Фан Клуб: Рома

Џ

Џонтра Волта

Гостин
fm winderkid а играва тешко греши :)
Да, еден од вондеркидовите заврши у Јагодина, Вацлав Кадлец неможе да мрдне од Чешка, Анхел Кореа инфаркт доживеа, Баланта неможе да мрдне од Ривер, Дорија у Марсеј резерва, Вршаљко у Сасуоло заглави, Лукас Ромеро истотака неможе да мрдне од Аргентина итн итн итн :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Да, еден од вондеркидовите заврши у Јагодина, Вацлав Кадлец неможе да мрдне од Чешка, Анхел Кореа инфаркт доживеа, Баланта неможе да мрдне од Ривер, Дорија у Марсеј резерва, Вршаљко у Сасуоло заглави, Лукас Ромеро истотака неможе да мрдне од Аргентина итн итн итн :D

А кај е Дамиао, напаѓачот од Бразил кој не го даваа ни за 20мил евра? :D


@DeviAngel брат, тоа е игра, јас не верувам :P
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А кај е Дамиао, напаѓачот од Бразил кој не го даваа ни за 20мил евра? :D


@DeviAngel брат, тоа е игра, јас не верувам :P
Дамиао, Гансо и уште милион бразилци и аргентинци, не ми текнува сега.

Рака на срце, често знаат и да погодат некој играч ама како што викаш игра е и не мора ништо да значи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Сепак сакав да сушнам мислење од некој кој го гледал барем неколку пати тој Рудигер :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
А кај е Дамиао, напаѓачот од Бразил кој не го даваа ни за 20мил евра? :D


@DeviAngel брат, тоа е игра, јас не верувам :P
така де ама ми текна по имево на играчот.

Да, еден од вондеркидовите заврши у Јагодина, Вацлав Кадлец неможе да мрдне од Чешка, Анхел Кореа инфаркт доживеа, Баланта неможе да мрдне од Ривер, Дорија у Марсеј резерва, Вршаљко у Сасуоло заглави, Лукас Ромеро истотака неможе да мрдне од Аргентина итн итн итн :D
Сеа на двата да ви ги набројам кидојте шо ги погоди фм демек :D ? Нема врска погодиле еден тон а еден тон ги додале намерно или направиле јаки за ефтини пари -(според издавачот на играта) да можиш да ги купиш во тимови како Сасуоло, QPR, итн.

Матуиди, Наинголан обајвцата во фм2009 беа чудовишта, Вршаљко уште пред 2 сезони, заглави поради тоа што Сасуоло не го пушта оваа сезона а имаат договор демек со Јуве за наредната.

Енџинот муе целосно реален за развивање на талентите тоа чудно нешто, е сеа ќе љуфни фала богу игра е то скаутите љуфкат камоли играта.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.973
Поени од реакции
25.286
Сепак сакав да сушнам мислење од некој кој го гледал барем неколку пати тој Рудигер :)
Мене ми се допаѓа зашто ми е сличен тип на централен дефанзивец како Боатенг. Ми се допаѓаат многу такви јаки физички играчи кои имаат добра пас игра и не се спори. Нема што да се сомневате. Ќе бидете многу задоволни од него во тоа сум сигурен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
Сепак сакав да сушнам мислење од некој кој го гледал барем неколку пати тој Рудигер :)
До утре имаш од Германците од кај мене на форум детално :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Го гледав веќе,солидна брзина,но не онаа брзина и флексибилност што ја има Боатенг.. Како и да е, левелот му е тука некаде како Манолас,добар надежен дефанзувец,далеку од рѓав,сега како ќе просперира бо иднина ќе видиме.. Сепак може да се каже дека е малку ризичен потег од страна на Сабатини
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.973
Поени од реакции
25.286
Го гледав веќе,солидна брзина,но не онаа брзина и флексибилност што ја има Боатенг.. Како и да е, левелот му е тука некаде како Манолас,добар надежен дефанзувец,далеку од рѓав,сега како ќе просперира бо иднина ќе видиме.. Сепак може да се каже дека е малку ризичен потег од страна на Сабатини
Не реков дека е брз како Боатенг, но стилот негов му е ист. Реков дека не е спор. Сега секако дека рано е да го споредуваме со Боатенг и тоа како ќе успее во иднина можеме само да погодуваме, но мое мислење е дека ќе го биде. Зависи од тоа и како се разбира со партнерот во одбраната (Манолас). И тоа има разлика дали покрај тебе ќе игра постабилен играч и битно е нормално да се разбираат.

Ризичен потег никако не може да биде позајмен за 4 мил. + 9 мил. евра наредната година. Цената е толкава зашто му истекуваше договорот наредната година со Штутгарт.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.195
Поени од реакции
3.176
Надежен бил.. Ќе грее клупа ако му се позлати чат -пат ќе влегува..
Иначе Рома е во преговори за Едер 3мил + 9 на крајот од сезонава..
Ја незнам што запнале по тој Диње више за ова кривец е Руди никој друг.. Се нервирам кога ќе го гледам Торосидис лев бек во сабота.. Нека го донесат Колашинац и крај на приказната, цела Босна ќе навива за Рома :)
Единствена желба ми е Бруно Перес со кој ќе имале пак состанок деновиве поточно со Каиро и агентот на Бруно..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
Го гледав веќе,солидна брзина,но не онаа брзина и флексибилност што ја има Боатенг.. Како и да е, левелот му е тука некаде како Манолас,добар надежен дефанзувец,далеку од рѓав,сега како ќе просперира бо иднина ќе видиме.. Сепак може да се каже дека е малку ризичен потег од страна на Сабатини
rwo power напиша:
Well, Jogi Löw rates Antonio Rüdiger, even though practically no one in Germany knows why. (Okay, he is/was from Stuttgart, so we shall see whether he'll still call him up.)

McLewis напиша:
Not sure Rudiger will be that much of an improvement on Yanga-Mbiwa. Seems like a rough and tumble defender, but I dunno how good he is with the ball at his feet. We certainly need one of those.

Either way, we won't know until later next month anyway since he's injured currently.

RealGunner напиша:
DeviAngel напиша:
How good is this rudiger guy? I really want to know. Strength, weaknesses etc
He reminds me of Distin a lot
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да, еден од вондеркидовите заврши у Јагодина, Вацлав Кадлец неможе да мрдне од Чешка, Анхел Кореа инфаркт доживеа, Баланта неможе да мрдне од Ривер, Дорија у Марсеј резерва, Вршаљко у Сасуоло заглави, Лукас Ромеро истотака неможе да мрдне од Аргентина итн итн итн :D
Кадлец на 15-ката е тапа,Кореа е океј пак,го оперираа и се враќа у форма,Баланта е сеуште млад за во Европа,Дорија да дојде во Интер ќе игра одма прва постава и капитен ќе биде,Врсаљко е сасвим океј и не ми е јасно зошто сеуште не тргна по него да го собере,Ромеро е алфа и омега во Велез,а тимот им е крш невиден.

Не игра секој ФМ бе пичка му матер,не е секој Мојс како Фелаини што го гледал на Фм па го собрал у Евертон :D

Шала на страна,не е секогаш ФМ меродавен,но двајца вундеркидси да погодиш од пет души премија добивка е тоа.
Ене го Порто крв му ебам,зема некој анонимуси од дечишта играат две три сезони во Порто и оп ги шиткаат за 30+ милиони низ Европа.
Увек се во константен плус со пари и кур ги боли.

Еве сега Мартинс Инди го имаат у екипа,Рубен Невес,Брахими,Абубакар,Хектор Херера па и Имбула ќе го шитнат за година до две за 30 милиона :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom