Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Ги ставив од Рома Кастан, Ламела и Пјанич ... Криво ми е што не можев и Дестро и Ламела ... само 3 јца смееше .. :)
да, и мене ми беше тешко да одберам .. јас ги ставив Освалдо,Ламела и Де Роси :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
да, и мене ми беше тешко да одберам .. јас ги ставив Освалдо,Ламела и Де Роси :)
Освалдо добро , а за Де Роси не го ставив пошто поени повеќе се добива од голови и асистенции , а Де Роси игра малце поназад ... Али добро е пак, уште да можеше 5 души од еден тим и пола Рома да ја имам. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Земавме надежен бразилец, има само 18 години, а се на се ќе не кошта 5,5мил евра, за 18 годишник па и не е малку, во Бразил сите го фалат, познат е како Маркињос
--- надополнето: 18 август 2012 во 15:21 ---
кои се повикани за утакмицата со Арис
BALZARETTI Federico
BRADLEY Michael
BURDISSO Nicolas
CASTAN Leandro
DE MATTOS FILHO Marco (MARQUINHO)
DE ROSSI Daniele
DESTRO Mattia
FLORENZI Alessandro
KRKIC Bojan
LAMELA Erik
LOBONT Bogdan
LOPEZ Nicolas
OSVALDO Pablo Daniel
PIRES RIBEIRO José Rodolfo (DODÒ)
PIRIS Ivan
PJANIC Miralem
ROMAGNOLI Alessio
STEKELENBURG Maarten
TADDEI Rodrigo
TOTTI Francesco

Сите се спремни, Тоти и Кркич за жалеа на некој болки, но тука се, еве и Додо го гледам, ситни повреди само Лукас и Таксидис, жал ми е што нема Таксидис да го гледам :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Освен резултатски што беше успешна, турнејата во Америка и на финансиски план се исплатеше, поточно, од оваа турнеа нашиот клуб заработи 9,4мил евра :vozbud: тука највеќе влијаеше пријателската со Ливерпул ... ете ги америте, од се ќе направат пари, едвај чекам да почне во изградба стадионот, мислам дека веќе најдоа земјиште каде ќе го крадат и до септември ќе добијат и дозвола од градот и градоначалникот Алемано, кој многу го поштува клубот, а и МОРА да го поштува, онака ќе изгуби на наредните избори доколку романистите го замразат :D
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Освен резултатски што беше успешна, турнејата во Америка и на финансиски план се исплатеше, поточно, од оваа турнеа нашиот клуб заработи 9,4мил евра :vozbud: тука највеќе влијаеше пријателската со Ливерпул ... ете ги америте, од се ќе направат пари, едвај чекам да почне во изградба стадионот, мислам дека веќе најдоа земјиште каде ќе го крадат и до септември ќе добијат и дозвола од градот и градоначалникот Алемано, кој многу го поштува клубот, а и МОРА да го поштува, онака ќе изгуби на наредните избори доколку романистите го замразат :D
Леле многу се радувам вака кога гледам што се случува кај нас. Да не летам многу ама сигурен сум дека Рома ќе стане константно и другите години меѓу фаворитите за скудетото. Добар план од страна на Американциве, ако се вака продолжи за една, две години Рома ќе биде страв и трепет и во ЛШ (y)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Испаднаа многу шпекулации како Де Роси рекол ДА на Сити, како тие пратиле 55мил евра, јас во ништо не верувам, има и такви информации каде се вели дека Де Роси не ни сакал да оди во Сити, дека повеќе би преферирал Мадрид или Лондон, па Манчини лично му се јавил на Де Роси бла блаа ...

вечер се игра пријателска со Арис каде еден час пред почетокот ќе се претстават Балцарети, Дестро и Пирис, а Де Роси ќе биде пречекан бидејќи на 19-ти Јули тој не беше на свеченото отварање каде Тоти држеше говор, вечерва тој ќе ја има таа чест .. па вечерва некои работи ќе ни станат јасни, како и да е, и навивачите вечерва треба да дадат на знаење дека Де Роси не треба да си оди од клубот, ќе биде хаос во Рим доколку ја напушти Рома, ма да јас не верувам !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
ова гомното мердашко манчини, треба да се срами бе, незнам како можат да му дадат на располагање толку пари на еден тиквар ..
еве ги зборовите на манчини доколку е точна информацијата: "Ovo ti je poslednji voz da postaneš veliki šampion! Ako ostaneš u Romi, proći ćeš kao Toti koji nije osvojio ništa"

Латвик, што ако отиде Де Роси во Сити, ќе освои можеби 2 ПЛ и една ЛШ, тоа ти е некој максимум, но едно Скудето со Рома е повеќе вредно од овие титули .. трофејот е вистински доколку го освоил со срце а не со пари !!!

На Тоти му фали само трофеј во ЛШ, можеби нема да го освои, но ќе биде повеќе запамтен од сите играчи на Сити на чело со серкото манчини, сите еден до еден платеници !!!

манчини изгледа не знае што значи зборот голем шампион, кој голем шампион играл во Сити до сега ?? да одиш во просечен тим во Англија не се станува шампион, попрво би отишол во Арсенал, во клуб со традиција и тренер кој има реноме и почит, а не оваа гнида !!
--- надополнето: 19 август 2012 во 20:41 ---
http://zuzutelevision.tk/
http://www.asromastreaming.net/2012/08/19/as-roma-vs-aris-salonicco-diretta-streaming/
кој сака да гледа :)
--- надополнето: 19 август 2012 во 21:36 ---
Народ има повеќе одколку на последната дерби утакмица со Интер :vozbud: ... 1-0 водиме, Освалдо !!
--- надополнето: 19 август 2012 во 22:45 ---
Победа од 3-0 со прекрасна игра, како и во напад така и во одбрана,стрелци на головите Освалдо,Бредли и Дестро .. новите играчи ме импресионираат, еве дебитираше и Додо, екстремно брз и ексползивен играч, Пирис одличен десен бек, посебно во дефанзива, човек не минува, исто и Кастан одличен, нападот беспрекорно функционира, сите добри, единствено Бредли не ми се многу свиѓа, иако даде гол сепак не ми беше нај нај, често губеше топки, можеби најдобро е да биде замена за деструктивец, а не да игра поофанзивно во средина, бидејќи Таксидис и Флорензи се одлични и би требало во секој случај пред него да играат .. едвај чекам да започне првенството, имаме една од најспремните екипи во Италија !! Форца Рома !!!
--- надополнето: 19 август 2012 во 23:01 ---
De Rossi message in Roma win

Pablo Osvaldo, Michael Bradley and Mattia Destro scored in Roma’s win over Aris Salonika, but all eyes were on Manchester City target Daniele De Rossi at the Olimpico.

The last couple of days were dominated by talk of a Manchester City offer for the ‘Future Captain,’ so the 40,000 fans chanted his name and unveiled a banner that read: ‘Hands off De Rossi!’

The midfielder was introduced to the crowd with the speaker’s words: “He chose Roma for life. Our most important signing – Daniele De Rossi.” Еве пред почеток на утакмицата беа презентирани новите играчи, а спикерот кажа дека Де Роси ја одбрал Рома за цел живот и дека неговото останување е нашето најголеми засилување, вајда не се толку гадни па да ја заебат работата .. значи Де Роси останува !!! :)
--- надополнето: 19 август 2012 во 23:28 ---
:D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
-Mancini to De Rossi:"Do you want to end up like Totti? A great player, who has never won anything?"

-Totti: "I won the heart of Roman people,I won the heart of Rome,you'll never win what I have now

Еве што одговорил Тоти на она што го кажал манчини ѓубрево и тотално е во право, Тоти ќе биде тој што ќе се памети со години, а манчини и неговите платеници 100 титули да освојат ќе се заборават и нема да бидат вистински шампиони во срцата на народот ... веќе се шпекулира дека понудата за Де Роси изнесувала 40мил евра и 9мил по сезона за играчот, но исто така била одбиена, утре Де Роси ќе има пресконференција каде убаво ќе се изјасни и официјално ќе го одбие манчини и неговите пари .. доколку испадне така, на Де Роси заедно со Тоти треба да им се изградат споменици, незнам дали постои играч како Де Роси во ова модерно време кој одбил ваква понуда .. Рома како клуб треба да е горд на своите икони и сите клубови треба да завидуваат ... браво Де Роси, покажа што значи да играш во клуб кој го сакаш и покажа дека парите не се најбитни во фудбалот !!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ние другите не можиме ред да фатиме на форумов за некој новост да напишиме :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom