Фан Клуб: Рома

Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Кадлец на 15-ката е тапа,Кореа е океј пак,го оперираа и се враќа у форма,Баланта е сеуште млад за во Европа,Дорија да дојде во Интер ќе игра одма прва постава и капитен ќе биде,Врсаљко е сасвим океј и не ми е јасно зошто сеуште не тргна по него да го собере,Ромеро е алфа и омега во Велез,а тимот им е крш невиден.

Не игра секој ФМ бе пичка му матер,не е секој Мојс како Фелаини што го гледал на Фм па го собрал у Евертон :D

Шала на страна,не е секогаш ФМ меродавен,но двајца вундеркидси да погодиш од пет души премија добивка е тоа.
Ене го Порто крв му ебам,зема некој анонимуси од дечишта играат две три сезони во Порто и оп ги шиткаат за 30+ милиони низ Европа.
Увек се во константен плус со пари и кур ги боли.

Еве сега Мартинс Инди го имаат у екипа,Рубен Невес,Брахими,Абубакар,Хектор Херера па и Имбула ќе го шитнат за година до две за 30 милиона :D
Epa toa e, kaj nas Ucan kje sedi na klupa pa posle edvaj kje go prodadat :(
 
C

Castiel

Гостин
Џеко ќе игра првово коло? Пошо и него ко киелини го пишува како тешко дека ќе игра. Нешто повреда ситна да не има или?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Повикани играчи за денешниот натпревар против Верона:

Голмани: Morgan De Sanctis, Bogdan Lobont, Wojciech Szczesny.

Странични бекови: Silvio Anocic, Alessandro Florenzi, Vasilis Torosidis.

Централни бекови: Leandro Castan, Norbert Gyomber, Kostas Manolas.

Средина: Daniele De Rossi, Seydou Keita, Jose Machin, Leandro Paredes, Miralem Pjanic, Radja Nainggolan, Salih Uçan.

Напад: Edin Dzeko, Victor Ibarbo, Adem Ljajic, Iago Falque, Gervinho, Mohamed Salah, Francesco Totti.


Повредени: Маикон, Стротман и Ридигер
Суспендиран: Итурбе

Овај баксузов на клупа изјави дека ќе сме го соборувале рекордот од 10 победи последователно. :facepalm:
Е па очекувајте прво коло да киксниме. :popce:[DOUBLEPOST=1440236571][/DOUBLEPOST]Можни стартни постави:

LA GAZZETTA DELLO SPORT Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Salah, Dzeko, Iago Falque.

IL MESSAGGERO Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Salah, Dzeko, Iago Falque.

IL TEMPO Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, Keita, Nainggolan; Salah, Dzeko, Iago Falque.

IL CORRIERE DELLA SERA Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Salah, Dzeko, Iago Falque.

IL CORRIERE DELLO SPORT Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Salah, Dzeko, Iago Falque.

TUTTOSPORT Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Salah, Dzeko, Iago Falque.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Еве официјалните поставии, ФОРЦААА !!! :vozbud:

OFFICIAL LINE-UPS

HELLAS VERONA: Rafael, Pisano, Marquez, Moras, Souprayen; Hall, Greek, Hallfredsson; Juanito Gomez, Toni, Jankovic.
A disp .: Gollini, Vencato, Bianchetti, Winck, Albertazzi, Viviani, Laner, Checkley, Zaccagni, Romulo, Pazzini, Siligardi.
All. Mandorlini.

ROME: Szczesny; Florenzi, Manolas, Castan, Torosidis; Pjanic, De Rossi, Nainggolan; Gervinho, Dzeko, Salah
A disp .: De Sanctis, Lobont, Gyomber, Anocic, Keita, Paredes, Uçan, Machin, Totti, Iago Falque, Ljajic, Ibarbo.
All. Garcia.

Referee: Guide Torre Annunziata. Assistants: Barbirati and Marzaloni. IV man: Gallons.Assistants port: Gervasoni and Candussio.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Големиот Пацини дочека да биде лута резерва на Верона :)
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Може ќе ме демантира у второ полувреме, според мене треба промена на тренер.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
И Меси да дојде со Руди за тренер исто ти се фаќа.Ех кога ме вреѓавте кога го нејќев уште во првата сезона кога беше во клубот.Освен тие 10/10 од стартот се друго е очај од него.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
И Меси да дојде со Руди за тренер исто ти се фаќа.Ех кога ме вреѓавте кога го нејќев уште во првата сезона кога беше во клубот.Освен тие 10/10 од стартот се друго е очај од него.
Не е крив тренерот.

Батали го првиов натпревар, има уште цело првенство. Одбраната мора да ја средат малку, ептен климаво изгледа.Лука Тони постојано се извлекуваше, им се шеташе како на екскурзија, и ретко кога беше покријан, е сега што овие се таленти што не го искористија тоа, но против посилни екипи нема да биде тоа случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom