Фан Клуб: Хајдук Сплит

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504

--- надополнето: Jul 25, 2011 8:26 PM ---

pa ne vas ke ve ebatt:ROFLMAO:
Слушај бе полтрон ниеден,понижење ми е што ти реплицирам ама ајде...Барем малку да ги знаеше Мак-Хрв односи немаше да пишуваш ова.
Немам јас ништо против ваша блискост(ма да вие неможете да ја имате со нив,различен народ сте да не речам племе) но муабетот ми беше дека не им треба на озбилна група како Торцида да се занимава со вакви ниски провокации.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Наводно по грешка, на веб-страната на Стоук, ставено е старото лого на Хајдук, од времето на СФРЈ, со црвената петократа, наместо хрватската црвено-бела шаховница.


Имаше најави, дека англиските навивачи нема да си поминат добро во Далмација, а за тоа ќе се погрижат Торцида.
--- надополнето: Jul 27, 2011 5:08 PM ---
Јоој.. Јас за ова пишувам, ти во меѓувреме даваш линк. :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не верувам дека ќе има организирано навивање ни таму ни таму од страна на гостите.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јоој.. Јас за ова пишувам, ти во меѓувреме даваш линк. :D
Секунди биле во прашање,јас само линк поставувам,кој сака нека чита,кој не сака,наздравје :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Пораз на билите од Стоук,1-0....
Слаба утакмица на двете екипи,Стоук не покажа којзнае шо...
Дадоа гол со глава,типична англиска акција....
Не покажаа дека се некоја класа....
Со полн Пољуд,и со малку подобра игра во напад,Хајдук има големи шанси во реваншот....:vozbud:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Како што тргнаа реков ќе се изгубат ама се затвори утакмицата и толку.Не е поволен и лесно надокнадлив резултат ама на Пољуд се случувале и поголеми чуда.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
солиден резултат, можеме да ги пецнеме на пољуд :)

инаку гледам доста нови играчи во хајдук, ваљда добри :)

може ли некој нешто да даде повеќе информации за нив, од каде ги земале, што цена ова она
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Hajduk nema mnogu moznosti za da se kualifikuva napred...
mislim deka i vo Split ke izgubat...
--- надополнето: Jul 29, 2011 6:25 AM ---
Друже,ова не се Хрвати, ова се шипци од Косово кои се фанови на Хајдук Сплит.Имаш шипци од Косово и Македонија коишто работат и живеат во Далмација така да има доста навивачи шипци што навиваат за Хајдук Сплит,но тоа незначи дека Хрватите ги сакаат.Тие само можеби ги користат да ги провоцираат Србите,а не да станува збор за некако сакање.Кога ќе се распрашаш малку меѓу Хрвати како мислење имаат за нив ќе ти биде јасно колку ги сакаат,ама ич ни на мртво ни на живо.Јебига,кој сака муслимани нели:)
znaes ti deka vodac od Torcida Split bese Albanec od Kosovo ...Se vika Shefqet Begu...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Не верувам дека ќе има организирано навивање ни таму ни таму од страна на гостите.
Навиваа Торцида имаше само еден чартер авион со нивниот имаат свој авион како навивачка група.

За резултат може Хајдук пред домашната публика да изненади да тепа бар 1-0 не се Стоук многу подобри.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кореографијата
Баклијадата
Голот на Андриќ
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Кореографијата
Баклијадата
Голот на Андриќ
Торцида оваа утакмица беа во најмала рака кретени.1500 БББ на тв се слушаа многу често и јасно како пеат,фрлаа бакљи на терен точно пред нивните играчи да изведат слободен удар од 17 метри.Тотален дебилизам,како беше тогаш Хајдук во налет овие ги пресекоа.Исто и минатата година така им направија.Плус голот на Динамо падна во продолженијата кои траеа многу долго.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Да не има некаде торент за спуштање на мечот?
Или линк да се гледа утакмицата?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Торцида оваа утакмица беа во најмала рака кретени.1500 БББ на тв се слушаа многу често и јасно како пеат,фрлаа бакљи на терен точно пред нивните играчи да изведат слободен удар од 17 метри.Тотален дебилизам,како беше тогаш Хајдук во налет овие ги пресекоа.Исто и минатата година така им направија.Плус голот на Динамо падна во продолженијата кои траеа многу долго.
Секоја година со баклијадите го ТУПАТ...
Па се прави димна завеса,па дури да се расчисти димот замина утакмицата....
А за на терен,во моментот Динамо има за класа посилен тим,но сепак и Хајдук има доста квалитетна екипа(за хрватски рамки)....
Со играч помалку и ремито е добар успех...
П.С.
Добро е шо конечно се вратија ПЛАВИТЕ МОМЦИ на трибина...
Ептен фалеа,без двете групи нема вистинско дерби....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom