па ќе видиме. Нормално, за овие играчи ќе треба и добар тренер.

--- надополнето ---

П.С КУЦЗ, Си го заборавил и Војо Убипарип, најдобриот играч и стрелец на Спартак:smir:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Не сум го заборавил. Баш и не ме одушевува нешто. Слаба техника има, а повеќето од головите му се од маст-скор позиции.
Антви и Огњеновиќ во нападот и јас сум презадоволен.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
Короман е се поблиску до враќање во Звезда, а трнасферот би требало да се реализира до крајот на неделата или до почетокот на наредната, a наводно све било решено околу трансферот на Владан Биниќ (Напредак) и младиот Вешовиќ (Будуќност). Исто така, се шпекулира дека Душко Тошиќ (Kвинс Парк Ренџерс) е на метата на Звезда, ама он изјавил дека сака да гради кариера во странство.
Што се однесува до заминувањата, Лекиќ е многу блиску до Расинг Сантандер, а за Нинков се уште нема понуда од никого, а на капитенот ќе му биде понуден нов договор, понизок од сегашниот, па ќе видиме што ќе биде со него, да се надеваме дека ќе остане.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Ајде уште малку да паметувам.

http://sportal.rs/news.php?id=29252&com_page=2#comments_box

Не ми се допаѓа ова.
Како прво, се докажа дека и покрај неговото знаење, не е продуктивен за екипата. Многу е себичен, често е нервозен и поважно му е викањето на судијата и кошкањето со противниците отколку правовремена асистенција.
Како второ, тој ќе има јака плата за наши услови, така да ова ги зголемува шансите да останеме без Лазетиќ.
Како трето, има добри леви крила на кои би можеле и да профитираме во наредниот период (Стојчев, Андриќ) и кои се млади, а од Короман нема ништо да земеме. Напротив, ќе биде терет за буџетот.

Биниќ е слаб фудбалер и се надевам дека е само неизбежен дел од пакетот со Јао Антви, додека на Душко Тошиќ може да заборавиме иако се интересираме за него.

Не е објавено досега во весниците дека се интересираме за три (барем 3) играчи од втората лига и веднаш да кажам дека се добри.

1. Аугусто Батиоха (Нови Сад)


19-годишен еквадорски напаѓач, брз, снажен, 5 гола на 20 утакмици.

2. Гвидо Бареиро (Нови Сад)



22-годишен аргентински напаѓач, висок 194цм, одлична техника. Има играно и за Бока Јуниорс, Спарта Прага и други аргентински клубови и е огромен потанцијал, со една мана која може да е пресудна во негативен контекст а тоа е бурен темперамент. Се интересираат и ОФК, Спартак и партизан за него. 3 гола на 10 утакмици.

3. Милан Јоксимовиќ


20-годишен лев бек, игра во Инѓија. Се интересира и Војводина за него.

Ќе видиме што ќе се случи, али надежни фудбалери се овие тројца, а доста млади.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
Што се однесува до Короман, и мене воопшто не ми се свиѓа тој играч, ем темпераментот му е за нигде, ем кога го гледам ми ги корне живциве со тоа негово себичење и не сакам да се врати, воопшто.
А овој бугаринов, не знам што ќе бара кај нас ? Не ни требаат тројца играчи со над 30 години, доволен е еден.

Иначе, се шпекулира дека и Душан Баста би можел да се врати, но како отстапен играч од Удинезе, па ќе видиме што ќе биде околу него. Истото се зборува и за Миловановиќ кој не се изнаигра во Ленс, али он е поблиску до АЕК отколку до Звезда.

Засега, сигурни појачања се Владан Биниќ, Марко Вешовиќ и Короман, а за другото ќе видиме.

А прочитавте ли за проектот околу членувањето ? Што мислите околу тоа ? Ја мислам дека тоа е совршен проект и дека преку него ќе се види кој колку е верен и колку ја сака Звезда. И нормално со овој проект Звезда ќе се тргне подалеку од тајкуните и од приватизацијата.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
У тебе заљубљен,а њу волим,теби желим срећу,а за њу се молим,тебе сањам,а њој се дивим,за тобом умирем,а за Звезду живим!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom