Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
^ YEEES :D:D ostanaa uste 5 casa i 33 min FORZA ROMA !!!
се очекува 50 000 романисти на Олимпико, ќе има прекрасна атмосфера, штета што нема да оди на тв и ќе мораме на интернет да ја гледам .. и ти нема ли да гледаш Барса, мислам дека во тоа време игра ? :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
се очекува 50 000 романисти на Олимпико, ќе има прекрасна атмосфера, штета што нема да оди на тв и ќе мораме на интернет да ја гледам .. и ти нема ли да гледаш Барса, мислам дека во тоа време игра ? :)
Me zezas za Barsa ?:cautious: dan si pomesal nesto ?:D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Me zezas za Barsa ?:cautious: dan si pomesal nesto ?:D
ејјј брат те смешав со Ернесто ЧЕ Гевара извињавај, плус твојот аватар ме збрка малку :noze:
--- надополнето: 26 август 2012 во 15:48 ---
Како можна стартна постава за денешниот натпревар се издвојуваат следните 11 играчи:
Голман: Стек
Одбрана: Пирис, Бурдисо, Кастан, Балзарети
Средина: Бредли, Де Роси, Пјанич
Напад: Ламела, Освалдо, Тоти
На клупата: Маркињос, Маркињо, Флоренци, Бојан, Лобонт, Лопез, Ромањоли, Тактсидис, Тадеи
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
Друже од секогаш сум го имал овој ник, само гледам Пупоне го снема наеднаш, па прашав по други и ми рекоа дека има нов ник. Пошто видов наеднаш нема кој да ми прави друштво во пишување за Рома ама тоа си бил ти.:D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
ејјј брат те смешав со Ернесто ЧЕ Гевара извињавај, плус твојот аватар ме збрка малку :noze:
--- надополнето: 26 август 2012 во 15:48 ---
Како можна стартна постава за денешниот натпревар се издвојуваат следните 11 играчи:
Голман: Стек
Одбрана: Пирис, Бурдисо, Кастан, Балзарети
Средина: Бредли, Де Роси, Пјанич
Напад: Ламела, Освалдо, Тоти
На клупата: Маркињос, Маркињо, Флоренци, Бојан, Лобонт, Лопез, Ромањоли, Тактсидис, Тадеи
hehe uzivaj se deshava;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Друже од секогаш сум го имал овој ник, само гледам Пупоне го снема наеднаш, па прашав по други и ми рекоа дека има нов ник. Пошто видов наеднаш нема кој да ми прави друштво во пишување за Рома ама тоа си бил ти.:D
абе многу сме, гужва голема на темата, почнавме да се збркуваме:pos: нели гледаш јас Curva_sud го смешав со друг :D

за вечер ќе видиме што Рома направила цело лето, прва утакмица е, да ве предупредам, можен е и кикс, се си бива, првата постава е најдобрата моментално, да не дојде до забуна Дестро го нема бидејќи има казна од прошлата сезона ;) сакам да го видам Таксидис на местото на Бредли, ама мислам дека не е целосно подготвен оти го мачеше ситна повреда последните неколку дена, тоа е што е ... нападот одличен, исто така и одбраната добра !!

вчера кој гледаше Јуве, дали го виде нашиот Роси која дупка е и како продолжува со слабите игри, за голот на Лихштајнер од Армеро беше минат како мало дете :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
5 години по ред прво коло неможеме да тепаме, радно време е .. очекувам вечер пеколна атмосфера, играчите на Катанија да наполнат гаќите и да ги испратиме со неколку гола, значи тоа сакам, а што ќе биде незнам :D

Форца Ромааа !!! :love:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
5 години по ред прво коло неможеме да тепаме, радно време е .. очекувам вечер пеколна атмосфера, играчите на Катанија да наполнат гаќите и да ги испратиме со неколку гола, значи тоа сакам, а што ќе биде незнам :D

Форца Ромааа !!! :love:
Пеерче кажи составче:pipi:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Пеерче кажи составче:pipi:
еве бе, истиот што го постирав погоре, сега можеби Земан ќе изненади со нешто во последен момент, ма да не верувам .. можеби Ламела на клупа а Нико Лопез прва или Таксидис наместото на Бредли, али тешко :)
LE FORMAZIONI UFFICIALI
ROMA: Stekelenburg; Piris, Burdisso, Castan, Balzaretti; Bradley, De Rossi, Pjanic; Lamela, Osvaldo, Totti. A disp.: Lobont, Taddei, Romagnoli, Marquinhos, Florenzi, Tachtsidis, Lopez, Bojan, Marquinho, All.: Zeman.

CATANIA: Andujar; Alvarez, Bellusci, Legrottaglie, Marchese; Biagianti, Lodi, Almiron; Barrientos, Bergessio, Gomez. A disp.: Frison, Terracciano, Capuano, Spolli, Salifu, Castro, Llama, Ricchiuti, Sciacca, Antenucci, Doukara, Morimoto. All.: Maran.

Arbitro: De Marco di Chiavari. Assistenti: Viazzi e Liberti. IV uomo: De Pinto. Assistenti di porta: Massa e Di Paolo
--- надополнето: 26 август 2012 во 21:37 ---
лошо многу лошо .. како притисок од публиката да имаат и не трчаат како што трчаа, незнам што им е .. ај барем второ ќе се разбудат, не е ова нивната игра ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom