Фан Клуб: Рома

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Уште малку доага јануарскиот трансфер период, имиња кои се вртат се: Гуарин од Порто, некој си Паулињо(мислам дека стопер) и Касемиро(овој средњак) и двајцата од Бразил
Паулињо е копач(средина) од Коринтијас
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
81
Сабатини (спортскиот директор) најавува солидни засилувања во Јануарскиот преоден рок. Некои од нив се: Гуарин (Порто), Нилмар (Виљареал), тука во опција е и Чорлука (Тотенхем) и уште некои играчи, но уште не се откриени во јавност имињата на истите. Би било добро доколку овие играчи (посебно за Гуарин и Нилмар) би дошле во Рома.

Forza Roma!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Еве сега прочитав сме понудиле 4-5мил за Касемиро од Бразил, за Гуарин сме понудиле 8 ама Порто ја одбиле понудата, барале 12мил ... побарана си информации за Чорлука од клубот за негов потенцијален трансфер во Рома ...

значи се на се, тие се тие имиња кои се вртат, Чорлука,Касемиро,Гуарин,Нилмар ... ќе видиме, но мораат да донесат и централен бек ..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.735
Нилмар читав дека ви е договорен. Агентот чинам дека изјавуваше пред некое време ако не се лажам?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Нилмар читав дека ви е договорен. Агентот чинам дека изјавуваше пред некое време ако не се лажам?
условите на играчот се договорени, тој прифатил трансфер, но клубот се тегави и не го пушта, ќе видиме што како, плус прво треба Бориело да го продадеме ..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.735
условите на играчот се договорени, тој прифатил трансфер, но клубот се тегави и не го пушта, ќе видиме што како, плус прво треба Бориело да го продадеме ..
Ние сме тука за тоа, што се секираш... :facepalm:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ние сме тука за тоа, што се секираш... :facepalm:
:D .. Немој толку лошо да гледаш на овој трансфер, да беше друг тренер наместо Енрике, еве на пример да е бил Анчелоти немаше никад да го продаде Бориело или да го игра пред другите напаѓачи, не е толку лош колку што не му дават шанса оваа полусезо, а рака на срце не e тој за оваа тактика која Рома ја игра, таков бавен и корпулентен шпиц нема да ни треба .. од каде знаеш можеби Бориело ќе се разигра кај вас, лани во Рома и не беше лош, посебно првата полусезона .. да бидам искрен немаше некоја посебно добра соработка со Мирко .. како и да е, мое мислење подобро Бориело отколку Јакинта,Тони и Амаури .. лошо кај Бориело е што зема голема плата ..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.735
:D .. Немој толку лошо да гледаш на овој трансфер, да беше друг тренер наместо Енрике, еве на пример да е бил Анчелоти немаше никад да го продаде Бориело или да го игра пред другите напаѓачи, не е толку лош колку што не му дават шанса оваа полусезо, а рака на срце не e тој за оваа тактика која Рома ја игра, таков бавен и корпулентен шпиц нема да ни треба .. од каде знаеш можеби Бориело ќе се разигра кај вас, лани во Рома и не беше лош, посебно првата полусезона .. да бидам искрен немаше некоја посебно добра соработка со Мирко .. како и да е, мое мислење подобро Бориело отколку Јакинта,Тони и Амаури .. лошо кај Бориело е што зема голема плата ..
Не знам, скептик сум околу Бориело. И други ми го велеле истово ти што го велиш, дека не треба да се потценува играчов, меѓутоа ипак... Доколку го земеме се надевам ќе ме демантира. Ако е позајмица без обврска да го купиме, немам ништо против. Но ако го откупиме...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Не знам, скептик сум околу Бориело. И други ми го велеле истово ти што го велиш, дека не треба да се потценува играчов, меѓутоа ипак... Доколку го земеме се надевам ќе ме демантира. Ако е позајмица без обврска да го купиме, немам ништо против. Но ако го откупиме...

така и ние го купивме, со обврска за откуп .. надевам се дека и така ќе го продадеме :D

-интересно беше кога земавме го знаев како тип на играч кој дава голови против малите екипи, а против големите го нема никаде, сепак ме демантира, постигна голови на екипи како Милан, Интер, Баерн Минхен и др.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Сме понудиле 4-5мил за Касемиро а Сао Паоло тражат 13мил .. блиску сме :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Кевин Гарнет ќе постане акционер во Рома !!
Најшема клуб ќе бидеме како и Ливерпул :D

Kako piše današnji corriere dello sport, prvo pojačanje koje je doveo Pallotta u Boston Seltikse, Kevin Garnett, uskoro će postati manjinski akcionar u Romi.Taj potez će doneti dodatnu reklamu a samim tim i prihode klubu.Kako piše italijanski list, zvezda Seltiksa će kupiti mali broj akcija što za njega neće biti veliki problem jer je u dosadašnjoj karijeri zaradio preko 270 miliona dolara a od toga 19 prošle godine.Čitav posao će biti završen za par dana a slična stvar se desila i u Liverpulu kada je dio akcija otkupio LeBron James.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Браво за Гарнет!

Бориело си замина на позајмица, а се шпекулира и за Пизаро, и двајцата во Јуве. Бориело официјално : )
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Браво за Гарнет!

Бориело си замина на позајмица, а се шпекулира и за Пизаро, и двајцата во Јуве. Бориело официјално : )
многу лоши потези, наместо да ги дадат во тимови надвор од Италија, тие ги засилуваат конкурентите.... Не знам што политика водат... не ми се допаѓа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom