Фан Клуб: Фиорентина

Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
sramota, so comoto i natali nisto nikat nema da napraime
koj kur se tie igraci be ckart, ti go ebam korvinoto sto kur zima comoto, natali, castiljo ??
koj se tie botovi, ne odat
у право си, подобро за сите пари што ги дал за овие тројца да земел еден и да ги игра младите..
Инаку, парма е доста квалитетна годинава, не се појаки од нас тоа сигурно, пола тим ни го нема. Некако многу шупачки победија, или можеби ние се преценивме, без главните играчи дека ќе сме тепале.
Во вакви ситуација и тактика за нерешено може да те донесе до победа...
али тоа не сме ние :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
у право си, подобро за сите пари што ги дал за овие тројца да земел еден и да ги игра младите..
Инаку, парма е доста квалитетна годинава, не се појаки од нас тоа сигурно, пола тим ни го нема. Некако многу шупачки победија, или можеби ние се преценивме, без главните играчи дека ќе сме тепале.
Во вакви ситуација и тактика за нерешено може да те донесе до победа...
али тоа не сме ние :)
ееее дечки,дечки... кога јас зборам нешто никој не ме слуша...
се додека е корвињо наш спортски директор никогаш нема да напреднеме како екипа... колку само не можев да го гледам тој натали... кој е тој кастиљо господ да чува и да брани ц ц ц...
се на се загубивме поради лошо одиграно во одбраната, не поради тоа што не играше јоветич,муту,монтоливо туку што го немаше гамберини...
абе матер да му ебем веке на корвињо, купи играч добар макар само 1 доста ми е од тие тркачи колку да се бројат :uvo:
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Hahah Castiljo, natali i comoto, abe ovie u salamanka nema da igraat :), nego ne mi se dopaga so gubime doma, fiorentina samo od inter gubese doma sea veke dva porazi, vkupno kolku se 4, a igrame so inter na gosti naredno kolo, a pred toa i so lion, e sega ke bide interesno so lion kako ke reagirame, neka bide ova kako potsetuvanje so treba da se kupuva u januari, i toa da bide, zapata, felipe, mexes juan, a ne da mi donese pak nekoj od lece korvino, nekoj so go otkril pred 20 godini, i ajde neka se vrakaat ovie povredenive, beter od liverpool stanavme .
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ајде вечер одмаздете се за поразот во првото коло... минимална победа и сигурен пласман за понатака:smir:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
и така стигнавме до натпреварот што долго го очекувавме.
време е да ги победиме овие фејкери, не само бидејќи мораме, туку и поради два пати на педерски начин не победија и едноставно мораме да им вратиме.

forza viola.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Abe nedelava dve utakmici od evropa liga ke gleame, edna denes Liverpool debrecin, a drugata u cetvrtok :), mora ovie francuskive pede*i da gi pobedime, i ne samo za fiorentina so ja tepaa so sudii i neferski 2 pati, tuki i za Irska ke im vratime :)
P.S. Liverpool ke go jade od ungarcive
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Олееееее Варгас, идемо момци идемо со душа и срце навивам за вас вечер, скоро ко милан да игра :pipi:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
браво Фиорентина, со реми против Ливерпул завршувате први на табела :aplauz::cuc:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Честито понатамошен пласман, и напрајте некој успех:smir:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
еххх ми се исполни срцето
ми фали батистута
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
BRAVO VIOLA, odlicno, doma nikoj ne moze da ne tepa, trebase i so poveke ralika da gi tepame, ne da mi gi kinat zivcite do posledna minuta :) FORZA FIORENTINA
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво, ги отпаднавте лузерите манутд
 

Kajgana Shop

На врв Bottom