Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
aham..ne vidov :)...a koj gi dade drugive kosevi za ovce pole ? Jas trebashe da odam vo Kavadarci ama so bevme dogovoreni otkazaa i nishto :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Па Мекензи и Ристиќ беа главни играчи, и Ристиќ имаше преку 20 коша, на другите не му ги знам имињата :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Јас се извинувам до админите и до тебе за горенапишаното од моа страна а и воедно до сите читатели на форумот.

Ти не си геј.
Ти си пасивен педер. Не се сите такви во Скопје познавам и фини луѓе од таму. Ама ти си плачиш за курот на Бонер Апшоу.

Бојане да му го пушиш на Апшоу под туш.
Многу си глуп.

Според никот нај веројатно си 97 генерација и интересно е да се виде колку си глуп уште во рана возраст.

Имаш потенцијал да станиш по глуп и од Јорданчо Давитков, и се надевам тоа да се десе па да ги викаме од Discovery (се чита дискавери) да снимат документарец за тебе. Може че фаниме некој динар од тебе, а не само да и ги трошиш парите на мајка ти.

Поради тоа што си премногу глупаво, мислам дека нема да разбериш голем дел од воа шо го читаш (чудо е тоа како знаиш да работиш на компјутер), така да прочитај го повече пати на глас без да трепниш за барем површински да сватиш нешто.

И кога че го читаш, сконцентрирај се, пробај да не мислиш на други работи како курот на Бонер Апшоу или на други црнци. :)

Голем поздрав до тебе, и извинување до админите ама неможев да ти одолеам :)
Пријателе од провинвија да ти кажам нешто..Ти мене не ме вреѓаш..Со секој пост покажуваш колку те боли што не си граѓанин! Има многу показатели кои укажуваат на тоа..
чудо е тоа како знаиш да работиш на компјутер
Дојде време провицијалец да кажува за технологија..Па кај тебе у маало најкасно стига се..Навистина ми е чудно што имаш нет..Гледам Марк Дин придонел за добар правец на твоите мисли :pos2: добро е за провинцијалец..Имаш стил..Сигурно си препознатлив во твоето селце

Бојане да му го пушиш на Апшоу под туш.
Има ли боље показател?! :pos2::pos2: А колку си очаен.. Затоа провинцијалките се палат на градски момци..Што може да добијат од сељаче како тебе?! САМО СЕЛСКИ ДИЈАЛЕКТ извини што си ПРОВИНЦИЈАЛЕЦ ама не сум јас крив :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Пријателе од провинвија да ти кажам нешто..Ти мене не ме вреѓаш..Со секој пост покажуваш колку те боли што не си граѓанин! Има многу показатели кои укажуваат на тоа..


Дојде време провицијалец да кажува за технологија..Па кај тебе у маало најкасно стига се..Навистина ми е чудно што имаш нет..Гледам Марк Дин придонел за добар правец на твоите мисли :pos2: добро е за провинцијалец..Имаш стил..Сигурно си препознатлив во твоето селце



Има ли боље показател?! :pos2::pos2: А колку си очаен.. Затоа провинцијалките се палат на градски момци..Што може да добијат од сељаче како тебе?! САМО СЕЛСКИ ДИЈАЛЕКТ извини што си ПРОВИНЦИЈАЛЕЦ ама не сум јас крив :pos2::pos2::pos2::pos2:
:eek:lee:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
bb[noone];1790779 напиша:
Aham...Fala :) aa ke ke dojdat zasiluvanja i na drugite pozicii pa poarni ke bideme...ama najprvo ke dojde centar :)
Центарот што го најави и ти е пристигнат кај вас денеска беше во Кавадарци и ја следеше утакмицата од трибината човекот е огромен можам да кажам како топола е има сигурно над 210 само сега колку се неговите способности ќе видиме:smir: Инаку денеска утакмицта освен првото полувреме додека Овче Поле имаше некаква опиплива предност другото потоа се беше забава и добро смеење посебно последните 3 минути кога во игра влегоа Снупѕ Сканијата и Димето Баснарков буквално сета публика стана на нозе и даваше огромни аплаузи за дечките со потекло од Кавадарци а овие понесени од таквата атмосфера што верувам дека досега во животот не доживеале не знаеа што да прават :pos2::pos2:аа да и Димо Баснарков само каков кош дал леле:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Marcus daj skroti go BojanceFamilija ili pak ke se zablagodaruvas na drugi admini(TrajceCutuce).Ne sme dolzni da mu gi trpime frustraciite.
Radical,ako vi se takvi kako Bojance od Family i drugite,kuso neka se.Daj be kultiviraj gi malce,ti imat respect a i si ja znaes rabotata verojatno.
I drzejte se do temite,kosarkarski ebago,otekovte so navivanje,imate tema i tamu merejte si gi.Da,Family se najdobra navivacka grupa,end of story,aj sea pa izmisluvajte topla voda.Lozari se gola voda,Ajduci na standby,CPB namenski i taka ke e cela sezona.I 10000 denari karta.I skoro se kazah na taa tema.Aj back to basketball,I love this game.

ke zaboraveeh: Bojance,idi u tri picki materini gradski
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Центарот што го најави и ти е пристигнат кај вас денеска беше во Кавадарци и ја следеше утакмицата од трибината човекот е огромен можам да кажам како топола е има сигурно над 210 само сега колку се неговите способности ќе видиме:smir: Инаку денеска утакмицта освен првото полувреме додека Овче Поле имаше некаква опиплива предност другото потоа се беше забава и добро смеење посебно последните 3 минути кога во игра влегоа Снупѕ Сканијата и Димето Баснарков буквално сета публика стана на нозе и даваше огромни аплаузи за дечките со потекло од Кавадарци а овие понесени од таквата атмосфера што верувам дека досега во животот не доживеале не знаеа што да прават :pos2::pos2:аа да и Димо Баснарков само каков кош дал леле:pos2::pos2::pos2:
mislev ke pristigne utre...taka rekoa :)...aa najavia deka covekov e 208cm paa ke go vidime utre ili drugiden :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
ke zaboraveeh: Bojance,idi u tri picki materini gradski
Еве кој има фрустрации..:pos2::pos2::pos2: Фала богу ви влезе во глава да правите разлика меѓу селанец и граѓанин..Благодарам ми се исплатеше напорната работа..Добра ноќ драги селани :salut:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Znaci uste edna debata e zatvorena,od Skopje zitelite se gradski,nie od Strumica,Kavadarci ,Bitola i dr. sme provincijalci i se soglasuvam,nema problem,i aj ne otekuvaj veke,pisi za kosarka ako imas sto,ne zamaraj i ne mi stavaj sol ne rana oti jas sum Strumicanec a ti od Skopje,mnogu mi e krivo i ti zaviduvam

 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
ne mi stavaj sol ne rana oti jas sum Strumicanec a ti od Skopje,mnogu mi e krivo i ti zaviduvam
Сол на рана?!:vozbud: Не знам зошто погрешно ме толкуваш..Ако ти имаш љутина насочена према твојот живот,тогаш пробај најди решение..Јас само ја кажувам реалноста и вистината која ти и твоите пријатели од околните градови на земјава малце ја занемарувате..Толку од мене до следниот баш испад..Пријатно

 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
мекензи е многу добар играч али ептен е себичен-прво полувреме беше супер(со помош на навивањето на поединци од публиката)али второ полувреме видоа дека тоа што го изработи во првото падна во вода.го стегнаа дечките се стегна и талик почна да се губе дечкото.и не знам што к***ц бараат тиа на трибините што навиваат против фени,ако не му се допага клубот ли фабриката ли незнам ли какви други причини навиваат против едноставно НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВАТ ВО САЛАТА затоа што треба да знаат дека се тешки предавници.како прво кошаркарите не го засжуваат тоа,и како друго нека се сетат кај беа кога немаше кошарка во градот:tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
и не знам што к***ц бараат тиа на трибините што навиваат против фени,ако не му се допага клубот ли фабриката ли незнам ли какви други причини навиваат против едноставно НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВАТ ВО САЛАТА затоа што треба да знаат дека се тешки предавници.како прво кошаркарите не го засжуваат тоа,и како друго нека се сетат кај беа кога немаше кошарка во градот:tapp:
Тие се најверојатно погодени од ситауцијата во Фени, со отпуштањето, принудните одмори...и својт гнев го искажуваат на кошарка (претпоставка моја) Како се доведува во ред тоа? Со ќотек, зашто кај нас е тешко да навиваш за противничката екипа? Додека навиваш за својата екипа никој нема да ти направи проблем, но кога ке почнеш против Мзт, е тогаш станува опасно. Така треба и вашите „верни„ Лозари да преземат нешто во врска со тие анти-Фени навивачи...е сега тука доаѓа факторот мал град до израз. Поради тоа што сите на овој или на оној начин сте поврзани, тој радикален чин на бркање на тие анти-Фени кавадарчани кај вас е невозможен.

За кошаркарите...не се грижи многу, да им понудел некој и 50 евра повеќе, би отишле во друг клуб, со мали исклучоци (верувам Самарџиев + еден двајца други), кај нас не постои лојалност, се продаваат играчите за вреќа пиперки или 100 денари повеќе

Но, треба сите љубители на спортот во Кавадарци треба да му се благодарни на еврејот кој ви донесе пред се кошарка, а после тоа и прилично квалитетна екипа, но случувањата во Фени, жртвувањето луѓе кои како единствен извор за егзистенција им била фабриката за да добијат олеснувања од владата, (за загадувањето нема да зборам сега имам кажано повеќе пати) е крајно неодговорно и мора да повлече некакви санкции кон одговорниот за тоа. Ги сфаќам тие луѓе (се разбира доколку таа е причината) поради тоа што неговата мајка/татко/сестра/брат или пак лично тој самиот ја изгубил работата поради падот на металите на светската берза, а оној кој ги избркал си дозволува луксузи во името на фабриката.

Пак ќе повторам, немам поима која е причината за анти-Фени расположенито, се погоре се базира на моја лична претпоставка произлезена од моето скромно познавање на ситуацијата со фабриката
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Bojance,za info,ja ziveam u SK.Klipceto go staviv oti e pesnata e top,a ti odma namenska literatura,epten si ja elaboriral temata,nekoj provincijalec te e preebal izgleda so si tolku naoruzan tematski i tolku bes i omraza geneiral.Steta so ne si prestojuval poveke u Strumica,pa da znaes so propustas(piti go Radical).Aj te ostavam so tvojta beda i mizerija i geografska aleluja.Aj uste edno top klipce,

 

Kajgana Shop

На врв Bottom