Фан Клуб : Фени Индустри

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе тие не навиваа против Фени него кога Мекензи ќе дадеше кош а стварно добри кошеви даваше аплаудираа со тоа сакаа да му покажат на Фил дека тој играч вреди и дека направил грешка,а исто така имаше и големо разочарување кај публиката од почетокот до средината на втората четвртина бидејќи тогаш губевме и 15 разлика од Овче Поле а тогаш на сцена стапи Мекезни и влезови и ненормални кошеви од него ја предизвикаа таа атмосфера од присутните гледачи :jaj::jaj:
А и немора одма да си правите филмови,секој кој што беше во салата Јасмин вчера ќе го потврде мојот пост:smir:

А најјако беше кога на сцена стапија Сканиата,Снупи и Баснарков
Тогаш цела сала полуде и сите паѓаа на земјата од смеење а исто така и играчите од клупата на Фени,Баснарков даде многу добар кош,Сканиата даде еден поен од слободни а Снупи навеќе се изгуби и тогаш сите од клупата почнаа да го дупат исто така и Кол му демонстрираше со рацете да мава штом ќе ја фате топката
:pos2::pos2::pos2::pos2:

Многу јако беше

Другата утакмица ќе....:vozbud::vozbud::drk::drk:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Koga bese preodnio rok niz Kavadarci tecea cifri za igraci boli glava, a i poveketo se tocni(Kol 12000 usd,Stanko 7000 evra,Macka5000,Gocevski lani 3500,ovaa 4000,Samardjiev 3500,Prekata 4000 i da ne nabrojuvam) ama i fabrikata dobro rabotese.E sega se drugi prilikite i narodo e revoltiran,pa verojatno najlesno revolt da pokazat e u salata,mesto pred fabrikata.Ai u pravo se.So tie pari Feni treba da gaze,a ne da gledame prosecni utakmici, a i zgora na se mislam deka Fersped ke e sampion.A i realno,nema nekoja pogolema grupa luge u Kavadarci za Feni zagreani,se e stihijno,utre da propadne KK Feni,zadutre kako da ne e bilo nisto,barem taka jas mislam,nemoj saa na noz da me precekate
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Kako prvo nekoj spomna revolt.Tie so go revoltiraat Feni ne ni doagaat vo sala.Istocnata tribina kade sto sedat postarite ne rekoa nis.Site izvici i krici doagaa od zapadnata kade sto nema poveke od 50 dusi postari od 40 godini odnosno recisi 90% se pod 25 god.A vo prvoto poluvreme bogami i imase zos da se svire posto cifrite sto gi zimaat se ogromni a igraat kako nazaebancija so mali isklucoci(Donald Cole).Ni lanskata sezona ne bese nisto posebno na pocetokot no ovaa e dosta evidentno deka se igra kolku da se ceka finalnata serija od playoffot protiv Rabotnicki verojatno.U pravo e tato kaa mu vikam aj da odime na kosarka on mi vika odi ja ke doam za finaleto
A toa da mi kazuva nekoj deka Rabotnicki ima podobar sostav od Feni.NEMA SMISLA...Na harttija nikako no ako bidat nasive vaka zaspani i vo taa finalna serija nisto cudo i da izgubime
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Bojance,za info,ja ziveam u SK.Klipceto go staviv oti e pesnata e top,a ti odma namenska literatura,epten si ja elaboriral temata,nekoj provincijalec te e preebal izgleda so si tolku naoruzan tematski i tolku bes i omraza geneiral.Steta so ne si prestojuval poveke u Strumica,pa da znaes so propustas(piti go Radical).Aj te ostavam so tvojta beda i mizerija i geografska aleluja.Aj uste edno top klipce,


Јас не се обидов да докажувам кај живееш или како живееш..Јас само потенцирав дека си дечко со потелко од провинција..Не осеќам никаков бес а уште помалку омраза,само сакав да помогнам да се прави разлика меѓу CAPITAL CITY BOYS (извинете комити морав) и HOOLIGAS FROM ALL OVER MACEDONIA:pos2::pos2::pos2::pos2:
Верувам дека Радикал знае како било во Струмица и од култура рекол дека е супер :pos2::pos2::pos2:
Сме се разбрале погрешно !! И јас го ставив клипчето дека песната е топ..Посебно Балаш :smir: Поздрав до тебе а за мошне интересниот пост имаш вреќа минас кафе кое можеш да го подигнеш на фонтаната кај зелените згради..
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Kako prvo nekoj spomna revolt.Tie so go revoltiraat Feni ne ni doagaat vo sala.Istocnata tribina kade sto sedat postarite ne rekoa nis.Site izvici i krici doagaa od zapadnata kade sto nema poveke od 50 dusi postari od 40 godini odnosno recisi 90% se pod 25 god.A vo prvoto poluvreme bogami i imase zos da se svire posto cifrite sto gi zimaat se ogromni a igraat kako nazaebancija so mali isklucoci(Donald Cole).Ni lanskata sezona ne bese nisto posebno na pocetokot no ovaa e dosta evidentno deka se igra kolku da se ceka finalnata serija od playoffot protiv Rabotnicki verojatno.U pravo e tato kaa mu vikam aj da odime na kosarka on mi vika odi ja ke doam za finaleto
A toa da mi kazuva nekoj deka Rabotnicki ima podobar sostav od Feni.NEMA SMISLA...Na harttija nikako no ako bidat nasive vaka zaspani i vo taa finalna serija nisto cudo i da izgubime
и јас зборувам за западната трибина!немаше смисла тоа што се случуваше цела утамкица цело време прововцираа де емил де чема де гоцевски....не зборувам само за оваа утакмица заборувам и за предходната со пелистер ,со романците исто ,не се случува ова атанасе само оваа утакмица..а на лугето што му е кој знае ??и јас до некаде се слагам со радикал дека е до отпустањата до платите а каде беа тие истите кога земаа огромни плати одлични бонуси....и тогас сварно и беше по полна салата и се..знаејки го нашиот менталитет тие таквите будали нема да седат дома туку ке дојдат во салата да провоцираат,мислејки дека многу ке направат:tapp::tapp::tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Marcus, членови - прва наредна провокација, пријавете ја - и директ ќе банирам.
А зашо е глупаво да банирам, дај правете цивилизиран муабет по темата.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Добро ли одигра Талик Браун со Овче Поле?
Ептен добро, мене дури и ме изненади, како се јадеа со Мекензи на влезови тоа чудо едно, ама и двајцата се ептен брзи, интересен дуел беше, само шо Талик има и плејмејкерски способности и направи ногу добри асистенции, и одбрана супер изигра, мислам дека освен Мекензи друг тешко ќе може да го помине, ногу добра одлука направија нашите шо го вратија.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
friend23, Бојанфамилија97,..банирани
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ODLICNO...ATANASE A TVOJTE DRUGARI NAVIVAA PROTIV FENI
Kade bre????
Koga gi dadi trojkite Mekkenzi i vlezovite stanaa so krenati race prema Rajkovik.Posto i mene mi padna cudno kako moze takov igrac da se isutira.Ali taa eee za sreka ni se vrati Talik...
I uste nesto so e interesno za Talik.Celo vreme e vo dvizenje i mu bega na cuvarot ne zavisno dali e vo nego topkata ili ne e.I sekogas ostanuva sam pod kos na sred akcija.Navistina lukavo i pametno.I vcera so Ovce pole i neknja so MZT napravi 5-6 pati taka.Bravos uste eden negov kvalitet pokraj strasnata odbrana i brzinata vo napadot.Patem i info za drugite deka Samardziev vece ne e vo prvata petorka isto kako i Prekovik barem ne na sinocesniot natprevar...
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
0
Тие се најверојатно погодени од ситауцијата во Фени, со отпуштањето, принудните одмори...и својт гнев го искажуваат на кошарка (претпоставка моја) Како се доведува во ред тоа? Со ќотек, зашто кај нас е тешко да навиваш за противничката екипа? Додека навиваш за својата екипа никој нема да ти направи проблем, но кога ке почнеш против Мзт, е тогаш станува опасно. Така треба и вашите „верни„ Лозари да преземат нешто во врска со тие анти-Фени навивачи...е сега тука доаѓа факторот мал град до израз. Поради тоа што сите на овој или на оној начин сте поврзани, тој радикален чин на бркање на тие анти-Фени кавадарчани кај вас е невозможен.

За кошаркарите...не се грижи многу, да им понудел некој и 50 евра повеќе, би отишле во друг клуб, со мали исклучоци (верувам Самарџиев + еден двајца други), кај нас не постои лојалност, се продаваат играчите за вреќа пиперки или 100 денари повеќе

Но, треба сите љубители на спортот во Кавадарци треба да му се благодарни на еврејот кој ви донесе пред се кошарка, а после тоа и прилично квалитетна екипа, но случувањата во Фени, жртвувањето луѓе кои како единствен извор за егзистенција им била фабриката за да добијат олеснувања од владата, (за загадувањето нема да зборам сега имам кажано повеќе пати) е крајно неодговорно и мора да повлече некакви санкции кон одговорниот за тоа. Ги сфаќам тие луѓе (се разбира доколку таа е причината) поради тоа што неговата мајка/татко/сестра/брат или пак лично тој самиот ја изгубил работата поради падот на металите на светската берза, а оној кој ги избркал си дозволува луксузи во името на фабриката.

Пак ќе повторам, немам поима која е причината за анти-Фени расположенито, се погоре се базира на моја лична претпоставка произлезена од моето скромно познавање на ситуацијата со фабриката


Ubav post napisa :smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Работниците од Фени иидустри бараат средба со министерот за финансии Трајко Славевски во спротивно ќе излезат на масовни протести:(

А пак добра вест е што винарската визба Тиквеш е избрана во најдобрите 30 винарии во светот а најдобра во југоисточна европа
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ае со среќа нека ви е, се `надевам`(пошто ја нема зш, зато ставам во `) дека ќе биде боље..
:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom