Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.514
Поени од реакции
58.973
Кажете некое инфо за утакмицава пошто ја има во кладилница се мислам да ја играм. Дали е еден натпревар или има реванш е многу битно. Дали има амбиции екипата во купот и така...
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Кажете некое инфо за утакмицава пошто ја има во кладилница се мислам да ја играм. Дали е еден натпревар или има реванш е многу битно. Дали има амбиции екипата во купот и така...
Ќе има и реванш...па ништо чудно Тетекс и нерешено да извади,инаку амвициете се освајање на купот :)
a за утакмицата со ренова...
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
samo mozem da se raduem na ovaja pobeda nad sileks u gosti...revansot e daleku polesen sega,strplivo u tetovo ce gi cekamo !!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.889
Поени од реакции
23.265
Тетекс води со Ренова 1-0 .
Глигоровски 15-та минута !
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Доживеаја шампионите да се радуваат на нерешено против тетекс........
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Штета еј, колку шансе нереализирани :/ Жика промаши празен гол од 5м, Ивица погоди статива, 2-3 пута голманот ги спаси, недосуден чист пенал за нас, и слеп ќе видеше дека топката го погоди у рука играчот на сељацине. Штета стварно, средина не ни пројдоа...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
По којзнае кој пат по ред Ренова ни дава гол од фаул:tapp: Жика нека се самоубие слободно, првин сам со голманот промаши, а после од 4 метра ја рокна топката преку трибина... Глигоровски одличен гол даде... можеше уште еден од иста позиција ама стативата ја погоди... требаше да ги растуримо:toe: идемо понатаму...
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
vazno vake da produzimo da igramo a golojte i srecata ce si dojda sami po sebe :D mozemo da gazimo sto e vazno btw prv primen gol na teteks na domasen teren...
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
на клипов смо малку свите се тргнаја на страна заради димните :) инаку тетекс ја имаше играта ама ни било пишано свка утакмица од слободен да ни даваа гол и прокоцкавмо 3 бода ама ако уште смо без пораз за навивањето бројката беше супер поубоо се навиаше у 2ро полувреме според мене ама тоа е вручина беше ама ипак добро навивање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom