Фан Клуб: Рома

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
буквално сами се победивме , заслужено си победи Интер. Вучинич промаши 100 % шанса а имаше неверојатна асистенција за 1-1 голот на Пандев. крајно ме разочара. Тадеи дрво исто грешка на 20 метри и ете уште еден гол. единствено над очекувањата изигра Мексес стабилен беше нон стоп ... се надевам дека нема да има посериозни испади понатаму . ... ајде сеа фокус на Калчото :) Чезена би требало да е лесен противник.

и пред некој ден го добив дресот од Рома од оваа сезона , црниот па го немам слечено од мене :) + едно добро шалче
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ова вака не го бива.... еве веќе 5-6 години е истиот состав и на никој не му текнало дека нешто не е во ред? ок имаме тим за второ место но без некој да трчи и да гради акции никогаш нема да освоиме ништо па ни серија б. колку и да е тешка ризата мора некој добро да размислува а не да ги вади менез и пизаро и да става некои дрва кои не знаат да одат а не да трчаат... не можеме вечно да чекаме на тоти да не вади треба свежа крв. лобонт...топката на пандев му мина низ раце но што поѓаволите правеше вучинич таму? напаѓач кој се враќа да ги покрива своите дефанзивци...хах чудо. најдобри напаѓачи ни беа касети,менез и рисе иако никој не од нив формациски не се наоѓаше во нападот. жуан и мексес нема да ги кривам бидејки не се супер херои. адриано не имаше многу време да покаже нешто (добра техника-брзина 0,52 секунди на час). доколку нешто не се смени во наредниве 2 сезони дефинитивно пропаѓаме
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Или па веќе и пропаѓаме а Васко ????? Воа шо го гледав вчера беше страшно топло ладно катастрофа некој пасови без врска ,никаква комуникација, секој си играше како шо сака .Касети не знам до кога ќе му биде омилен на Раниери очигледно е дека е очаен ,Тадеи исто така зошто некој не го избрка од тимот ,Перота не го ни приметив со Де РОСИ некако се беше без веза.

Нека се уозбилат малце до почетокот на новата сезона вакви киксови не треба да има на стартот иначе пак истата приказна како секоја година вечно втори ќе бидеме .

п.с. Адриано мене лично не ми се допаѓа мислам дека ни е најголем кикс тој трансфер ама дај боже да грешам .


ФОРца РОМА ! !!! !! ! ! !!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Или па веќе и пропаѓаме а Васко ????? Воа шо го гледав вчера беше страшно топло ладно катастрофа некој пасови без врска ,никаква комуникација, секој си играше како шо сака .Касети не знам до кога ќе му биде омилен на Раниери очигледно е дека е очаен ,Тадеи исто така зошто некој не го избрка од тимот ,Перота не го ни приметив со Де РОСИ некако се беше без веза.

Нека се уозбилат малце до почетокот на новата сезона вакви киксови не треба да има на стартот иначе пак истата приказна како секоја година вечно втори ќе бидеме .

п.с. Адриано мене лично не ми се допаѓа мислам дека ни е најголем кикс тој трансфер ама дај боже да грешам .


ФОРца РОМА ! !!! !! ! ! !!
ова е само почеток...ајде еве имаат 1 недела да се соберат и да помислат каде згрешиле па потоа нов почеток каде што се надевам дека раниери нема да прави грешки, играчите ќе влезат со поголема желба и нормално фановите ќе бидат задоволни
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Рома, Рома, со ваква игра веќе скоро 10 гондини. Навикнати да бидат втори па и вчера. Го гледав натпреварот и се разочарав, нема потреба од коментари за играта, а за подобра и постабилна игра може да се надеваме само ако ја купи некој кој нема да жали пари за нови играчи и со купување на 2-3 квалитетни играчи да се комплетира дбра екипа со која може да се очекуват добри резултати ама тоа да се остави за наредна година, оваа година барем според мене не може да се надеваме на некој добар резултат без да се купи ниеден играч цело лето, а за без пари квалитет нема (Адриано и Симплисио). Поздрав до сите навивачи на Рома. . .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.737
заедно со Бекам,Раул и Пујол, Тоти е еден од фаворитите за освојување на наградата за најдобар играч во светот за играчи над 29год. имаше повеќе играчи во конкуренција,но оваа е потесниот круг... напрајте си акаунт и гласајте за нашата икона, еве линк
http://www.goldenfoot.com/acm-on-line/Home/GoldenFoot/Voting2010/scheda2649.html

--- надополнето ---

најново "засилување" веројатно ќе ни биде Паоло Кастелини од Парма, тој ќе биде замена за Рисе
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
заедно со Бекам,Раул и Пујол, Тоти е еден од фаворитите за освојување на наградата за најдобар играч во светот за играчи над 29год. имаше повеќе играчи во конкуренција,но оваа е потесниот круг... напрајте си акаунт и гласајте за нашата икона, еве линк
http://www.goldenfoot.com/acm-on-line/Home/GoldenFoot/Voting2010/scheda2649.html

--- надополнето ---

најново "засилување" веројатно ќе ни биде Паоло Кастелини од Парма, тој ќе биде замена за Рисе
pa ovja pred 4 god. dojde u roma na kratko!!! sto ce nie ovoj ??? dajte be nekoj mlad sveza krv ni treba u sredina ne so onaja patkana taddei se zaebavamo...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
вчера разговаравме со пупоне за ситуацијата на рома (подоцна ми се исклучи интернетот извини брат :)) и двајцата се сложивме „колку пари толку музика“ односно се додека сме без сопственик, без големи засилувања ќе мора да носиме ваков одпад и да се надеваме дека ќе фатиме 4 место (а бидејки изгуби сампдорија можеби и 3-то). се додека се крстиме во тоти и перота не можеме да освоиме ништо. се надевам дека до нова година ќе имаме сопственик па следната сезона ќе се засилиме доволно за да можеме да атакуваме на 1 позиција. од оваа сезона очекувам барем да фатиме 4 место како што кажав, да отидеме до 1/4 финале ЛШ и финале на купот.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.737
вчера разговаравме со пупоне за ситуацијата на рома (подоцна ми се исклучи интернетот извини брат :)) и двајцата се сложивме „колку пари толку музика“ односно се додека сме без сопственик, без големи засилувања ќе мора да носиме ваков одпад и да се надеваме дека ќе фатиме 4 место (а бидејки изгуби сампдорија можеби и 3-то). се додека се крстиме во тоти и перота не можеме да освоиме ништо. се надевам дека до нова година ќе имаме сопственик па следната сезона ќе се засилиме доволно за да можеме да атакуваме на 1 позиција. од оваа сезона очекувам барем да фатиме 4 место како што кажав, да отидеме до 1/4 финале ЛШ и финале на купот.
Васе, само во едно не се сложувам, ти велиш борба за 4-то место, а ја борба за титула... сега ќе видиме дали ланската сезона беше среќќна за Рома или нашиот клубе квалитетен и може да го повтори тој успех па дури и едно склалило погоре да оди!!! се на се со истите сили од лани, нема драстични промени, се надевам ќе го земеме и Бурдисо па да се комплетира тимот

--- надополнето ---

и официјално Паоло Кастелини во Рома... се надевам ќе купиме централен дефанзивец, не мора да е Бурдисо, али Раниери многу притиска за него до сега мислам дека ќе го имавме Лугано доколку Раниери не ни беше тренер.... а Баптиста,Дони и Сисињо да им ебам паразитите не сакат да мрднат од Рома, изгледа не им е до фудбал си зимаат добра плата во Рома, не им е важно што нема да имаат големи минутажи... највеќе од нив губи Рома, ако продадеше некој тиа е тројца полесно ќе се дишеше на трансфер пазарот, а сега што мораме да го продадеме Черчи на Фиорентина за бедни 3мил за да и ги дадеме на Интер у возврта да дојде Бурдисо, е ова ама ич не ми се свиѓа!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
бурдисо во јуве:tapp: браос важно го имаме кастелини :tapp:

а да ве прашам во кој шешир е лацио наизвлекувањето за лига на шампиони?
-Ох Ноооооооооооооооооооо....!!!
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Утре е ждребката за Лига Шампиони , во 18 часот.

Pot 1 Pot 2
Inter
Werder Bremen
Barcelona
Real Madrid
Manchester United
Roma
Chelsea
Shakhtar Donetsk
Arsenal
Benfica
Bayern Munich
Valencia
AC Milan
Marseille
Olympique Lyonnais
Panathinaikos Pot 3 Pot 4
Tottenham Hotspur
Hapoel Tel-Aviv
Rangers
Twente
Ajax
Rubin Kazan
Schalke 04
Auxerre
FC Basel
CFR Cluj
Sporting Braga
Partizan Belgrade
FC Copenhagen
MSK Zilina
Spartak Moscow
Bursaspor
 

Kajgana Shop

На врв Bottom