Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Да ги згазите Олимпјакос!!!!!
А со кого играте во супер купот,со Интер така???
И колку полувремиња играте 1 или 2??
шта си се збрцао...:) нормално дека две полувремиња и нормално со Интер играме
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Да али тоа ти е '' атракција "' за беден неофицијален трофеј, ова е официјален меч со кој се отвара сезоната во Италија така да пак, немаше логика прашањево.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Se spomnuva GIOVANI DOS SANTOS,kako mozna zamena za Baptista,ako voopsto zamine .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
нема 2 месеца од дома да излезам..... пит даде гол:pos2:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
нема 2 месеца од дома да излезам..... пит даде гол:pos2:
не можев да најдам линк поради ова многуте пријателски натпревари а баш сакам да видам каков гол постигнал... Раниери изјавил за Бурдисо демек солидно изиграл во првиот негов натпревар, а прочитав и Мексес имал солидно деби како капитен на Франција
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
не можев да најдам линк поради ова многуте пријателски натпревари а баш сакам да видам каков гол постигнал... Раниери изјавил за Бурдисо демек солидно изиграл во првиот негов натпревар, а прочитав и Мексес имал солидно деби како капитен на Франција
Mekses bese mizerija za FRANCIJA,a bese kapiten.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
ајде уште еден слободен агент :) Massimo Gobbi од Фиорентина веројатно ке потпиши за рома деновиве.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
денеска прочитав две убави вести!!! едната е можна прва официјална понуда за купување на клубот од страна на Нагуиб Савирис, египетскиот тајкун.... и v140 во линкот ти што си го пратил не пишува дека само е заинтересиран, туку дека има веќе конкретна официјална понуда од 130мил евра!!! втората вест е дека Лугано сакал да се пресели во Рома дури и ако треба да му се скрати од платата, тој сега зема 3мил во Рома сигурно околу 2.5мил

--- надополнето ---

ајде уште еден слободен агент :) Massimo Gobbi од Фиорентина веројатно ке потпиши за рома деновиве.
па одлично, Гоби би бил одлична замена за Рисе, плус може да игра и како лево крило, го подржувам овој потег посебно ако е слободен агент како што велиш ти
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
трета добра вест повредата на серџо не е толку опасна како што изгледаше и ќе се врати на брзо :) сега додека е тој повреден се надевам дека ќе брани Пиљачели младинскиот голман а ненубот пена... а што се случува со дони не е повикан во кампот така?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Prijatelskive utakmici,katastrofa.Nikako da ni trgne.Se plasham za novava sezona.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Prijatelskive utakmici,katastrofa.Nikako da ni trgne.Se plasham za novava sezona.
не е важен резулататот во пријателските туку играта која ја прикажуваат играчите, а оваа година според мене барем ја што ги гледав пријателските Рома изигра одлично.... и не треба да те фаќа страв и паника од пријателските, па да судиш за новата година, тоа не е мерило за тоа колку е силна Рома, туку мерило за кондицијата и подготвеноста на играчите... претходните години Рома е поминувала лошо на пријателските, но тоа не значи дека така е било и во првенството!!!

--- надополнето ---

денеска се спомена и нова алтернатива за Бурдисо, тоа е Салваторе Бокети(23) е на овој му давам предност пред Лугано, бидејќи е талентиран италијанец со само 23год. кој заедно со Бурдисо Јуниор и Андреоли би биле иднината на Рома, а воедно и замени за Мексес и Хуан :)

--- надополнето ---

гркот све да му ебам незнам кој беше на полувреме сакаше да се степа со Менез... 1-1 на полувреме резултатот Менез го дал голот, не бев во можност да гледам прво полуревеме и нема што да кажам

--- надополнето ---

Еве ги они кои ги играа прво полувреме: Lobont,Cassetti,Andreolli,Juan,Riise;Greco,DeRossi,Taddei,Perrotta,Menez;Totti.
и оние на клупата:Doni,Pena,Antunes,Rosi,Mexes,Loria,Pit,Simplicio,Brighi,Vucinic,Okaka,Julio Baptista,Adriano

--- надополнето ---

3-1 за олимпијакос, само да кажам дека после полувремето цеб=нтрални бекови играат Лориа и Андреоли, за двата гола се криви!!!

--- надополнето ---

ДАМИ И ГОСПОДА СИМЕОНЕ ЛОРИА СЕ ВРАЌА ВО ВИСТИНСКО СВЕТЛО!!!


значи уклучувам да гхледам Рома второ полувреме и го вадат Хуан и влегува ЛОРИА... примаме гол со глава во срцето на шеснаесетникот, играч беше сам никој не го држеше фино лепо си се поклони,2-1... идемо даље нафрлена топка во шеснаесетникот на Рома поминува покрај Лорија тој ја остава и играчот до него потоа ја бцка во голот 3-1.... Андреоли на шеснаесет метри има еден грк кој го измрда на лево си шутна и си даде гол 4-1 и за крај како шлаг на тортата повторно нафрлена топка на грците и замислете ЛОРИА ја промашува сета топка и еден од грците му ја бцна на Дони меѓу нозе 5-1!!! што да кажам по овој натпревар ЛОРИА,АНДРЕОЛИ и ДОНИ не сакам да ги видам во составот на Рома!!! само Алеандро Роси ме импресионираше ептен добро изигра!!!
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
e ova vise neznam 5-1 :mad: a naredna sabota igramo si inter !!!! stanue vise zagrizuvacki :S a ovoj loria be treba za bez pare da go dada negde ili neka go otpusta !!! kamen e !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom