Фан Клуб: Фиорентина

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
0-1 vargas... bravo ja gledav cela, utakmica so malce sansi, na kraj si pobedi podobriot :)
bravo ideme dalje
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
Mnogu sme jaki !
konecno tepavme u udine
sledni se parma da go jadat u firenza
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
тоа што ме изненади на овој натпревар е посветеноста и позивитизмот на прандели. колку и да го критикувам некогаш, се докажува неговата големина на вакви натпревари. во ситуација кога пола од првотимците се повредени човекот пред натпреварот и во текот на целиот веруваше дека тимот може да победи. повеќето тренери ќе бидат задоволни и со X знаејќи дека нема да бидат критикувани.

Cesare Prandelli praised Fiorentina for “keeping sharp right to the end” for a last-gasp win in Udine.

според мене, маркиони го дава овој sharpness.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Знаете дека Прандели моментално,или поточно од почетокот на оваа сезона има најдолг стаж од сите тренери моментално во Серија А.Само он е веќе 5 сезона со Фиорентина,ниту еден друг тренер неможе да се пофали со повеќе од 2-3 години.Овој на Удинезе мислам дека е веќе 2-3 сезони и Мурињо кој е втора.Така да веќе станува икона како што беше Липи на Јувентус,Анчелоти на Милан,Фергусон на Манчестер!
И уште нешто.Видовте ли оној потег на Монтоливо кога 3 ги измеша.Ги направи мајмуни.После Ди Натали му ја зема топката али потегот беше убав у стилот на Роналдињо.Иначе Монтоливо од секад бил мој најомилен фудбалер,незнам зашто!
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
a ima li neso informacii za povredenive Santana i De silvestri ? Kolku ke otsustvuvaat?
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
santana koj go ebe, samo de silvestri da ne e seriozno povreden
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Ne znam dali sledevte U17 WCup, italjanive vcera izgubija od svajcarija 2-1, ama za italjancive golot go dade Federico CARRARO od sloboden, mn ubav gol. I sea muabtot mi bese u U17 ekipava na italija ima 4 igraci na fiorenitna i deckive rasturaat Federico Carraro igra sredina na svetskovo dade 2 gola, Pietro Iemmello napagac i toj postigna dva gola, Michele Camporese odbrana postigna 1 gol i Andrea Bagnai odbrana site se 92 god., prvite trojca se standardni prvotimci, andrea izigra edna utakmica. Od vkupno 6 postignati gola na italija igracive na viola postignale 5 :) Epten merak mi se naprae so se pokaza podmladokov na fiorentina.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
toa znaci deka imame najaka skola vo italija taka :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ne znam dali sledevte U17 WCup, italjanive vcera izgubija od svajcarija 2-1, ama za italjancive golot go dade Federico CARRARO od sloboden, mn ubav gol. I sea muabtot mi bese u U17 ekipava na italija ima 4 igraci na fiorenitna i deckive rasturaat Federico Carraro igra sredina na svetskovo dade 2 gola, Pietro Iemmello napagac i toj postigna dva gola, Michele Camporese odbrana postigna 1 gol i Andrea Bagnai odbrana site se 92 god., prvite trojca se standardni prvotimci, andrea izigra edna utakmica. Od vkupno 6 postignati gola na italija igracive na viola postignale 5 :) Epten merak mi se naprae so se pokaza podmladokov na fiorentina.
Посебно Караро е ептен јак играч,полушпиц.Тие играат за ПРИМАВЕРА тимот заедно со ове Бабакар и Агеј.Овие двајца се Африканци и беа повикани вчера за во Удине и беа на клупа.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
ова да е не пак приказната за 5 години :).
усвари, супер ако од овие 5 или 6 играчи барем 2-ца се интегрираат во наредниот шампионски тим нели.
се сеќавам пред 5,6 години кога фиорентина почна така да прави тим, зимајќи ги монтоливо, пацини, гамберини, пасквал, сите имаа по 20-23 години. така да овие сеа што останаа ќе треба да бидат сениори на овие новиве за едно 3 години.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
ова да е не пак приказната за 5 години :).
усвари, супер ако од овие 5 или 6 играчи барем 2-ца се интегрираат во наредниот шампионски тим нели.
се сеќавам пред 5,6 години кога фиорентина почна така да прави тим, зимајќи ги монтоливо, пацини, гамберини, пасквал, сите имаа по 20-23 години. така да овие сеа што останаа ќе треба да бидат сениори на овие новиве за едно 3 години.
So prikaznava :) uspavme da napravime ekipa podobra od onie na milan i roma, za koi nikoj ne milese deka moze nekoj da gi razbie demek bile golemata 4ka pff, a da gi imavme parite na inter i juve sigurno ke bevme i od niv pojaki. Taka da so ogled na toa deka nemame mn pari, duri i genova, sampdorija napoli, sigurno trosat poveke od nas, mladive igraci ni se edinstvena opcija
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Добро да бидеме реални трошиме нормално за клуб како Фиорентина.Прехлани потрошивме околу 50 милиони,ова лето помалце ама сепак не сме до она што го прави Интер и Јувентус со буџетот.Ете сега и со ЛШ се има повеќе пари а тоа и фактички со спонзорство е одма профит така да сме на средина со пари.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
може некој да ми даде список на сите играчи до 17год за Италија да видам дали има некои клинци и од Рома??

So prikaznava :) uspavme da napravime ekipa podobra od onie na milan i roma, za koi nikoj ne milese deka moze nekoj da gi razbie demek bile golemata 4ka pff, a da gi imavme parite na inter i juve sigurno ke bevme i od niv pojaki. Taka da so ogled na toa deka nemame mn pari, duri i genova, sampdorija napoli, sigurno trosat poveke od nas, mladive igraci ni se edinstvena opcija

хахаха ама си ме насмеал со ова, па Интер и Јуве да ги немаат парите ќе немаат ни моќ ни играчки кадар, друже парата го врти светот:smir:
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Epa dobro de ja toa i go rekov inter i juve imaat poise pari od nas pojaki se, no samo poradi toa so imaat poveke pari, Onie timovi so trosat priblizno kako nas ne mozat da se nosat so fiorentina, odnosno se poslabi od fiorentina :) a toa e blagodarenie na dobrata transfer politika koja ja imavme do sega, i toa mi bese muabetot deka igrame mn pametno so mladincite i potpisuvanjeto na mladi igraci, koga ne mozeme so pari ke gi tepame so toa sto ke bideme pobrzi vo otkrivanjeto i potpissuvanjeto na mladi talentirani igraci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom