Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
На 8-ми играат со Киево да и покажат на мердашите како се тепаат летечките магариња на домашен терен:D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
ја гледав утакмицата стварно Тоти играше екстра, можеше и резултатот да биде повисок али океј
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
MARCO DI VAIO
"Želeo bih samo da čestitam Romi na zasluženoj pobedi, i da dodam da sam se samo par puta u karijeri susreo sa ekipom koja igra ovakav fudbal."



mozebi od ovoj tim na Roma kje bide nesto:D (sorry za latinicata)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Дечки до кај е работава со Нилмар ??
Послединте вести кои ги слушнав дека работат на трансферот и дека се близу до договор, што се однесува до играчот, тој е спремен да потпише, малку затегнато одат работите со Виљареал, тимот е во некоја финансиска криза, а летоска Рома и нудеше 18-20мил за Нилмар, сега работите се сменија, Нилмар се беше повредил, не играше но на управата им е малку криво сега што не го одбрале тајмингот за продажба ... како и да е мора прво да се ослободиме од Бориело, па потоа Нилмар многу лесно може да пристигне во Рим :)
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
Полека полека, екипата влага во онаа посакувана форма. Можда до негде е правилен избор што не се избрка Енрике од клупата... Тек допрва екипите ке ја осетат силата на Рома.

La Roma non si discute, si ama! Forza Roma
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Почнаа да не почитуваат, на овој проект веќе не се гледа толку песимистички :)
Trener Bologne se danas ponovo osvrnuo na meč protiv Rome koji je njegov tim izgubio sa 0-2.
"Roma me je zaista impresionirala igrom, put koji je Roma odabrala je put uspeha.Mi smo ove sezone gubili mečeve ali uvek smo se nadigravali sa protivnikom pa čak i sa Milanom i Juventusom, ali Roma nam uopšte nije dozvoljavala da stignemo do lopte."
"Luis Enrike ima ideje koje vole igrači i publika i što je bitnije neverovatno je hrabar da ih sprovodi u italiji, i za to mu treba odat priznanje.Pred Romom je dug put, što se tiče titule ove godine će biti teško zbog lošeg starta ali naredne godine će biti među glavnim favoritima.Kvalitet igrača koje poseduje Roma kao i način na koji igraju garantuju svetlu budućnost."
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Еве некој зборови и од Гвардиола :)
Guardiola: "Gledao sam Romu 30 minuta i izgleda mi kao druga barca" :)))
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
Токму така. Енрике пробува да ја наметне играта што ја игра барселона, тек е почеток уште не сме уиграни. Кога ќе ни тргне кај ќе ни биде крајот. :)

Forza Roma !!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Токму така. Енрике пробува да ја наметне играта што ја игра барселона, тек е почеток уште не сме уиграни. Кога ќе ни тргне кај ќе ни биде крајот. :)

Forza Roma !!!

Енрике не ја пресликува играта на Барселона, но сака да го има поседот на топката што го има Барселона против своите противници ... значи нешто слично на играта на Барселона, не сосема исто(и да сака не може), сепак Енрике во Рома си има посебна формација и тактика, да се надеваме дека во овој јануарски трансфер перио ќе се продадат играчите кои не се потребни и ќе се доведат соодветни засилувања .. :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
добрo луѓе се потрошија 80 милиони евра, ако се избркаше Енрике требаше да му се дадат +/- 10 милки, а и Енрике не е магионичар за преку ноќ да ја напраи Рома во "топ тим", и со играчи што зборуваат 3-4 различни јазици... се очекуваше кога тогаш да проработи Рома. Ја иначе навивам за Валенсија, а Рома ги гледам и поштувам многу долго време поради Тоти и компанија. И секогаш Рома играла најубав фудбал во Серија А. (мислам на последните 10 год.) можеби сум грешка, али мое лично мислење..
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
добрo луѓе се потрошија 80 милиони евра, ако се избркаше Енрике требаше да му се дадат +/- 10 милки, а и Енрике не е магионичар за преку ноќ да ја напраи Рома во "топ тим", и со играчи што зборуваат 3-4 различни јазици... се очекуваше кога тогаш да проработи Рома. Ја иначе навивам за Валенсија, а Рома ги гледам и поштувам многу долго време поради Тоти и компанија. И секогаш Рома играла најубав фудбал во Серија А. (мислам на последните 10 год.) можеби сум грешка, али мое лично мислење..
Нормално дека наеднаш не се може се, но полека полека доаѓа до израз и со тек на време ако останат вака работите (во смисла на организациски план) и биде уште подобро во иднина, Рома ќе важи за една од најсилните екипи во светов.

Forza Roma!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Уште малку доага јануарскиот трансфер период, имиња кои се вртат се: Гуарин од Порто, некој си Паулињо(мислам дека стопер) и Касемиро(овој средњак) и двајцата од Бразил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom